hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru




       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Інтерв'ю з Ларсом Меллером, компанія Dali: «Музика - най...

Інтерв'ю з Ларсом Меллером, компанія Dali: «Музика - найкраща психоемоційна терапія, коли-небудь створена людством»

Акустичні системи цього датського бренду добре відомі серед меломанів і аудіофілов, і для чималої кількості людей саме Dali стало точкою входу в Hi-Fi. Нам вдалося поговорити з менеджером з міжнародних продажів Dali Ларсом Меллером (Lars Moller), людиною дуже обізнаним і здатним говорити як на інженерні теми, так і про звук взагалі.

- На що спирається компанія Dali, коли розробляє нові продукти: конкуренція, тренди на ринку, інженерні ідеї?

- Звичайно ми відстежуємо ринкові тенденції, але нікуди не поспішаємо. І кожен раз, коли беремося за щось нове, створюємо якісний продукт, який обов'язково буде затребуваний. Якщо він нам самим не подобається, то як ми запропонуємо його покупцям? Тому й не поспішаємо. Іноді мені здається, що ми одна з найбільш повільних компаній в світі - цикл розробки акустичної системи в Dali досягає трьох років, тоді як зазвичай компанії декларують від 7 до 9 місяців. Але для нас принципово важливо, щоб не було компромісних рішень по звуку, тому кожен продукт повинен бути кращим за свої гроші.

Власне, ціна - це перше завдання при розробці колонок. Потім, прикинувши форм-фактор і геометричні розміри корпусів, ми плануємо поєднується з ними елементну базу. Чим дешевше акустичні системи, тим більше коштів і часу йде на розробку. Адже якщо бюджет великий, то можна замовити дорогий корпус, комплектуючі. А якщо бюджет лімітований, доводиться шукати ідеї, за допомогою яких можна домогтися кращих характеристик при меншій собівартості.

Нарешті, ми вірні нашому слогану - «In admiration of music» (пров. З англ. - «захоплення музикою»), тому робимо все можливе, щоб це «захоплення» дісталося всім покупцям Dali, незалежно від ціни продукту.

- Чи є у вас зворотний зв'язок з ринком - дилери, медіа, опитування кінцевих споживачів?

- Це дуже важливо, інакше на ринку не вижити. Ми взаємодіємо з нашими споживачами, включаючи музикантів, цікавимося їхньою думкою. Ми отримуємо відгуки від салонів, завдяки яким дізнаємося про те, який звук, обробки, форм-фактор актуальні зараз в їх локаціях.

У продовження питання хочу розповісти про «професійних відвідувачів» Hi-Fi-магазинів. Продавцям добре відомі люди, які приходять в салон і підлягає вимотують своїм розмовами, пояснюють, як і на чому варто слухати музику. Вони вважають себе професорами, і деколи складається враження, що багаж їх знань набагато більше, ніж у всіх разом узятих фахівців, які розробляють техніку. Їх дуже часто ненавидять. Ми ж ставимося до таких людей з особливою увагою, оскільки зі спілкування з ними підкреслюємо для себе багато корисного. Адже якщо прогнати таку людину, то він розповість свої ідеї комусь іншому ... Саме вони роблять дивовижні відкриття, тому що проводять нескінченні експерименти з обладнанням, часто не в силах зупинитися на досягнутому результаті. По суті, це невеликі дослідницькі центри, які можуть підказати найнесподіваніші підходи до вирішення хвилюючих нас проблем. Вони як професора, всією душею віддані науці, і вже точно не ідіоти, як багато хто звик про них думати.

- Які вузли та конструктивні елементи акустичних систем виробляються на вашій фабриці в Данії, а які замовляються у інших виробників? Чи залежить це від моделі колонок?

- Основну ставку ми робимо на ручну працю наших фахівців і комплектуючі власного виробництва. Іноді доводиться закуповувати відсутні деталі у інших європейських виробників, але це буває вкрай рідко і ніяк не пов'язане з положенням тих чи інших колонок в ієрархії акустичних систем, вироблених нашою компанією.

- Чи планує Dali розширювати асортимент не тільки бюджетних, а й преміальних лінійок, наприклад, дорожче Epicon?

- Ми не прагнемо до штучному розширенню продуктових лінійок, хоча у нас є достатня кількість напрацювань, щоб створювати АС як завгодно високого класу. Разом з тим, звук і технології, які доступні нашим слухачам в лінійці акустичних систем Epicon, на сьогоднішній день є одними з найдосконаліших у світі і навряд чи потребують поліпшення.

- Чи збирається компанія після успішного виходу на ринок портативної акустичної системи Katch подальше просування в сегменті мультимедійних пристроїв, наприклад, навушників або інших бездротових колонок?

- Плануємо, незважаючи на те, що для нас це відносно новий напрямок. Розумієте, ми досить стара компанія, можливо, навіть трохи старомодна, тому з хвилюванням стежили за тим, як ринок відреагує на появу нашої нової активної бездротової акустики Katch або серії акустичних систем Kubik. Тільки після того як вони отримали позитивні рецензії в найавторитетніших виданнях, ми нарешті змогли трохи розслабитися.

Наприклад, процес створення портативної системи Katch був не таким простим, як багато хто вважає. Ця колонка створювалася, насамперед, на основі масштабних соціологічних опитувань, в ході яких нам вдалося з'ясувати, яких якостей очікує наша цільова аудиторія від ідеальної портативної акустики. У підсумку ми виділили для себе п'ять найбільш важливих вимог, і тільки потім за справу взялися наші інженери-розробники.

- Чи правильно я розумію, що основним з цих вимог був не тільки відмінний звук, але і потужний акумулятор?

- Безумовно. В результаті на зарядку Dali Katch потрібно всього три години, зате час її автономної роботи складає в цілому близько доби.

- Чи не могли б ви прокоментувати очевидну схожість між Dali Katch і портативною системою A2 від компанії Bang & Olufsen, яка має аналогічним форм-фактором і компонуванням, але яка з'явилася на ринку значно раніше?

- По дизайну вони і справді схожі, проте між ними немає ніякого зв'язку. Більш того, якщо уважно вивчити B & O A2 і Katch, ви побачите, що це абсолютно різні продукти. Bang & Olufsen - перш за все дизайнерська компанія, Dali - акустична, тому порівнювати нас безглуздо.

Ми використовуємо інші матеріали, інші технологічні і конструктивні рішення. Про що говорити, якщо навіть кількість динаміків у цих двох систем різний. Так, наприклад, на Katch встановлений додатковий низькочастотний випромінювач, відсутній у A2. І звичайно ж, найголовніше - звучання цих систем можна відрізнити без праці з першої секунди їх роботи.

В цілому мені б не хотілося протиставляти наші компанії, цілком поклавшись на думку кінцевих користувачів продуктів. Крім того, у нас абсолютно різні аудиторії, і якщо B & O, як мені здається, купують заради того, щоб справити враження на оточуючих, то Dali - виключно для втіхи власних вух.

- В останні роки багато виробників відроджують колись популярні формати акустичних систем, наприклад, вінтажний дизайн. Чи не планує і Dali випустити щось подібне?

- Можливо я когось розчарую, але таких планів немає. Ми теж відчуваємо якусь ностальгію за тими часами і дизайну, але все ж куди більше думаємо про сьогодення і майбутнє. У нас немає завдання задовольнити смаки кожного. Навіщо це робити, якщо дизайн наших колонок не тільки затребуваний широкою аудиторією, а й відмінно вписується в сучасний інтер'єр? Про правильність нашої стратегії багато в чому свідчить успіх моделі Epicon з її органічними і округлими формами, такими далекими від перерахованих вище моделей.

- Чи не бажаєте відродити лінійку акустичних систем Dali Ikon, таку популярну деякий час тому?

- Дійсно, для свого часу Ikon став проривом і однією з найтитулованіших акустичних систем у всьому світі. Більш того, не помилюся, якщо скажу, що назва цих колонок на якийсь час стало синонімом бренду Dali. З моменту своєї появи вони пережили кілька модифікацій, до кожної з яких ми прагнули підходити дуже обережно.

З плином часу, усвідомивши необхідність суттєвих змін, ми вирішили запропонувати покупцям їх вдосконалену версію - Opticon. Зміни торкнулися комбінованої високочастотної секції, завдяки чому їх звучання в значній мірі потепліло і стало сприйматися як більш комфортне і живе. Не менш глибокі зміни торкнулися і елементної бази, внаслідок яких загальну якість і технічні характеристики колонок також помітно покращилися. Зрозумійте, розвиток не може стояти на місці. Якщо ми зупинимося на досягнутому, то за великим рахунком зрадимо інтереси наших клієнтів. Ми просто зобов'язані випускати ще більш досконалі колонки, але Opticon, як мені здається, дуже близькі по конструкції і звучанням до Ikon, тільки значно краще.

- На ваш погляд, у колонок Dali якого всі люди знають звучання?

- Розумієте в чому справа, протягом багатьох років для нас працюють кращі інженери, які роблять все, щоб зберегти вихідне звучання в першоджерелі без втрат і без забарвлення звуку. Все, що ми собі дозволяємо - це незначне пом'якшення в високочастотному діапазоні для більш комфортного прослуховування. Про це нас просять наші клієнти і, звичайно, ми не можемо їм відмовити. Крім того, більш м'яке звучання дозволяє в значній мірі зменшити шуми і спотворення, які часто зустрічаються в цій зоні спектра і при цьому не мають до музики ні найменшого відношення. Якщо ми можемо це зробити, ми це робимо.

Щоб переконатися в правильності наших рішень і при необхідності внести в них коректуру, ми слухаємо безліч різних записів. Зокрема, співпрацюємо з однією з найбільших датських студій звукозапису, а також чимало часу проводимо з професійними музикантами і співаками, пропонуючи їм прослухати свою музику на наших шпальтах і висловити свою думку щодо їх звучання. Як правило, вони залишаються задоволені, проте будь-які, навіть самі незначні зауваження, ми враховуємо і намагаємося усунути.

- Багато виробників акустичних систем роблять акцент на тому, що їх продукція не призначена для відтворення аудіозаписів низької якості, що, в общем-то, підтверджується прослуховуванням. Як поводиться в даному випадку акустика Dali?

- Для початку хочу зазначити, що записи низької якості - це велика проблема для будь-якого тракту. Якщо слухати хороші записи на простих, дешевих колонках, то особливої різниці, звичайно, ви не відчуєте. Однак якщо спробувати відтворити записи низької якості на акустичних системах високого класу, то стануть очевидними всі огріхи фонограми, оскільки акустика відіграє все - аж до самих незначних деталей. З цієї причини ми не любимо записи, якість яких не задовольняє високим стандартам відтворення наших АС. В хорошому тракті не повинно бути слабких ланок, тому, якщо у вашому розпорядженні акустика Dali, зверніть увагу на якість треків, щоб згодом не зазнати розчарування.

Якщо ж раптом почуєте, що низькоякісна запис звучить добре, можете мені повірити - в цьому тракті щось сильно забарвлює звук: джерело або підсилювач, а можливо, щось ще. З іншого боку, багатьом такий звук цілком може припасти до душі, наприклад, шанувальникам лампових підсилювачів.

- Це якось пов'язано з психоакустичними особливостями сприйняття музики?

- Зрозуміло. Навіть згадані мною лампові підсилювачі є до всього іншого ще і відмінною профілактикою стресу, просто тому, що на них дуже приємно дивитися.

- Які марки підсилювачів ви можете порекомендувати для роботи з акустикою Dali.

- Я навряд чи зможу назвати якусь конкретну п'ятірку або десятку підсилювачів, оскільки ми робимо все, щоб наші акустичні системи були дружні до звукопідсилюючої пристроїв будь-яких типів і будь-яких виробників. Зазначу лише, що такі моделі, як Epicon і Rubicon, спочатку вимагають значно більш потужного посилення, оскільки слабкий підсилювач просто не зможе розкрити весь їхній потенціал.

- Які ж тоді підсилювачі ви використовуєте в процесі тестування нових акустичних систем?

- Наші розробники підключають колонки до Denon, Naim, Marantz, Cambridge Audio. Для найпотужніших акустичних систем - більш потужні підсилювачі. І це не рахуючи того, що ми також слухаємо акустику будинку в наших особистих системах.

- Які записи ставите в ході тестування?

- Ми відмінно знаємо, що від вісімдесяти до дев'яноста відсотків покупців нашої акустики будуть слухати сучасну популярну музику, включаючи рок. Проте, в ході тестування, ми слухаємо переважно всесвітньо відомих вокалістів і музикантів, приділяючи особливу увагу відтворення середніх частот. При цьому абсолютно не важливо - сучасна це музика або класика. Головне, щоб в результаті акустика легко передавала не тільки весь спектр музичних відтінків, але і емоційні відчуття. Особисто я в цьому відношенні краще Андреа Бочеллі (Andrea Bocelli). Тільки послухайте, як добре він записаний! Саме такі записи дозволяють нам оцінити звучання тестируемой акустики і при необхідності акуратно внести потрібні корективи.

- Розкажіть про новинки Dali

- Перш за все, це лінійка акустичних систем початкового рівня - Spektor. Ринок давно чекав від нас гарні, відмінно звучать колонки з масштабними низькими частотами, при цьому доступні за ціною буквально кожному. Всі ці якості, зрозуміло, були враховані при створенні акустичних системах сімейства Spektor, представлених на цій чудовій виставці. Їх створення зажадало від нас значних зусиль, в деякому сенсі - це один з наймасштабніших проектів в історії нашої компанії. Досить сказати, що розробку ми почали близько шести років тому. Не випадково, дивлячись на Spektor або слухаючи їх, ви ніколи не здогадаєтеся, що вони стоять настільки дешево. Останнє зайвий раз показує, що, володіючи достатнім запасом часу, ми здатні реалізувати практично будь-яку ідею.

Ми також раді представити потужні акустичні системи сімейства «S», що стали справжнім проривом серед колонок вбудованого типу. Для нас було важливо створити кращу акустику в цьому класі і, як мені здається, ми досягли більш ніж вражаючих результатів. Їх конструктивними особливостями є поєднання потужних активних і пасивних випромінювачів в закритому корпусі з МДФ рекордно малу глибину.

- Яким вам бачиться розвиток звуковідтворювальної техніки в перспективі п'ять-десять років?

- Я майже впевнений, що вже через кілька років в магазинах Hi-Fi техніки будуть переважати активні акустичні системи «все в одному», що включають в себе цифрові підсилювачі, системи потокової передачі звуку і т.д. Нам це може не подобатися, але така загальна тенденція. Вона визначається не тільки технологіями, а й так званим чинником жіночого впливу, оскільки саме жінки в більшості випадків формують вигляд житлового простору наших будинків. Багатьом це важко зрозуміти і прийняти, але жінкам в інтер'єрі не потрібні колонки, компоненти й проведення. Тому я впевнений, що майбутнє за елегантною активної акустикою, подобається нам це чи ні.

- Чи правильно я розумію, що вже в найближчому майбутньому нам варто очікувати появи активних підлогових колонок Dali, що використовують бездротові технології?

- Звісно. Більш того, ми їх вже довгий час розробляємо. На сьогоднішній день єдина причина, по якій вони ще не вийшли на ринок, - це те, що в питанні створення активної акустики високого класу ми не готові йти навіть на незначні компроміси. На сьогоднішній день системи бездротової передачі звуку в значній мірі відстають у цьому відношенні від звичайних кабельних з'єднань. Простіше кажучи, я не знаю жодної бездротової акустичної системи, яку з повним правом можна було б зарахувати до категорії Hi-Fi і тим більше High End. Разом з тим ми вже досить близько підійшли до бажаного результату.

- Розкажіть, будь ласка, про вашу домашньої стереосистеми.

- О, в мене досить багато техніки, але не так багато простору, щоб поставити по-справжньому великі колонки. Адже що зазвичай відбувається, коли людина приходить в магазин? Продавець робить все, щоб дізнатися, скільки грошей готовий витратити потенційний покупець і лише в останню чергу цікавиться тим, скільки у нього вільного місця. Я, наприклад, при всьому бажанні не можу розмістити у себе вдома колонки Epicon, при цьому дві колонки Helicon грають у мене просто чудово.

Для фонового прослуховування, яке займає у мене чи не більшу частину часу, я користуюся Dali Kubik Free Xtra, на кухні стоїть саундбар Dali Kubik One, в кімнаті сина - Dali Fazon SAT і в гостьовій кімнаті - Dali Fazon LCR. І звичайно у мене великий парк підсилювачів.

Як джерело волію CD-плеєр, їх кілька. Але, чесно кажучи, часу на серйозне прослуховування в моєму житті залишається не так багато. До речі, дозвольте запропонувати читачам виконати наступний експеримент: в повній тиші включите Dali Kubik Free Xtra (можна з сабвуфером). Упевнений, що це справить на вас сильне враження!

- Чи слухаєте ви музику, коли їдете в автомобілі?

- Ні, ні і ще раз ні. Більш того, я її не слухаю навіть вдома, особливо перші півгодини після роботи. В іншому випадку мені мимоволі доводиться порівнювати мої колонки з акустичними системами Dali вищого класу, які я слухаю на роботі. А це далеко не завжди буває на користь перших.

- На ваш погляд, яка акустика краща для невеликих приміщень площею до двадцяти квадратних метрів - полична або підлоги?

- Полична. Хоча наші підлогові колонки Dali Rubicon 5 теж відмінно з цим справляються. Взагалі, я звернув увагу на те, що для багатьох людей, особливо для чоловіків, розмір і якість звучання акустики сильно взаємопов'язані, що полочная акустика перестає сприйматися ними як щось серйозне. Це велика помилка, але багато, на щастя, про нього знають, набуваючи для невеликих приміщень саме поличного акустику.

- Що б ви могли побажати нашим читачам?

- Мені буває досить сумно, коли я бачу, як люди купують низькоякісні стереосистеми, не усвідомлюючи, що музика - справжній скарб і найкраща психоемоційна терапія, коли-небудь створена людством. Саме тому я бажаю читачам будь-якими шляхами уникати компромісів в питаннях якості апаратури. Слухайте більше гарної, талановитої музики і не забувайте про те, що музика - це життя!

Джерело: stereo.ru

ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:



Облако тэгов
Кабель оптический одномодовый, куплю кабель, clearaudio emotion, классы усилителей мощности, hi fi акустика форум, cd плеер


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2024 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua