hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru




       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Огляд вбудованої High End акустики DALI Phantom S-280

Огляд вбудованої High End акустики DALI Phantom S-280

Тестування кинотеатральной акустики якось само собою має на увазі наявність кінозалу або хоча б демокімнати Дисконтна система, що має відповідні габарити і оснащення ...

Але стосовно DALI Phantom S-280 це виявилося не так-то просто. Великі, навіть величезні розміри і солідна потужність на увазі створення кінозалу настільки ж колосального, а це за пару тижнів і навіть пару місяців не робиться. Але як завжди, в ситуації, яка не має прямого рішення, завжди є рішення альтернативні.

У шоурумі, де проходило тестування, старша модель High-End вмонтування від DALI представлена в ролі ... стереопари. Причому в досить компактному приміщенні. Пуристи напевно засудять такий підхід, я ж вирішив послухати, тим більше, що думка про можливість застосування якісних кінотеатральних колонок для музики у мене особливих сумнівів не викликає.

High End всередині стіни

Судячи з дизайну і зовнішньому вигляду, близький родич DALI Phantom - лінійка Rubicon, але насправді родинні зв'язки тягнуться вище, аж до лінійки Epicon. Адже саме в старшій моделі СЧ/НЧ-випромінювачі оснащуються магнітною системою, виготовленої із застосуванням м'якого магнітного компаунда SMC і має масу інших хитрощів, покликаних вирівняти магнітне поле в межах робочого ходу котушки. Сама котушка, до речі, теж зовсім не просте, вона чотиришарова і може витримувати досить високу потужність.

Незважаючи на гадану легкість конструкції, стенди з акустикою закріплені гранично міцно

20-см дифузори СЧ/НЧ-випромінювачів виконані традиційним для DALI способом з целюлозної маси з застосуванням довгих деревних волокон, армуючих внутрішню структуру матеріалу. Пара басових випромінювачів з 25-см дифузорами з вуглеволокна є пасивними, тому зовнішність DALI Phantom S-280 виглядає дещо оманливим. Однак іншим способом неможливо було б досягти ефективного відтворення баса в корпусі завглибшки всього 10 см.

ВЧ-модуль можна повернути, якщо акустика буде встановлена горизонтально або сильно вище рівня вух слухача

ВЧ-ланка складається з двох активних випромінювачів: стрічкового і динамічного з великим 29-мм куполом. Стрічковий випромінювач відповідає за СВЧ-діапазон і широке розсіювання звуку, а традиційний динамік відтворює весь діапазон, починаючи з 3000 Гц. У поєднанні з можливістю повороту ВЧ-модуля в корпусі це дозволяє оптимально сфокусувати звук в точці прослуховування в залежності від висоти розташування колонок в стіні і їх орієнтації в просторі.

Основну музичну інформацію відтворює динамік з фірмовим дифузором з целюлози

Незважаючи на розміри, DALI Phantom S-280 монтується в стіну досить простим способом, за допомогою поворотних кріплень типу DogLegs. Корпус з МДФ повністю закритий, одна пара клем для підключення акустичного кабелю виведена на бічну панель, щоб не збільшувати монтажну глибину. І варто зазначити, що для акустики істотно меншої площі монтажна глибина 110 мм - хороший показник.

Всі гроші в звук

Чи варто вмонтувати дорогу акустику в стіну? Для мене це питання філософське, що вимагає всебічного вивчення всіх «за» і «проти». З одного боку, купуючи дорогі колонки, хочеться споглядати їх кожен день у всій красі. Але з іншого, купуючи дорогу вбудовану акустику, ми не платимо за обробку шпоном та іншу розкіш, не пов'язану безпосередньо зі звуком. А значить, що при рівній вартості «вмонтовувані» буде звучати краще.

Басовий дифузор аналогічний тим, що використовуються в фірмових сабвуферах, але тут він виконує роль пасивного випромінювача

Ну а коли кімната прослуховування за своїм основним призначенням є вітальні, можливість непомітно розмістити в ній по суті пару напольниками класу High End виглядає дуже і дуже заманливо.

Втім, система, яку я слухав в шоурумі, була чимось середнім. Справа в тому, що колонки були вбудовані не в стіну, а в тестові стенди - великі щити, жорстко закріплені до підлоги і стіни. Це ніби й не вмонтовувані в чистому вигляді, але при цьому місце всередині приміщення використовується мінімально. Будь це напольниками відповідного обсягу, їх фасад виявився б ближче до точки прослуховування на 30-50 см, і кімнату вони заповнили б не тільки звуком, а й собою. У даній же ситуації не було відчуття присутності в кімнаті великих колонок, особливо коли динаміки були закриті грилями.

Для підключення використовується одна пара клем

Кріплення просте, але цілком надійне

У тому, що стосується звучання, склалося зворотне враження - варто було закрити очі і здавалося, що в кімнаті грають напольниками розміром більше середнього. Одним словом, магія. Звук є, а колонок майже немає.

Звучання з самого початку здивувало поєднанням не дуже сумісних речей: сфокусированности стереообраза і відчуття зовсім не спрямованого звучання з рівномірним заповненням приміщення звуком. Для кіно подібний підхід можна назвати оптимальним, але і на музиці це дало напрочуд хороший результат. На альбомі Rush «Moving Pictures» навіть самі мінімалістські моменти на кшталт одиноких гітарних соло на тлі ударної установки звучали широко і насичено. Для класичної музики такий підхід просто ідеальний. Струнний квартет, що грає «Времена года» Вівальді і симфонічний оркестр, виконуючий Рахманінова, шикувалися однаково природно, без спотворення масштабу, з відмінною передачею повітря і обсягу.

Середньорозмірні напольниками і великі полочнікі губляться на тлі «вмонтування»

Плюс на будь-якої музики був приємний бонус у вигляді можливості переміщатися по кімнаті або займати будь-який зручний місце на дивані, не маючи в якості побічного ефекту спотворення тонального балансу.

Серед особливостей звучання варто відзначити в міру м'який і комфортний характер, що поєднується з високою детальністю і відмінними динамічними можливостями. Це зробило DALI Phantom S-280 жанрово універсальними. Якихось принципових обмежень ці колонки не мають, але лише з тією умовою, що у підсилювача буде достатньо потужності.

висновки

Якщо в High-End акустиці вас цікавить тільки звук, DALI Phantom S-280 буде вельми цікавим вибором. Технології старших серій, упаковані в низькопрофільний корпус, дають очікувано високу якість звучання і при цьому можуть бути малопомітні в інтер'єрі. Про повну невидимості подібного роду моделей я б не став говорити, оскільки гриль можна хіба що красиво оформити.

В цілому ж DALI Phantom S-280 цілком виправдовують очікування - великий породистий звук, в повній мірі відображає фірмовий характер, знайомий нам по класичній акустиці DALI. Хочеться також нагадати, що S-280 є флагманської моделлю, і в лінійці Phantom також існує пара більш компактних вбудованих колонок, за допомогою яких можна озвучувати не тільки тилові канали домашнього кінозалу, але і використовувати її для реалізації мультирумних проектів або рівномірного розподілу джерел звуку в великих залах.

Переваги: об'ємний і виразний звук, мала посадкова глибина, непомітність в інтер'єрі

Недоліки: велика площа установки, одна пара клем

Паспортні дані

  • Діапазон частот: 48-25000 Гц (+/- 3дБ)
  • ВЧ-випромінювач: стрічковий 17х45 мм, тканинний купол 29 мм
  • СЧ/НЧ: 2 x 200 мм, целюллозний конус
  • НЧ (пасивний): 2 x 250 мм, дифузор з вуглеволокна
  • Частота розділу кросовера: 3000 і 15000 Гц
  • Чутливість: 89 дБ
  • Імпеданс: 8 Ом
  • Рекомендована потужність підсилювача: 40-400 Вт
  • Габарити: 1527х527х110 мм
  • Маса: 35 кг

Джерело: www.stereo.ru

ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:



Облако тэгов
Кабели силовые гибкие, av процессоры, усилители мощности звука купить, винил пластинки, волоконно оптический кабель, проигрыватель винилов


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2025 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua