Тест Hi-Fi колонок Dali Spektor 2: розкривають сцену, тримають бас і недорого коштують
Враження, вироблене на мене портативної колонкою Dali Katch, спонукало на огляд класичних рішень компанії. Причому інтерес викликав саме бюджетний сектор. На мій подив, звання найдешевшої серії тепер носить Spektor, a НЕ Zensor, що піднявся на сходинку вище. Можливості нової серії Spektor було вирішено почати на прикладі полочной «двійки». Габарити «одинички» все-таки ближче до настільних комп'ютерним спікерам, а тут ми маємо АС майже 30 см заввишки і цілком адекватного обсягу.
Розповідь про бюджетну техніці завжди здавався мені більш цікавою завданням, ніж похвальба хай-енд монстру за мільйон. По-перше, не доводиться їхати по накатаній колії з банальностями про «посилених магнітах» і «унікальному покритті твітера». Всі, хто любить послухати про славну історію, заливні луки і свіже повітря штаб-квартири компанії - вибачте, в бюджетному діапазоні цю прелюдію можна, на щастя, пропустити. Мені завжди був цікавий трохи інший кут зору, ніж малює життя прес-реліз аудіокомпонента, - на що здатний виробник в рамках певних обмежень?
Здавалося б, в такій консервативній конструкції, як акустична система, рецепти прості - не шкодувати заварки, інше вважатиме комп'ютерна програма. Але не все так просто. Адже має місце індивідуальний тюнинг, настройка АС. І ось саме тут лежить головна цінність продукту, а не просто закупівельна вартість набору радіодеталей.
Виробництво динаміків у Dali налагоджено самостійне, залежно від примх постачальника немає. З'явилася нова задача? Під новий проект самі взяли і зробили.
В Spektor 2 ми бачимо 25-мм шовковий твітер і 130-мм вуфер з знайомої нам деревної пульпи червоно-коричневого кольору, за яким завжди легко ідентифікувати колонки Dali.
Dali традиційно використовує гібридні твітери.
У бюджетній серії Spektor працює тільки класичний 1 '' м'який купол
Багато в чому Spektor 2 нагадує Zensor 1. Між іншим, у серії Zensor «двійки», немає, а роль карлика там грає не «одиничка», а модель Pico. Формально, у Spektor 2 і Zensor 1 порівнянний імпеданс 6 Ом, вага трохи більше 4 кг, добротні гвинтові роз'єми, габарити і величина динаміків. Навіть фазоинвертор налаштований на ту ж частоту 51,5 Гц. Але є і відмінності - чутливість 84,5 дБ у «двійки» на папері вселяє деяке побоювання. Подивимося, що вийде на реальному прослуховуванні.
Фірмовий почерк Dali - драйвери зі спеціальної паперово-деревної маси.
Розмір динаміка моделі Spektor 2 - 133 мм
А ось нове кріплення захисної сітки у Spektor мені сподобалося більше - вона тепер щільно прилягає до панелі і закриває динаміки зверху, як маска фехтувальника. Плоский гриль у Zensor, Ikon і інших більш дорогих моделей Dali мені був зовсім не до душі. Коли така АС закріплена на стіні - з часом на динаміках накопичується купа пилу. У Spektor 2 настінна доля передбачена комплектом простого кріплення, а на задній панелі накерніть пара точок для шурупів. Для установки на опору передбачені захисні клеяться прокладки розміром з монетку.
З парою позолочених гвинтових клем,
залитих оргстеклом, дуже зручно працювати
Варіантів вінілової обробки у Spektor всього два - чорний і під горіх. Якщо перший виходить в дусі таких міцненьких, як гаубиці, поличних моніторів 90-х, то другий виглядає більш респектабельним, і при цьому не дуже зрозуміло, дорога перед нами колонка або бюджетна. Але це якщо дивитися з закритими грилями.
У нових моделях Dali фірмова емблема з логотипом
стала більше і тепер кріпиться на грилі
Передня панель Spektor 2 оброблена тонким ламінатом під шкіру. На чорній обробці вона практично зливається з вініловим фінішем Black Ash, а на горіховою створює симпатичне поєднання тонів. Що стосується виду самих динаміків, то без сітки обидві моделі - і Zensor, і Spektor - виглядають простовато: мабуть тому, що я не можу себе віднести до поціновувачів контрастних металевих елементів в оформленні АС. Це, втім, не скасовує якості власне збірки колонок, яка здійснюється як і раніше в Данії. Але в «закритому» стані Spektor 2 мені здалися більш милими, тим більше, як показало подальше прослуховування, впливу на звук гриль не робить.
споруда сцени
Читаючи специфікації, було висловлено головне побоювання, що з такою низькою чутливістю Spektor 2 попросту виявиться дешевшим спікером з дубовим звуком. На щастя, це припущення не підтвердилося. І навіть більше того, ці АС продемонстрували рідкісну якість - вміння нормально будувати широку сцену на малій гучності. Цілком можливо, так вийшло завдяки легкому матеріалу динаміків власного виробництва.
Чим мені імпонують колонки Dali - вони не збивають з ніг якимось аудіофільских одкровенням, яке на перевірку виявляється дуже специфічною налаштуванням АЧХ колонки, що на наступному треку виллється в відро помиїв (ой, вибачте, це, напевно, був поганий мастеринг запису!) .
Dali в звуколюбскіх колах взагалі не числиться за розрядом любов/ненависть. Це справжнісінька (і терпляча!) Робоча конячка. Музика на Spektor 2 легко і добре ллється. Також хочу припустити, що відсутність стрічкового твітера у бюджетних Dali при певних обставинах може призвести навіть більш гармонійне враження, ніж у старших моделей.
Наприклад, у тих же Dali Ikon, які перейшли до мене в тилових каналах, присутність додаткового стрічкового, крім шовкового твітера, звичайно, прочистить звук. Але воно ж і продовжить тенденцію до його «освітленню» на шкоду синергії з басом. Такі колонки краще не направляти на слухача, а орієнтувати уздовж стіни. Втім, цю рекомендацію Dali я давно застосовую до всіх колонках в моїй кімнаті, включаючи і новенькі Spektor 2.
З позитивних моментів на Spektor 2 слід виділити широку дисперсію випромінювачів, відсутність прив'язки звуку до АС і улюбленої вінтажнікамі назальной забарвлення. Це означає, що була виконана хороша зшивання між динаміками в Spektor 2. Частота розділу кросовера в 2,6 кГц в общем-то і не чути.
Тестування технічними сигналами показало цілком чутне присутність баса, починаючи з 40-50 Гц. Це дуже до речі для полочніков, до яких продавцю не доведеться зніяковіло рекомендувати систему тріфонік. І хоча в такому діапазоні це скоріше заслуга фазоинвертора Spektor 2 і кімнатних резонансів, ця риса дозволяє парі маленьких АС грунтовно будувати сцену навіть на видаленні понад два метри один від одного. Так, її не назвеш голографічності - колонки мають тенденцію подавати саунд однією стіною - екраном, якщо хочете, хоча і досить великим за розмахом. Але все-таки мова йде про спікерів початкового цінового діапазону, а зазначену особливість слід вимагати від більш дорогих моделей АС.
Бюджетний характер Spektor 2 ще раз дає про себе знати, якщо прислухатися до області високих частот. Тут буває два варіанти - або ми маємо агресивний характер ВЧ, з пересолити і спотвореннями. Або ВЧ згладжені, починаючи з 12 кГц, але спад на слух досить комфортний, як у Spektor 2, і взагалі в гучній кімнаті з такими колонками боятися нема чого. Хайхети та інше «циканіе» збережені, за це можна не переживати.
Dali Spektor 2 оснащена фазоінвертором,
налаштованим на частоту 51,5 Гц
Але Сибілянти (шиплячі приголосні) виконавців іноді можуть трохи двоїтися, бути не в фокусі. Це як ніби замість букви «с», іноді вимовляється англійське «th». Саме такий саунд у Spektor 2 - нехай без «бульбашок шампанського», але безсумнівно, перед нами досить музичний і делікатний виконавець у всьому діапазоні жанрів.
клятва дружелюбності
Примітно, що зазвичай мій підсилювач потужності Threshold і AV-ресивер Marantz, які я можу перемикати поперемінно через комутатор, так ось вони дуже порівняти звучать з легкої по навантаженню акустикою. Але звук на AV-ресівері починає втрачати виразність і «напружуватися», якщо щось не так з кривою імпедансу у колонки. Тут же трапився парадокс. Чомусь саме з недорогим Marantz, як мені здалося, Spektor 2 відіграла навіть більш витончено. Напевно, це й на краще. Навряд чи хтось буде купувати бюджетні полочнікі Dali, щоб ганяти їх з хайендом 80-х.
Взагалі, стосовно Spektor 2 варто ще раз підкреслити таке якість, як дружелюбність. Не виключено, що дослідне і занадто вимогливе вухо може зловити ці АС на нечітких сибилянтов, але в цілому колонки не здатні на капризи і верещаніе. Це цінна якість, плюс за рахунок грамотно налаштованих динаміків і фазоінверторів, Spektor 2 вміють глибоко зачерпнути і (утримати!) Бас. Я провів з ними кілька днів, абсолютно не втомився і втратив лише зовсім трохи в інформативності і чистоті звуку в порівнянні зі своїми підлоговими АС.
Переваги: комфортний саунд, широка сцена і дисперсія випромінювачів, звуковий почерк зберігається на малій гучності
Недоліки: не дуже істотні з урахуванням цінового діапазону, всього два варіанти обробки
Паспортні дані
- Частотний діапазон (+/- 3 дБ) - 54 Гц - 26 кГц.
- Чутливість - 84,5 дБ
- Номінальний імпеданс - 6 Ом
- Рекомендована потужність посилення - 25 - 100 Вт
- Частота розділу кросовера - 2,6 кГц
- Габарити - 292 x 170 x 238 мм
- Маса - 4,2 кг
Джерело: stereo.ru