Створені один для одного. Огляд Cabasse MC 170 Jersey + Marantz PM/CD6006
У любителів якісного аудіо своя термінологія. Наприклад, слово сетап (set-up), відоме нам з комп'ютерної області, тут має зовсім інше значення. Це просто набір компонентів звуковідтворення, скоммутірованний між собою і підготовлений до роботи ...
Здавалося б, що тут складного? Складнощів, насправді, може бути чимало, але головна, як говорив поет: «Не можна запрягти в один візок коня і трепетну лань!». Попросту, всі задіяні моделі повинні відповідати один одному.
У нашому випадку, підібраний комплект, два компонента якого ідеально поєднуються за визначенням - це підсилювач і компакт-диск плеєр Marantz PM6006 і CD6006. В якості спікерів були використані акустичні системи Cabasse MC 170 Jersey - подивимося, наскільки гармонійним виявився цей союз.
Почнемо з акустики. Cabasse - іменитий французький бренд, котрий бере свій початок зі старовинного виробництва смичкових музичних інструментів; розуміння правильного звуку тут передається у спадок. Про таких розробників кажуть таємниче: «вони знають щось особливе!». Забігаючи наперед, зазначу, що щось подібне можна сказати і про Marantz ... Одна з найважливіших ідей Cabasse - створення точкового джерела звуку. В ідеалі всі звучання стереоспікера має виходити з однієї точки - саме так і тільки так можна сформувати правильну сцену, відтворити саме те, що чули глядачі або звукорежисер під час запису.
Акустика Jersey MC170 реалізує основні ідеї Cabasse в інноваційному, але доступному дизайні. Цей спікер оснащений новим коаксіальним спареним драйвером середніх-високих частот, створеним за технологіями, що застосовуються в легендарному сателіті Cabasse Eole. Геометрична вісь твітера поєднана з віссю среднечастотного драйвера - таким чином, сформований той самий точковий джерело звуку, що працює в області середніх і високих частот. Компроміс, здешевлює систему (а CABASSE серед своїх продуктів пропонує і повністю коаксіальні трьохсмугові спікери) полягає в тому, що низькочастотні драйвери - два вуфера-близнюка - розташовуються не коаксиально, а нижче, в передній стінці корпусу. Це цілком припустимо, адже наш слух не здатний точно визначити напрям на джерело звуку басового діапазону.
В даному випадку, в системі встановлені два довгоходові низкочастотника діаметром по 17 см (6,7 дюйма). Їх міг би замінити один динамік більшого діаметру, але тоді корпус довелося б зробити ширше. Таким чином, системі зуміли надати гармонійну стрункість і істинно французьке витонченість. Акустика добре вписується в інтер'єр, логічно доповнюючи практично будь-яке оточення. Доступні обробки чорне дерево і білий дуб.
Демократичне ставлення до оточення справедливо не тільки для дизайну, але і для характеру звучання - у MC 170 Jersey низькочастотний діапазон мінімально залежить від розташування системи в кімнаті. Це досягнуто завдяки тому, що корпус (кабінет) піднятий над опорною плитою на кілька сантиметрів, а в його нижній стінці встановлений порт фазоінвертора, що випромінює, таким чином, вкруговую, на всі 360 градусів. Тобто, акустика MC 170 Jersey відповідає принципу Cabasse HDSE - Homogeneous Distribution of the Sonic Energy - гомогенний розподіл звукової енергії. Прямі і відбиті звуки однорідні, це дає широку і стабільну звукову сцену.
Про правильному поєднанні Cabasse MC 170 Jersey з підсилювачем Marantz PM6006 кажуть, перш за все, цифри технічних характеристик. Імпенданс системи 8 Ом підходить для підсилювача, його потужність 45Вт в цьому випадку, не перевищує номінальної (100Вт) потужності спікерів. При цьому чутливість Cabasse MC 170 Jersey - 90 дБ - гарантує, що для приміщення середніх розмірів підсилювач Marantz PM6006 буде цілком достатній.
Природно, що зв'язка «підсилювач - компакт-диск плеєр» Marantz PM6006 і CD6006 - ідеальна, це закладено при розробці двох моделей, що представляють по суті одне ціле по дизайну і ідеології. Недарма експерти міжнародної організації технічної журналістики EISA присудили комплекту номінацію 2016-2017 роки, з коментарем «... Якщо ви шукаєте звучання Marantz High-End рівня за дуже вигідною ціною, то міць і якість звуку цієї чудово проробленої парочки вас не розчарує».
Попередник PM6006 - також увінчаний нагородами підсилювач PM6005. У PM6006, природно, перейшло все краще від минулої моделі: попередній підсилювач і оконечник, зібрані на дискретних компонентах, причому PM6006 здатний видавати більший піковий струм, що позитивно позначилося на вирішенні звуку. На борту підсилювача - ЦАП CS4398, з дозволом 24 біт/192 кГц, є 2 оптичних і 1 коаксіальний цифровий вхід. Цифрова схема екранована від аналогової, в якій - 5 лінійних аудіо входів, включаючи фонокоректор. Екранований і тороидальний силовий трансформатор. У пристрої застосовані гіпердинамічні модулі Marantz HDAM, реалізована струмовий зворотний зв'язок - все зроблено для відповідності рівню Hi-res Audio.
Плеєр CD6006 виконаний з тієї ж ідеології. Підвищена жорсткість корпусу пригнічує небажані вібрації, блок живлення зроблений з великим запасом по потужності, маючи цифрову і аналогову секції з окремих випрямлячів. На борту - ЦАП CS4398 і гіпердинамічний підсилювач HDAM-SA2. Підтримується цифрове підключення пристроїв типу iPod. З USB аудіо джерел CD6006 відтворює файли MP3, WMA, WAV і AAC. Також в складі CD6006 - заново розроблений підсилювач для навушників, сумісний з моделями різних імпедансів.
Прослуховування нашого Сетап залишило найкращі враження. Систему відрізняє два приголомшливих якості - динаміка і сцена. Джаз-бенд, який грає вступ, відчувається виразно та точно. Ось на передньому плані набуває саксофон - і це вже не музика, а ціле відео - уяву без праці малює місце, звідки лунає інструмент, помітні всі нюанси не тільки звуку - дихання виконавця. Все це подається потужно, легко, широкодіапазонні, без найменшого напруження. У будь-якому музичному матеріалі звучить жива природність, це музика, як вона є, цілісно, без дроблення на частотні діапазони і мікродінаміческіе моменти.
Гідні компоненти в гідному поєднанні. Класний сетап. Створені один для одного.