hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru




       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Тест 4К-проектора для домашнього кінотеатру JVC DLA-N7B

Тест 4К-проектора для домашнього кінотеатру JVC DLA-N7B

Зовсім недавно ми докладно розповідали про флагмані нової лінійки проекторів JVC з індексом DLA-NX9B, що забезпечує за допомогою технології e-shift демонстрацію контенту 4K з дозволом 8K. Сьогодні у нас в гостях середня модель цієї серії - JVC DLA-N7B. Цей проектор пропонує картинку з роздільною здатністю "всього" 4K, а й коштує дешевше. Чи тільки дозволом відрізняється ця модель від флагмана? Давайте розбиратися.

Нагадаємо, що нову лінійку проекторів JVC , що складається на сьогодні з трьох моделей, об'єднує використання фірмових матриць D-ILA з реальним дозволом 4K. У топовом проекторі DLA-NX9B реалізована знайома нам по попереднім поколінням проекторів JVC технологія e-shift, в результаті чого він здатний показати оригінальний контент 4К з якістю, візуально близьким до 8К. Дві молодші моделі - JVC DLA-N7B і JVC DLA-N5W/B , технології e-shift позбавлені і пропонують картинку з роздільною здатністю 4K. Звичайно, тільки актуатором, зміщується зображення по діагоналі на половину пікселя, відмінності між флагманом і іншими моделями лінійки не обмежуються. Дозвіл 8K зажадало істотно переробити оптичну систему, так що об'єктиви у проекторів різні. Крім того, поточна версія інтерфейсу HDMI не підтримує передачу відео з роздільною здатністю 8K, а значить приймати ззовні такий відеосигнал проектор не зможе. Тому завдання скалірованія відеоматеріалу з дозволом 4K до рівня 8K лягає на плечі електроніки проектора. Тобто, блоки попередньої обробки відео у цих проекторів теж різні. Відрізняються у моделей і технічні характеристики. Тут все в суворій відповідності з табелем про ранги - у JVC DLA-N7B нижче світловий потік (1 900 люмен проти 2 200 у.о. флагмана) і контрастність (80 000: 1 проти 100 000: 1 статична і 800 000: 1 проти 1 000 000 : 1 динамічна). Крім того, у JVC DLA-N7B немає сертифікації THX 4K. На цьому відмінності від флагмана закінчуються.



Отже, в основі проектора JVC DLA-N7B лежать три нових фірмових матриці D-ILA з діагоналлю 0,69 дюйма, міжпіксельна відстанню 3,8 мкм і реальним дозволом 4К (4 096 x 2 160 крапок). Щоб повною мірою реалізувати потенціал настільки високою роздільною здатністю вимагає дуже якісна (а значить дорога у виготовленні) оптична система. Саме вона в більшій мірі визначає підсумковий результат на екрані. Більш того, оптична система істотно впливає і на технічні параметри проектора. Наприклад, у всіх трьох моделях нової лінійки JVC використовуються не тільки однакові матриці D-ILA, а й однакові ртутні проекційні лампи високого тиску. Незважаючи на це, всі три моделі відрізняються не тільки по контрастності картинки, а й за світловим потоком! І причина тут криється якраз в оптичній системі. Компанія JVC традиційно оснащує всі свої D-ILA-проектори виключно скляною оптикою. У проекторі JVC DLA-N7B використовується об'єктив з лінзами діаметром 65 мм з просвітленого скла (17 елементів в 15 групах), що дозволяє досягти найвищого оптичного дозволу для роботи з відео 4K. Об'єктив укладений в алюмінієвий кожух, повністю моторизований і допускає зміщення зображення як по вертикалі на 80%, так і по горизонталі на 34%, що істотно полегшує монтаж проектора.

Як і у всіх моделях нової лінійки, в оптичній системі проектора JVC DLA-N7B реалізована керована електронікою діафрагма, що дозволяє кратно збільшити контрастність картинки. В даному випадку традиційно висока статична контрастність 80 000: 1 виростає до приголомшливого уяву значення 800 000: 1. Високе значення цього параметра в поєднанні з підтримкою відео з розширеним динамічним діапазоном HDR10/HLG і найширшим колірним охопленням, що відповідає стандарту Wide Colour Gamut (DCI- P3), гарантують щільну, об'ємну і насичену картинку з яскравими натуральними квітами. До речі, про обсяг - проектор JVC DLA-N7B підтримує 3D-відео, що все рідше зустрічається в сучасних пристроях відображення. Для реалізації у себе в кінозалі можливості демонстрації фільмів в 3D потрібно лише додатково придбати фірмовий 3D-трансмітер PK-EM2 і необхідну кількість 3D-окулярів PK-AG3, керованих через трансмітер по радіоканалу.

Попередня обробка відео проектором включає цілий арсенал фірмових систем і базується на потужній обчислювальної платформі. Серед них варто особливо відзначити Auto Tone Mapping, що оптимізує настройки картинки при відтворенні матеріалу HDR10, і технології Clear Motion Drive і Motion Enhance, ефективно протистоять розмиття і змазування швидко переміщаються в кадрі об'єктів. Важливо, що ці "улучшайзери" працюють навіть з матеріалом 4K60P (4: 4: 4), що свідчить про дійсно високої обчислювальної потужності використовуваних в проекторі відеопроцесорів. Комутаційна панель проектора розміщена на задній стінці корпусу і пропонує для підключення джерел два порти HDMI версії 2.0a з підтримкою HDCP 2.2. Мабуть, аналогові інтерфейси остаточно відходять у минуле - якщо раніше ще можна було зустріти хоча б композитний вхід, який використовується як аварійний, то зараз вирішили піти від аналога зовсім. Решта порти на комутаційної панелі сервісні - тут є порт RS-232 для підключення до систем "розумного будинку", RJ45 для інтеграції проектора в домашню комп'ютерну мережу, роз'єми для підключення тригера управління екраном і 3D-трансмітера, а також порт USB для оновлення прошивки проектора . Відзначимо і новий пульт дистанційного керування, яким комплектуються всі проектори нової лінійки. Він став компактніше, при цьому зберігши ергономічність.

Як і минулого разу при тестуванні проектора JVC DLA-NX9B, ми використовували відеоролики з демонстраційного диска 4K UltraHD Blu-ray з матеріалом в форматі, який компанія JVC спеціально підготувала до виходу нової серії проекторів. Матеріал там підібраний дуже грамотно і відрізняється практично референсним якістю. Зрозуміло, що волею-неволею еталоном для порівняння служив старший брат, враження від роботи якого все ще живі в пам'яті. Забувши про що розділяє ці моделі мільйон рублів, на дійсно великому екрані з діагоналлю 200 дюймів можна помітити, що у молодшої моделі нижче світловий потік, а буквально уткнувшись носом в екран можна розгледіти піксельну структуру картинки. Але на "домашньому" розмірі екрану 100-130 дюймів ці відмінності багато в чому нівелюються. Зберігається відчуття, що дивишся, не на екран, а в розчинене вікно, настільки все живе, барвисте і об'ємне.

Чергові пошуки будь-якої дискретності зображення, будь-яких артефактів обробки руху виявляються марними, а жонглювання смолоскипами в непроглядній темряві в черговий раз демонструє широту динамічного діапазону проектора при відображенні грамотно підготовленого матеріалу HDR. Уважно оглядаємо периферію кадру, де зазвичай проявляються спотворення при використанні не настільки досконалих оптичних систем. Флагман JVC DLA-NX9B в цьому відношенні не викликав ніяких нарікань, але об'єктиви у нього і у JVC DLA-N7B різні, тому варто приділити цьому моменту пильну увагу. Але ні, тут теж все в порядку - ні помітних аберацій, ні расфокусировки виявити не вдалося.

Кілька комерційних релізів сучасних блокбастерів і кінокласики на дисках 4K UltraHD Blu-ray і звичайних Blu-ray з роздільною здатністю Full HD лише підтвердили висновки, зроблені на основі перегляду демо-диска - проектор формував яскраву, детальну картинку з величезним динамічним діапазоном і дійсно широким колірним охопленням . Компанії JVC в черговий раз вдалося зробити прорив в проекційних технологіях, причому зробити це не тільки у флагманському проекторі за рахунок дозволу 8K, а й в інших моделях лінійки.

плюси

Щільна, яскрава і контрастна картинка з натуральної передачею кольору і широким колірним охопленням, скляні лінзи в оптичній системі, моторизований

мінуси

Чи не виявлені

підсумкова оцінка

  • Дизайн 95
  • Якість виготовлення 95
  • зображення 95
  • функції 95
  • Разом 95

висновок

У своєму ціновому сегменті проектора JVC DLA-N7B знайти суперника практично неможливо. А від старшого брата DLA-NX9B його відділяє майже 15 000 у.о .. І в такій ситуації цей проектор стане безальтернативним вибором в своєму бюджеті. Відклавши убік калькулятор, звернемо увагу, що це проектор JVC, який нарешті знайшов нативное дозвіл 4K. І купити його варто тільки за це. Бонусом тут буде і повністю скляна оптика, і прецизійний D-ILA-блок, і традиційно висока контрастність, і приголомшлива робота з кольором - всі сімейні риси проекторів JVC в асортименті.

Анатолій Максименко, hi-fi.ru

Таблиця проекційних відстаней для проекторів JVC LX-UH1, DLA -X7900, -NX9, -N5 -N7

ArtisonAtlas CablesAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:



Облако тэгов
Оптические коннекторы, sonus faber cremona m, акустика onkyo, музыкальный центр, купить акустический кабель, цифровой кабель


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2024 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua