hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru
       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Cabasse Java MC40. Класичне бачення сучасних реалій ...

Cabasse Java MC40. Класичне бачення сучасних реалій ...

Відома фірма Cabasse є однією з найбільш «багатодітних» производительниц акустичних систем у Франції, завдяки вдалому поєднанню стереопар, багатоканальних комплектів і, найголовніше, фірмової розробки - співвісний або коаксіальному модулю, який поєднує в собі високо - і среднечастотний випромінювачі ...

Конструкція виявилася настільки вдалою, що розробники використовують її, як у флагманських моделях "La Sphere" і "l'Ocean", так і настінних колонках, які призначені для домашніх кінотеатрів. Стандартні гучномовці згруповані в три системи Oceo, Idea і Artis. MC40 Java, а об'єкт нашого дослідження входить в першу з них.

Колонки Cabasse Java MC40

Зовні колонки виглядають дуже привабливо. Навряд чи зараз можна здивувати кого-небудь корпусом із закругленими краями, більшість виробників акустичних систем використовують цей принцип, щоб позбутися від стоячих хвиль, однак, у інженерів Cabasse це виходить якось витонченіше і елегантно. А багатошарова обробка поверхні яскравим лаком надає МС 40 особливий чисто французький шарм.

Отже, перед нами трехполосная акустична конструкція, хоча на перший погляд виглядає, як така, у якій 2,5 смуги. Справа в тому, що за низькочастотний спектр відповідають два динаміки з мембранами з фірмового двухячеістого композитного матеріалу Duocell діаметром 170 мм, а також фазоинвертор з направленим вниз портом. Подібне рішення допомагає істотно зменшити стоячі хвилі, а також забезпечити істотне і лінійне поширення низьких частот, завдяки всеспрямовані випромінювання звукових хвиль поблизу поверхні підлоги. Сама мембрана легка і водночас жорстка має профіль змінної товщини для забезпечення великої амплітуди. Всі ці рішення забезпечують напрочуд глибокі баси, про що більш детально поговоримо пізніше.

Середньо- і високочастотний випромінювачі створюють двосмуговий коаксіальний модуль ВС10, розроблений на основі трьохсмугового перетворювача ТС23, який застосовується в флагманських моделях La Sphere і L'Ocean, і перекриває частотний діапазон від 900 Гц і вище. Ще одна фірмова розробка інженерів Cabasse, кросовери зі змінним кутом нахилу, який варіюється від 6 до 24 дБ на октаву, забезпечує повну відповідність принципам досконалого просторово когерентного джерела звуку (Spatially Coherent Source - SCS).

Більшість з тих, хто вперше стикається з МС40, дивуються конструкцією коаксіального двосмугового модуля, оскільки він абсолютно не схожий на стандартні високочастотні купола. І тим не менше, уявіть собі опуклу кільцеподібну діафрагму з зовнішнім діаметром 82 мм, що охоплює купол діаметром 15 мм, який посаджений на рупор. Подібне нововведення дозволило вбити двох зайців: з одного боку ми отримуємо точкове джерело високочастотних сигналів, а з іншого боку - опукла кільцеподібна форма среднечастотного динаміка забезпечує широкий кут розсіювання звукових хвиль і, як результат, широкий діапазон відтворюваних частот (59 Гц - 23 000 Гц) і об'ємну звукову сцену.

А тепер спробуємо розібратися в деталях. Перш за все, що стосується місця розташування гучномовців, то, незважаючи на спрямовану в підлогу трубу фазоінвертора і компактні габарити (1100 x 250 x 350 мм), бажано встановлювати акустичні системи на відстані близько 1 м від задньої стіни і 1,5 м від бічних. Відстань між самими колонками визначається чисто методом наукового тику і залежить від розмірів кімнати прослуховування. Якщо воно коротке, тоді ми отримуємо більш насичений глибокий бас, але недостатньо об'ємну сцену. Джерела сигналу шикуються в одну лінію між гучномовцями. В іншому випадку у нас широка стереобаза, але в центрі можлива «дірка», яка спотворює цілісність музичного полотна. У нашому випадку в кімнаті загальною площею близько 30 кв. м. оптимальна відстань між акустичними системами становило 2,4 м. Аналогічним був проміжок до місця прослуховування.

Інтегрований підсилювач Burmester 032

Наступний крок - підбір підсилювача. Незважаючи на високу чутливість Java (90 дБ) і опір 8 м, а також рекомендовану номінальну потужність 11 Вт, нам довелося повозитися з його пошуком. У підсумку ми зупинилися на інтегрованому підсилювачі Burmester 032, до якого за допомогою межблочного кабелю Nordost Heimdall був підключений програвач компакт-дисків Marantz SA-11S3. Акустичними кабелями тієї ж моделі були приєднані і колонки до підсилювача. Багатьох може здивувати цінової розбір компонентів системи, однак для нас були важливими є два фактори. Перший - знайти такий підсилювач, який зміг би в конкретних умовах повністю розкрити потенціал колонок, і Burmester блискуче впорався з поставленим завданням. І другий - щоб загальний результат від комплекту був набагато більше суми результатів його складових.

Програвач компакт-дисків Marantz SA-11S3

А тепер приступимо до найцікавішого. До прослуховування з чисто суб'єктивними емоціями і оцінками. Як завжди слухали багато різних записів високої якості без жанрових переваг Першим в списку йшов прогресив-рок. Слухали Faces Of War з альбому Fear датської групи Royal Hunt. Перше, що підкорило, - широкий частотний діапазон і надзвичайно потужний драйв. Партії клавішних були ретельно продумані з усім тембральним багатством і розставлені по сцені. Дуже добре була прописана зв'язка бас-барабана і бас-гітари, яка вела чіткий ритм. Раптово виявили під бас-гітарою додаткову музичну тему у виконанні синтезаторного баса в діапазоні субконтроктави. Досить несподівано, проте цікаво.

Джаз був представлений піснею Stay Away From Bill з альбому Midnight у виконанні Дайани Шур і Керрін Еллісон. Обидві співачки універсальні виконавиці і вміють співати все, починаючи від блюзу та соулу і закінчуючи рок-композиціями. Пісня Stay Away From Bill ( «Тримайся подалі від Білла») переносить вас в невеликий джазовий клуб, де труба томно наспівує в глибині сцени, в правому куті, а саксофон її підхоплює з неабиякою дозою меланхолії. Але найцікавіше в тому, що запис у виконанні добре підібраній системи дає вам можливість підслухати, про що пліткують дві подруги, які сидять буквально навпроти вас. А пліткують вони про одне загальному м-м-м одного на ім'я Білл. Може я знову повторюся, але добре підібрана система повинна створювати ефект присутності. Наш комплект, до складу якого входять колонки Cabasse Java, пішов далі. Він зміг розкрити душу і прочитати думки співачок. Не буду передавати зміст всієї пісні. Хто захоче послухати, може легко знайти цей альбом. Єдине на чому хотів зупинитися, це емоційний надрив. Одна подруга доводить інший, який він брехун, падлюка, негідник і брехун цей Білл, так що, подруга, тримайся від нього подалі, тому що - пауза - це МІЙ хлопець (That boy is mine!) Після такого вибуху пристрастей говорити про точність передачі низьких, середніх і високих частот, або рівному частотному діапазоні якось вже і не хочеться, тому що це само собою зрозуміло.

І останнє. Академічна музика, яка може служити в якості універсального інструменту для перевірки здібностей і можливостей аудіо системи в цілому і колонок зокрема. «Магніфікат» Йоганна Себастьяна Баха є тому прикладом, оскільки тут можна оцінити точність передачі масштабної музики, особливо чоловічого і жіночого хорів в першій частині Magnificat, об'ємність і глибину сцени, натуральність відтворення голосів в дуеті альта і тенора, а також арії сопрано з сольним гобоєм , де тембр дерев'яного духового інструменту тільки підкреслює красу жіночого голосу. І, звичайно, поліфонія великого композитора, коли кілька груп виконавців (прошу вибачення за тавтологію) виконують різні партії, які, як би накладаються один на одного, створюючи музичний гобелен, витканий різнобарвними нитками. Однак, варто відійти на невелику відстань, і цей візерунок перетворюється в картину. Твір дозволяє аналізувати деталі, а потім складати їх в єдине ціле.

Підведемо підсумки

Одним з головних достоїнств колонок Cabasse Java MC40 - це рівна і нейтральна звукопередача по всьому частотному діапазону. Ви можете слухати будь-які твори протягом тривалого часу і не відчувати втому. У складі правильно підібраною системи колонки розкриють для багато цікавого і нового в записах, які ви слухали вже незліченну кількість разів. Однак, як всі компоненти високого класу ці гучномовці дуже вимогливі до місця розташування і підсилювача. Тому, перш ніж прийняти остаточне рішення, вивчіть можливості приміщення. Що стосується підсилювачів, то час, витрачений на пошук, буде винагороджено сповна, і ви відчуєте все те, що змушує переживати від прослуховування музики.

Якщо говорити про чисто технічні аспекти Java, то, перш за все, слід відзначити прекрасну взаємозв'язок між низькими і середніми частотами. Колонки відмінно передають повновагового і масштабність записів, а також об'ємність стерео сцени, яка виходить за окреслені корпусами межі. Джерела звуку точно позиціоновані і між ними відчувається ефект простору. Також слід зазначити дуже хороший динамічний діапазон і багатство нюансів.

Колонки Cabasse Java MC40 заслуговують на високу оцінку. Завдяки своїм конструкторським особливостям, вони здатні озвучити приміщення площею в 25-30 кв.м. Акустичні системи невибагливі до музичних жанрів і, що найголовніше, здатні розкрити суть твору. А зовнішня обробка додасть цим відчуттям ще й елемент зовнішньої краси.

ArtisonAtlas CablesAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:Облако тэгов
Куплю винил, hi fi акустика, проигрыватель винила купить, burmester, dali zensor 5, dali helicon


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2024 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua