hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru




       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Як вибрати стерео систему

Як вибрати стерео систему

У поняття «стереосистема» може входити стільки компонентів і їх поєднань, конфігурацій, що тут, напевно, занадто легко заплутатися ... До такого вибору краще застосувати системний підхід.

Комплект, що складається з окремих компонентів, як варіант, акустичних систем, підсилювача, джерел сигналу - хороший тим, що може формуватися поступово і вдумливо, апарат до апарату, подібно конструкції з кубиків, коли кожен модуль при необхідності замінюється або доповнюється. Купівля відбувається як би «в розстрочку» - і це теж має свої переваги. У міру формування комплексу, формуються музичні смаки його власників, часто все це перетворюється в пристрасне хобі!

Для початку знайдіть однодумців. Не обов'язково друзів або сусідів - Інтернет вам в помощь! Важливо мати можливість прийти і порівняти. А для цього є чимало можливостей - хоча б ті ж демо-кімнати при магазинах або компаніях, які торгують апаратурою. Постарайтеся формувати фонотеку тільки з якісних записів - для прослуховування mp3 досить найпростішого плеєра. Навчіться читати технічні характеристики - це не так складно, особливо якщо з шкільної фізики ще не все забуто.

Система на базі акустики Cabasse Iroise 3, інтегрального підсилювача Marantz PM-14S1, SACD/CD плеєра Marantz SA-14S1 і програвача вінілових дисків Marantz TT-15S1

Сьогодні поговоримо про стаціонарних стереосистемах. Ну, а починати вибір потрібно з розмірів - і йтиметься про величину кімнати, в якій системі належить жити і працювати. Знаючи розмір приміщення і з огляду на стиль музики і гучність, з якою майбутній власник стереосистеми вважає за краще слухати музику, можна приблизно визначити оптимальну потужність підсилювача. Можу запропонувати орієнтовний співвідношення: десять ват на квадратний метр. Тобто, для приміщення площею в 15 кв. м., варто придбати підсилювач потужністю, як мінімум, 150 Вт. Або 75 + 75. Формула не надто точна, свої корекції внесуть показники пікової, номінальною і довготривалої потужності, чутливість акустичних систем, акустичні особливості приміщення - але, по крайней мере, є на що орієнтуватися.

Стерео підсилювач Marantz PM 8005

Вихідна потужність підсилювача Marantz PM 8005 достатня для того, щоб озвучити кімнату практично будь-якого розміру.

Серед параметрів підсилювача, а іноді і акустики, цікавий КНІ, коефіцієнт нелінійних спотворень. Для якісного підсилювача він не перевищує десятих часток відсотка. Чим він менше, тим краще - але варто завжди пам'ятати, що акустичні системи, з їх динаміками і вбудованими кросоверами, з фізики процесу, вносять в сигнал набагато більші спотворення.

Акустична пара DALI Rubicon 8

Акустична система DALI Rubicon 8 має потужність до 200 Вт.

Колонки (спікери, акустичні системи, АС - як буде зручно) в «стаціонарному» випадку доступні в двох варіантах - для підлоги і поличні. Розрізняються габаритами і місцем установки. Фізика говорить нам, що чим більше випромінювач, тим природніше, по крайней мере, адекватніше, він відтворює низькі частоти. Так що, «напольниками» краще, і не тільки в цьому сенсі. Хоча є «полочнікі», які багатьом «напольниками» дадуть фору. Чи можна застосувати також і конфігурація «тріфонік» - два сателіта-полочнікі плюс сабвуфер - тут ховаються труднощі в сумісності та налаштування, але результати можуть бути дуже непогані. Для акустики варто звернути увагу на чутливість (90дБ і вище - хороший показник). Є безліч інших параметрів, але якщо детально - то краще в окремій статті ...

Стереокомплект Burmester PHASE 3

Стереокомплект Burmester PHASE 3 - компоненти, рекомендовані для спільної роботи самим виробником.

Обов'язково повинен бути дотриманий грубий принцип сумісності акустики з підсилювачем: імпенданс (повний опір) наших АС повинен бути не менше (і це дуже важливо!) Заявленого для підсилювача - дивіться в технічні характеристики. Звідти ж узята, максимально допустима потужність акустики повинна бути більше, ніж найбільша згадана в паспорті потужність підсилювача (наприклад, пікова). Дотримання цих двох правил - запорука цілості звукопідсилювальної частини вашого майбутнього стереокомплексів!

А тепер варто подумки, а краще - письмово, перерахувати всі компоненти, які будуть підключатися до підсилювача. Припустимо, це будуть: CD плеєр, медіаплеєр, програвач вінілових дисків. А ще є (або плануються) непогані навушники. Все це буде підключено до підсилювача, для всього повинна бути передбачена вхідна комутація, а саме - достатня кількість входів, сумісних з виходом кожного джерела. Навушники вимагають окремого підсилювача (або хороший підсилювач для навушників повинен бути в складі великого підсилювача).

Корисно, якщо хоча б один з входів підсилювача оснащений режимом «Direct», тобто, «Безпосередньо». Це означає, що сигнал з цього входить не буде оброблятися схемами регулювання тембру, фільтрів високих і низьких частот, комутації, тонкомпенсації і т. Д., А піде безпосередньо на вхід власне підсилювача, щоб звучання було мінімально спотвореним.

Стерео підсилювач Exposure XM5 - панель комутації

Стерео підсилювач Exposure XM5 - панель комутації. Модель має вісім входів, п'ять з яких - цифрові.

Всі аналогові джерела, як правило, підключаються до підсилювача роз'ємами RCA (більше відомими, як «тюльпани»). Є інший тип аналогових роз'ємів - більш професійний, XLR, балансного типу. Якщо у якогось з джерел сигналу є такий варіант комутації, непогано задіяти саме його. Деякі підсилювачі, забезпечуються вбудованим ЦАП (цифро-аналоговим перетворювачем), мають цифровий вхід - це коаксіальний або оптичний роз'єм. Робота з «цифрою» краща, особливо якщо вбудований в підсилювач ЦАП - високоякісний.

Ще кілька приладів доповнять стереокомплексів.

Програвач вінілових дисків Clearaudio Concept TP 054

Програвач вінілових дисків нині переживає справжню реінкарнацію. Самі диски починають знову випускатися помітними тиражами. Для такого програвача «на борту» нашого підсилювача повинен бути вбудований попередній передпідсилювач-коректор (так називається прилад, що погоджує і підсилює сигнал з головки звукознімача, або, як її називають, картриджа). Такий вхід маркується словом «phono». Ні в якому разі не слід підключати до нього щось крім програвача вінілу - цей вхід раз в сто чувствительней інших, ви ризикуєте вивести з ладу підсилювач, а можливо - і акустику! Картриджі бувають двох типів, ММ і МС (зустрічається рідше), коректори - відповідно. Питання цієї сумісності необхідно задати при покупці.

SACD-плеєр Marantz SA8005

При виборі програвача 12 см лазерних дисків варто визначитися з якістю пристрою і його універсальністю. Чи всі типи дисків з вашої фонотеки апарат «розуміє»? Слід звернути увагу і на комутацію - якщо передбачені XLR роз'єми, то вони повинні бути присутніми і в підсилювачі, і в коммутируемом пристрої.

Те ж стосується і медіаплеєра (під цією назвою ми розуміємо і стример, і блютуз пристрій, і мережевий плеєр) - за цими пристроями майбутнє. Іноді вони мають в своєму складі ЦАП цілком прийнятної якості, в іншому випадку, можна застосувати зовнішній ЦАП (часто він поєднаний з прецизійним підсилювачем для навушників). Варто звернути увагу на те, як можливості медіаплеєра поєднуються з наявними у вашому розпорядженні джерелами музичного контенту.

Медіаплеєр мережевий Audiophile USB-DAC Marantz NA 8005

Тепер, коли все вибрано, відзначимо ще один важливий фактор - дизайн. Зовнішній вигляд апаратури повинен подобатися і добре вписуватися в інтер'єр того приміщення, де їй належить знаходитися, причому для багатьох покупців, на відміну від покупців, цей пункт знаходиться чи ні на першому місці!

Міжблочний кабель Atlas Equator Integra

У такій справі, як комплектація стереокомплексів, дуже важливі аксесуари. Зокрема, до них відносяться кабелі. Принцип їх вибору спочатку - простий. У першому наближенні, особливо для акустичного кабелю (підсилювач-колонки) він виглядає так: «коротший і товстіший», для мінімізації їх опору. Це особливо відноситься до спеціального акустичного кабелю. Компоненти між собою (наприклад, підсилювач та плеєр) з'єднує межкомпонентное кабель. Найчастіше - RCA ( «тюльпан-тюльпан») хоча можливі і варіанти ... Важливо розуміти, що від якості кабелів серйозно залежить якість звуку, вартість кабельного господарства може досягати 10% від вартості всього стереокомплекта - і це не межа.

Ще один важливий момент - якісна опора для акустики і компонентів звукового тракту. У разі поличних систем застосовуються спеціальні підставки для поліпшення зв'язку з опорою, для напольниками - спеціальні шипи і (або) підстави. Для компонентів - це стійки з віброразвязивающімі елементами.

Мережевий кондиціонер Nordost Qx2 Power Purifiers

Важливі також параметри електроживлення - тут допомагають спеціальні пристрої для його нормалізації. Все залежить від конкретної ситуації, а правильний вибір здатний дійсно кардинально поліпшити звучання вашої системи.

І, коли все вибрано, доставлено, встановлено і скоммутіровано (все це, повірте, дуже приємні і цікаві клопоти) - включаємо, слухаємо, насолоджуємося, ... і розуміємо, чого тут не вистачає ...

Вітаю, ви влилися в співтовариство любителів справжнього звуку! Попереду ще чимало цікавих кроків на шляху до нього.

ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:



Облако тэгов
Куплю усилитель мощности, av процессоры, dali concept center, meridian cd, проектор украина, цифровой тюнер


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2024 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua