Тест бездротових акустичних систем DALI Callisto 2 C: класичний футуризм
З метою примирення вічних цінностей і актуальних трендів DALI випустила серію бездротових активних колонок Callisto, з полочной моделлю яких ми сьогодні і познайомимося.
Хочемо ми цього чи ні, але старий добрий хай-фай потихеньку вбирає в себе прогресивні технології. Щоб не сполохати пуристів старого гарту, компанії з ім'ям та історією ведуть процес інтеграції повільно і обережно, але при цьому впевнено і навіть наполегливо. Адже багато молодих меломани зв'язку колонки + підсилювач + передпідсилювач вважають дрімучим анахронізмом.
На перший погляд
Власне, вся серія на даний момент складається всього з двох АС: підлогових 6 С і більш компактних 2 С. Трьохсмугові полочнікі зібрані в щодо компактних корпусах з спрямованим назад портом фазоінвертора. За баси відповідає 6,5-дюймовий динамік, а за верхній діапазон - збірка з купольного твітера з діафрагмою діаметром 29 мм і стрічкового супертвітер. Одним словом, для DALI конструкція абсолютно класична.
Для тих, хто вважає, що білосніжні колонки на тлі серйозного Сетап виглядають легковажно, Callisto випускаються і в чорній кольоровій гаммі
Та й назва лінійки з високими технологіями ніяк не асоціюється. Відповідно до грецької міфології, Каллісто - одна з німф, які супроводжували Артеміду на полюванні. Як і іншим супутниць богині, їй було заборонено зустрічатися з чоловіками, але велелюбний Зевс обманом звабив її, за що прекрасна дівчина зазнала масу страждань, в результаті опинившись на небі у вигляді сузір'я Великої Ведмедиці.
Грилі змінюють вигляд акустики радикально, фактично перетворюючи Hi-Fi в Lifestyle
Вперше побачивши колонки в салоні або в живому інтер'єрі, здогадатися про їх бездротової суті майже неможливо - ніяких органів управління на видимих поверхнях не спостерігається, а корпус декорований матовим ламінатом з деревної фактурою. Покриття, до речі, вельми якісне, і зовні від натурального шпону практично не відрізняється. Лише в самій нижній частині фасаду, під НЧ-драйвером, ховається нехарактерна для олдскульний акустики лінійка світлодіодів, один з яких при включенні спалахує спокійним біло-місячним світлом.
Через електронної начинки корпусу вийшли вельми глибокими - 32 см при висоті 39 см
Однак вид на задню панель видає сутність системи хай-тек з головою. Тут виявилися і кнопка Connect, і підсвічується індикатор положення колонки в музичній системі, і USB-порт, службовець, правда, виключно для оновлення програмного забезпечення. Є і аналоговий вхід, розрахований на підключення зовнішнього підсилювача, так що при бажанні сигнал можна запустити і в обхід вбудованого цифрового тракту (але не в обхід підсилювача).
хаб
Особливість бездротового підключення Calisto полягає в тому, що для нього в обов'язковому порядку потрібно пристрій під назвою «Sound Hub». Воно одночасно виконує функції і радіочастотного транслятора, і центру комутації з передпідсилення, і контролера управління. З акустикою хаб встановлює з'єднання в діапазонах 2,4 або 5,8 ГГц. По ньому транслюється пропріетарний 30-бітний цифровий потік, в якому передаються аудіодані формату 24 біт/96 кГц, а також сигнали управління і синхронізації. По суті, це фірмова реалізація відомого своєю надійністю і джітерозащіщенностью стандарту I2S.
Барабанчик регулювання гучності заодно служить індикатором поточних налаштувань
Вхідних портів у Sound Hub вистачає: аналоговий лінійний сигнал приймається через «тюльпани» або міні-джек, а цифрові потоки через один коаксіальний і два оптичних входу. З мобільними гаджетами можливий коннект по Bluetooth, і, що особливо приємно, підтримуються всі (за винятком LDAC) протоколи поліпшеної передачі саунду: AptX, aptX HD і AAC. Вихід вбудованого підсилювача розрахований на підключення тріфоніка, а значить, при бажанні конфігурацію можна збагатити і сабвуфером. Правда, тільки проводовим, принаймні, поки що.
Комутація у Sound Hub багата, хіба що порт HDMI відсутній. Будемо сподіватися на його реалізацію в модулях розширення
Ще один цікавий момент полягає в тому, що в Sound Hub є два відсіки для установки додаткових модулів. Про детальні плани на їх рахунок DALI поки не поширюється, але в даний момент вже доступний перший змінний блок під назвою «BluOS NPM-1». Як неважко здогадатися, розроблений він компанією Bluesound, що спеціалізується на висококласних мультирум-рішеннях з інтеграцією мобільних пристроїв і стріммінгових сервісів. У нашій тестовій конфігурації модуль NPM-1 дійсно був присутній, і з його допомогою я за дві секунди вивів на колонки музику з Tidal, при тому, що на моєму смартфоні навіть аккаунт даного сервісу не прописаний.
погладити колонки
Однак повернемося до наших акустичних систем. Процедура об'єднання їх в робочу конфігурацію ніяких складнощів викликати не може в принципі. Потрібно просто натиснути на кнопку Connect і вибрати позицію колонки щодо слухача за допомогою невеликої підсвічується панелі. Вибір можливий тільки з двох варіантів - ліва і права, хоча на такий же панелі на Sound Hub проглядаються неактивні піктограми і для інших каналів об'ємного звуку. Так що, швидше за все, конфігурацією 2.0 сімейство Callisto в майбутньому не обмежиться.
У процесі регулювання гучності її рівень наочно відображається світлодіодним лінійкою
Ну а самий епатажний момент в спілкуванні наших полочніков і слухача - це, звичайно ж, регулювання гучності. Як я вже згадував, ніяких видимих органів управління в Callisto 2 С не передбачено, а щоб зробити тихіше або голосніше, досить просто провести пальцем по верхній панелі корпусу. Таким чином, і вигляд старого доброго Хайфа залишається в повній недоторканності, і футуристична просунутість підкреслюється вкрай ефектно. При цьому зміна гучності відбувається одночасно на обох компонентах стереопари, а якщо колонки не погладити, а злегка по ній постукати, звук вимикається повністю.
Управляти системою Sound Hub можна за допомогою мініатюрного пультика, але куди зручніше робити це через мобільний додаток модуля BluOS
Є і ще один, не настільки ефектний, але досить практичний спосіб управління посиленням. Для цього можна скористатися мініатюрним пультиком управління, яким комплектується Sound Hub. А оскільки працює він не в ІК-діапазоні, а по Bluetooth, то проблем не виникне, навіть якщо хаб і бездротова акустика знаходяться в різних кімнатах.
Забігаючи трохи вперед, скажу, що основний канал передачі даних між хабом і колонками на відстані метрів десять навіть через стіну працював впевнено і абсолютно стабільно. Найслабшою ланкою в цьому сенсі виявилася передача даних по Bluetooth зі смартфона до Sound Hub. Вона велася в стандарті AptX HD, який, як відомо, завантажує канал Bluetooth до 990 кбіт/с або, просто кажучи, хоч греблю гати, і в результаті на граничних дистанціях випадання сигналу іноді все ж траплялися.
магнетизм
Судячи з офіційної інформації, в модельній лінійці DALI акустика Callisto розташовується приблизно між Rubicon і Opticon - тобто її статус досить високий. Для його досягнення використовуються багато фірмові передові розробки, зокрема, магнітна система СЧ/НЧ-динаміка виконана за технологією SMC (Soft Magnetic Compound). Тобто магніт з високою точністю відформований з гранул, що мають високу магнітну, але низьку електричну провідність. Така комбінація допомагає боротися з наведеннями і спотвореннями, а також дуже точно контролювати розподіл магнітного поля уздовж котушки.
Порт фазоінвертора, як і товщина стінок корпусу, виробляють значне враження
Тюльпан лінійного входу - єдиний спосіб проводового підключення колонки
Дифузор низкочастотника в кращих традиціях DALI виконаний з паперу, армованої волокнами деревини хвойних порід, а купол пищалки - з м'якої тканини.
Поділ смуг між СЧ/НЧ-драйвером і фірмової складанням з твітера і супертвітер відбувається на частоті 2700 Гц і реалізовано за допомогою цифрового сигнального процесора, що працює в зв'язці з ЦАПОМ Texas Instruments PCM1796. Цей чіп, розроблений фахівцями відомої Burr-Brown, містить два 24-бітних перетворювача, а тому творці Callisto вирішили використовувати його в балансному включенні.
звук
Перше враження від прослуховування Callisto 2 С - саунд легкий, світлий і динамічний. Здебільшого це, звичайно, заслуга зв'язки високочастотников, що забезпечують відмінну деталізацію і мікродінамікі по всьому своєму робочому діапазону.
Стрічковий супертвітер з широкою діаграмою спрямованості застосовується у всіх колонках DALI середніх і верхніх лінійок
На момент тестування я був в курсі, що обидва канали посилення Callisto працюють в класі D, але цікаву справу, навіть з урахуванням цього знання і нещадно відкритої подачі стрічкового супертвітер, ніяких характерних ознак імпульсного посилення не надто високого класу абсолютно не відчувалося. Відчуття прозорості та обсягу не супроводжувалося навмисною жорсткістю шиплячих або неприродними акцентами на певних інструментах. Що, до речі, крім якості посилення, говорить і про хорошу лінійності тандему динаміків.
Диск з тонкими прорізами не тільки гармонізує вигляд фасаду, але і пригнічує інтерференцію звукових хвиль
Інша справа, що музична сцена у виконанні наших полочніков здавалася кілька рафінованої - просторове позиціонування джерел зчитувалося помітно чіткіше, ніж їх динамічні характеристики, особливо в басовому діапазоні.
Ще одна фірмова фішка - целюлозно-волокнистий дифузор
Потрібно мати на увазі, що я слухав колонки в залі дуже великої площі, однозначно за 30 квадратних метрів, тобто полочнікі працювали явно не на своїй території. Проте мідбаси вони відпрацьовували швидко і досить точно. Ну а їх обсяг і маса - багато в чому справа відповідного 6,5-дюймовий вуфер приміщення. Звучання в цілому я б охарактеризував як докладний, мелодійне і, що називається, не загрузнемо.
висновок
Одним словом, колоночки вийшли цікаві, хоча і, прямо скажемо, не дешеві. Особливо з огляду на практично обов'язкову опцію у вигляді Sound Hub. З іншого боку, такий комплект вже цілком тягне на самодостатню музичну екосистему, яка в майбутньому напевно буде поповнюватися новими компонентами.
Переваги: високоякісний бездротовий канал, оригінальна система управління, живий детальний саунд
Недоліки: серйозні обмеження функціонала при відсутності Sound Hub, недитяча ціна
Паспортні дані
- Акустична схема: трехполосная, фазоинвертор
- Відтворення частоти (± 3 дБ): 47 Гц - 30 кГц
- Максимальний звуковий тиск: 108 дБ
- Частота настройки фазоінвертора: 46 Гц
- Макс. потужність підсилювача (RMS): 250 Вт
- Вхідний опір (лінійний вхід): 5000 Ом
- Потр. потужність (макс.): 325 Вт
- Габарити: 393 х 200 х 321 мм
- Вага: 10,1 кг
Протестовано: stereo.ru