hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru




       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Огляд бездротового акустики DALI Katch

Огляд бездротового акустики DALI Katch

Своєю популярністю бездротові колонки зобов'язані молодим людям, які люблять тусити з друзями і тому потребують портативної активної акустиці. І готові часом миритися з аж ніяк не аудіофільских саундом, адже зручність понад усе!

Однак з часом в цей сектор прийшли імениті бренди, котрі завоювали свій авторитет міцними хай-файними виробами. Чи здатні вони викликати інтерес до Bluetooth-спікерам у тих, хто не приймає посереднє звучання навіть на пікніку? Свіжа розробка датських фахівців дасть відповідь.

Пастка для меломана

Передбачаю запитання, який може виникнути у читачів. Які такі технологічні переваги має відносно невелика датська фірма перед транснаціональними монстрами, що випускають під різними брендами не один мільйон бездротових спікерів?

Відповідаю: точно такі ж, які невеличкий ресторан авторської кухні має перед величезною кейтеринговій компанією, що поставляє обіди навчальним закладам і авіакомпаніям. З одного боку - індивідуальний досвід, унікальні розробки, яких ні в кого більше немає, а головне - творче кредо, чітке уявлення про те, що таке добре і що таке погано. А з іншого - тільки бізнес і нічого особистого, відпрацьовані і загальнодоступні технології, які забезпечують мінімальні витрати і максимальні прибутки.

Так, іноді і фабрика-кухня може видати щось їстівне, буває, що і у OEM-виробників виходять дуже вдалі моделі. Але чудес тут не буває. Будь-яка людина, що мав справу з якісним продуктом, зробленому з розумом і серцем, завжди відрізнить його від масової продукції. Місце виробництва в даному випадку не має значення - важлива модель бізнесу.

тонкощі фокусування

Коли компанія DALI вирішила створити портативну Bluetooth-акустику, насамперед провела по всьому світу безліч фокус-груп і запропонувала їх учасникам вибрати з великої кількості варіантів найбільш зручний форм-фактор і привабливий дизайн. Уявити собі не можу, щоб якась OEM-фабрика дозволила собі таке вільнодумство, адже начальство краще за всіх знає, що потрібно народу. Але для європейців, які розуміють толк в істинної демократії, це загальноприйнятий стиль роботи.

Особисто мене не дивує, що більшість учасників фокус-груп вибрало саме такий дизайн - плоский овал з товщиною всього 47 мм. Для такої колонки дуже просто знайти місце - вона легко поміщається навіть на вузькій вільної смужці перед книгами на полиці. Прекрасно встає перед панеллю керування спортивного тренажера. Укладається в будь-який портфель, сумку або рюкзак.

Не знаю, чи сильно засмутилися інженери, коли була обрана саме така складна з точки зору акустики форма - циліндр або прямокутник значно зручніше і простіше. Можливо, вони взяли цей вибір спокійно, якщо у них вже було готове рішення. Як би там не було, але всі проблеми вирішені, а їх було чимало.

Ліземо в пляшку

Для портативної колонки дуже важливо час автономної роботи, значить потрібен ємний акумулятор - так говорить логіка простих рішень. Але чим вище ємність батареї, тим більше її габарити і маса. Знаєте, який внутрішній обсяг у Katch? Всього 0,8 л, трохи більше пляшки шампанського. Тому акумулятор поставили в 2400 мАг, при цьому заявлений час роботи 24 години! Зауважу принагідно, що воно відповідає реальному, якщо слухати не на максимальній, а на середній гучності. Ще один показовий момент - батарею легко замінити, для цього не потрібно ні спеціальне обладнання, ні якийсь хитрий інструмент. А значить її заміна не буде занадто дорогою, на відміну від деяких смартфонів, у яких задня кришка приклеєна і повинна зніматися за допомогою спеціальних пристосувань.

Легко здогадатися, що домогтися такої вражаючої автономності можна тільки з підсилювачем класу D, але цього мало - вся Bluetooth-акустика оснащується цифровими підсилювачами, але працюють від одного заряду не так довго. Потрібні також високоефективні НЧ/СЧ-драйвери. Пам'ятаєте, яка товщина у Katch? Всього 47 мм. Були потрібні не просто динаміки з малою глибиною, але з довгим ходом - таким же, як у звичайних динаміків 3,5 ". І DALI їх розробила. Діафрагма у них опукла, зроблена з алюмінію, в центрі - пилозахисний ковпачок з м'якої тканини, таке поєднання сприяє згладжування резонансів. Зрозуміло, що в малому обсязі навіть у самого кращого випромінювача буде значний спад на низьких частотах. Тут він компенсується за допомогою DSP, але особлива конструкція фірмового драйвера дозволила обмежитися лише невеликою корекцією.

Колонка моно, але двухполосная і з роздільним посиленням (bi-amping), при цьому в ній встановлено по парі твитеров і вуферов- на кожну зі сторін по одному. У центрі розташовані прямокутні пасивні випромінювачі - традиційний порт фазоінвертора в таку компактну колонку не поміщається.

Якщо поставити перед собою колонку так, щоб ремінець був зліва, басовий спікер виявиться теж зліва, а твітер - справа. Це треба враховувати при використанні двох примірників Katch в стереофонічному режимі. Оскільки в нашому розпорядженні було дві колонки, ми перевірили їх в стерео і переконалися: щоб отримати нормальний баланс між каналами, необхідно встановлювати пристрої дзеркально, щоб динаміки розташовувалися симетрично. До речі, саме так вони зображені в керівництві користувача. Ремінцями всередину або назовні - це до смаку, результат буде залежати від навколишнього оточення.

Осторонь від моди

Мова йде не про зовнішність Katch - вона цілком відповідає сучасним європейським дизайнерським трендам, звідси і м'які обриси і приємна пастельна колірна гамма. Осторонь від моди на мобільні додатки. Останнім часом багато виробників постачають мобільними додатками навіть Bluetooth-навушники. Великого толку в них немає - хіба що зручно стежити за рівнем заряду батареї. Ну, ще можна вибрати мову голосових підказок, якщо є такий функціонал. DALI не стала множити сутності і обійшлася без додаткового софту.

Підключення полегшується за допомогою технології NFC, а й без неї сполучення зі смартфоном не складає труднощів. А заряд акумулятора відображається універсальним світлодіодним індикатором, поєднаним з кнопкою харчування. Він виконаний у формі кільця з чотирма сегментами: якщо горять усі чотири, це означає, що рівень заряду високий, одні погас - запас енергії знизився на чверть і т.д. Це ж кільце показує миготливим синім світлом режим сполучення, а права чи ліва половинки запалюються в залежності від обраного режиму роботи DSP. Перемикаються вони кнопкою праворуч. Якщо при натисканні на неї спалахують два правих сегмента, це режим CLEAR - піднімають високі частоти. Якщо два лівих - WARM, звучання стає більш м'яким. Крайня кнопка зліва управляє Bluetooth. Ну, і як легко здогадатися, клавіші з плюсом і мінусом регулюють гучність. Загалом, все лаконічно і просто.

На правому торці можна виявити вхід 3,5 мм для аналогових джерел, поруч - роз'єм USB для екстреної допомоги портативних пристроїв, які розтратили свій заряд далеко від цивілізації. Від нього ж можна живити адаптер Google Chromecast Audio, і тоді колонка набуває Wi-Fi-функціонал, стає мережевий і навіть може включатися в системи мультирум. Так що при бажанні Katch може бути дуже модною в усіх відношеннях.

неформальна магія

Давно помічено: якщо в технічних характеристиках не вказано діапазон частот, рівень нелінійних спотворень і інші звукові показники, значить виглядають вони не дуже красиво. Ну так ми і не чекаємо чудес, здатних спростувати закони фізики. У портативної колонки настільки малого обсягу не може бути в принципі «красивих» характеристик, а якщо привести в документації реальні, їх можуть неправильно зрозуміти. Тут ми вкотре приходимо до відомого феномену розбіжності формальних даних і суб'єктивного сприйняття звучання. А оскільки Техданние на Katch немає, доведеться цим самим суб'єктивним сприйняттям і обмежитися.

В ролі джерела - смартфон LG V10. Знову ж формально у нього немає підтримки кодека aptX, він просто відключений. Але при великому бажанні його все ж можна активізувати, правда, справа ця клопітка, оскільки необхідна перепрошивка. Вирішую для початку послухати без aptX, але якщо раптом зрозумію, що його дуже не вистачає, то тоді включу.

На смартфоні у мене зберігається велика колекція найрізноманітнішої музики - від симфонічної класики до лаунжу, включаючи фьюжн і всі види року. Зазначу відразу: колонці, як з'ясувалося, все одно, що грати - жанрових пристрастей вона не проявляє. Хоча, скажімо, великі оркестри - явно не її стихія. Ну так вони взагалі мало у якої техніки добре виходять. Правда, щоб це зрозуміти, потрібно ходити на концерти.

А ось до місця розташування колонка дуже чутлива, але про це і в описі йдеться. Якщо поставити її у відкритому просторі, буде відчуватися деякий дефіцит низьких частот - звучанню не вистачає обсягу. Необхідний акустичний екран - стіна, меблі або будь-яка інша поверхня, що відбиває. З нею саунд набуває масштаб, з'являються щільні і дуже чіткі баси, причому їх рівень можна регулювати, змінюючи дистанцію до тилової поверхні. Запас по посиленню солідний, в кімнаті 16 м? на максимум не виведеш - дуже голосно виходить.

Перше враження досить стримане: начебто нічого особливого. Грає Katch рівно, чисто, в міру детально. Але поступово починаєш помічати разюче інформативні низькі частоти - розрізняєш дуже багато подробиць. Потім звертаєш увагу на вокал, як він скульптурно виділяється на тлі акомпанементу, навіть щільного і з великим числом інструментів. Сучасний альт-рок, записаний найчастіше з кошмарним рівнем компресії і тому вкрай різко і неприємно звучить на Hi-Fi-системах, підноситься на диво гладко і тактовно. Безумовно, якщо використовувати джерело з підтримкою aptX, дозвіл у верхній частині діапазону виросте, проте я просто забув про просунутий кодек - колонка і без нього грала дуже приємно, її хотілося слухати. Яким чином розробникам з DALI вдалося досягти цього ефекту - Не буду брехати, не знаю. Можливо, саме в цьому і полягає майстерність творців аудіотехніки.

Підключення двох колонок в стерео простіше простого, треба лише попередньо ознайомитися з відомостями довідки, тут важлива послідовність дій. Ефект стерео яскраво виражений, відчуття скульптурності посилюється. Відверто кажучи, купувати дві колонки - дорогувато, але якщо сім'я велика, кімнат багато, і кожному потрібна своя окрема музика, можна витратитися на кілька. Оскільки тестую на самоті, відключаю другу колонку і продовжую слухати моно. До речі, дуже багато записів, особливо старі і які спочатку були одноканальними, в моно слухаються якось приємніше. І якщо слухаєш фоном, займаючись якимись справами, одна колонка - в самий раз.

Коли закінчується альбом і запановує тиша, виникає відчуття порожнечі. Неголосне і ненав'язливе звучання Katch створює якусь особливо приємну атмосферу - це розумієш, коли колонка змовкає. Подібно живій істоті вона викликає прихильність. Дивно, але факт.

Зазвичай я віддаю тестируемую техніку з полегшенням - робота закінчена, квартира маленька, і будь-яка «прийшла» коробка робить її ще більш тісною. А тут я зловив себе на думці, що розлучаюся з DALI Katch з жалем. Може, ще побачимося ...

Автор: Дмитро Ловковскій

Видання: www.salonav.com

ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:



Облако тэгов
Куплю усилитель мощности, av процессоры, dali concept center, meridian cd, проектор украина, цифровой тюнер


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2025 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua