hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru




       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Мережевий CD-ресивер Denon CEOL N10. вибір експерта

Мережевий CD-ресивер Denon CEOL N10. вибір експерта

Творці мінікомпонентов сімейства Denon CEOL завжди орієнтувалися на молодих покупців, які віддають перевагу техніці з широкими можливостями для підключення мобільних девайсів і модним дизайном ...

Однак нова «десятка», як з'ясувалося, помітно еволюціонувала і по класу звучання!

ЗНАХІДКИ І ВІДКРИТТЯ

Система виглядає на перший погляд мало не як колишня «дев'ятка», але тільки в дещо іншому стилі. Дизайнери ввели в гаму новий сірий матовий колір (виглядає, прямо скажемо, незвично, але цікаво). На верхню акрилову панель, захищену спеціальним покриттям від подряпин, додали сенсорних кнопок, чому центральний модуль системи став ще більше нагадувати гаджет. Змінився також порядок відображення текстової та системної інформації на монохромному OLED-дисплеї. Але не поспішайте з висновками, покладаючись тільки на видимі відмінності. Кожен раз, коли в сімействі CEOL одне покоління змінювалося наступним, системи помітно додавали і в можливостях, і в характеристиках.

Почнемо з функціоналу. Головна родзинка N10 - це, звичайно, підтримка мультирумних інтерфейсу HEOS, який дозволяє зі смартфона або планшета управляти бездротової акустикою в будинку, використовуючи локальну Wi-Fi-мережу в якості «транспорту» для безлічі розподіляються на ваш розсуд музичних потоків. Щоб забезпечити надійний зв'язок в умовах потенційної перевантаження мережі, а також передачу звукових файлів у форматах високого дозволу, в CEOL N10 поліпшили бездротовий модуль. Тепер він двохдіапазонний і забезпечує швидкість обміну до 130 Мбіт/с, що майже втричі вище, ніж у колишньої моделі. Антени, до речі, залишилися прихованими, але їх розташування щодо сталевого шасі змінили так, щоб зв'язок з зовнішніми пристроями була ще більш стабільною, а радіочастотні наведення на свої ж плати при цьому зменшилися.

Істотно розширено і стрімінговие можливості - число штатно прописаних в апараті музичних сервісів зросла з трьох до 13. Тих, хто в якості основного джерела розглядає не зовнішні музичні сервіси, а свої домашні сховища - NAS-сервер, наприклад, або USB-накопичувачі з зібраними на них фонотеки - по достоїнству оцінять сумісність «десятки» з DSD-аудіофайлами. Альбоми, оцифровані зі стандартною (2,8 МГц) або подвоєною (5,6 МГц) частотою, вже не доведеться конвертувати з їх оригінального однобитового формату в який-небудь широко підтримуваний стислий вигляд - їх можна слухати в первісному варіанті.

Розробники подумали і про найконсервативніших користувачів - тих, хто розглядає CEOL як музичну «надбудову» до свого телевізора, на якій можна іноді послухати і улюблені компакт-диски. Розумним і тлумачним рішенням бачиться автоматичне включення N10 при появі сигналу на оптичному вході для TV. Також новий CEOL можна навчити розпізнаванню команд з інших пультів, і тоді взагалі не треба братися за ДУ від аудіосистеми для управління парою N10 - телевізор.

Саме інтригуючі - внутрішні аудіоінноваціі. Зазвичай в масові продукти аудіофільскій штучки додаються в гомеопатичних кількостях, а тут можна говорити про повну зміну платформи! В її основі - новий підсилювальний чіп Texas Instruments TAS5142, сигнал на який надходить в цифровій формі без проміжного перетворення DA/AD, неминуче додає власні шуми і спотворення. Йому передує DSP (виконує регулювання гучності і тембрально корекцію), а також новий широтно-імпульсний модулятор Texas Instruments TAS5558. В такому тракті, як запевняє виробник, переможена типова проблема цифрових підсилювачів - спотворення на високих частотах через багаторазове переквантованія сигналу. Вони знижені з типових 0,07 до 0,025%. Але це ще не все. Плата підсилювача зроблена по аудіфільскім канонам - вона фізично симетрична. Вихідні фільтри - на плівкових конденсаторах і двосекційних індуктивностях, навитих проводом OFC. Стабілізатор LP5912 з меншим рівнем шумів і вібрацій, оптимізована розводка живлять ланцюгів для скорочення втрат в них, використовуються конденсатори ELNA з ультранизьким витоками і замовні електроліти номіналом 3300 мкФ/50 В, характеристики яких спеціально підібрані під імпульсну специфіку підсилювача.

І навіть на цьому список поліпшень не закінчується! На борту CEOL N10 з'явився просунутий підсилювач для навушників, зібраний на окремій платі з сучасним малошумливим операційним підсилювачем і чотирма потужними біполярними транзисторами на виході. А в процесор основного тракту вшитий спеціальний алгоритм частотної корекції під штатну акустику SC-N10 (природно, що відключається).

За штатну акустику платити не обов'язково - CEOL N10 буде надходити в продаж і як повна система, і як окремий електронний блок.

До прослуховування комплекту ми припускали, що лише обмежимося стандартними перевірками з різних джерел, а під завісу спробуємо «десятку» з якою-небудь альтернативної акустикою. Але вийшло все інакше.

Першу інтригу внесли штатні колонки. Незважаючи на скромні масогабаритні показники, вони виявилися з характером. Так, трохи піднятий високий бас (хоча в цілому нижнього регістру не вистачає рельєфу) і пом'якшений верх, але в звучанні немає ні «пересушені», ні гучних «коробкових» відтінків. Якщо включити корекцію, то саунд взагалі можна оцінювати по найсуворішим хай-Файн критеріям. Виявляється хороша драйвова енергетика і щільні низькі баси, вирівнюється баланс, більш точної і акуратною виходить звукова сцена. Нюансів не надто багато, але правильна стереофонічна тривимірність - як напоказ!

Інтрига номер два: Bleutooth. В описі не заявлений, що N10 підтримує aptX, але суттєва різниця в якості звучання підключених через «синьозубий» інтерфейсу смартфонів з різними кодеками (і, до речі, сильно не на користь «еппловскій» AAC), вказує на наявність в системі дійсно просунутого бездротового модуля . Відмінності в звуці при такому підключення від оригінального CD мізерні: злегка перебільшені деталі і збільшені образи, але в іншому (динаміка, баланс, підфарбовування) різниця не помітна.

Далі - зовсім несподіване відкриття. Якщо до оптичного входу підключити якісний CD-транспорт, то звучання стає ще цікавіше, ніж з вбудованого приводу. У відтвореної зображенні більше повітря і тонких деталей, краще промальовані всі тональні подробиці, ще гармонійніше бас ... Це яким же реальним дозволом володіє тракт недорогий системи, щоб позначати різницю навіть в класі приводів?

Тепер поміщаємо на стійки замість штатних колонок монітори, що відрізняються похвально текстурной опрацюванням нижнього і середнього діапазонів. Правда, повністю вони розкриваються тільки з дорогими підсилювачами, а дешеву техніку відразу виводять, образно кажучи, на чисту воду. І що ви думаєте? CEOL зазвучав з ними як дуже пристойна стереосистема з класичним «аналоговим» посиленням. Був помітний лише легкий недолік швидкості для хльосткій передачі атаки і незначна динамічна скутість в області 2000 - 6000 Гц ... Зазвичай «імпульснікі» хвалять за їх твердість в нижньому регістрі і тугий мидбас, критикуючи при цьому жорстку трактування нижнього верху, а тут цього немає і в помині! М'який, насичений і комфортний саунд з легкої своєрідною підфарбовування, яку, швидше за все, слід списати на дешеві колоночного кабелі в ПВХ-ізоляції. Але навіть з ними - відмінна деталізація!

Гідний клас N10 підтверджує тим, що один і той же контент, прослуховується на ньому по бездротовій мережі, з флешки, з порту Ethernet або c оптичних входів, чи різниться за якістю. А ось різниця в якості самого контенту якраз помітна добре. Це не стосується лише аналоговому входу. Він тут явно не «аудіофільскій» - що ні підключи, а звучання виходить сухим, менш фактурним і завуальованим.

Нерідко у цифрових підсилювачів проявляється специфічний ефект, коли на якійсь певній гучності апарат по відчуттях починає звучати явно чистіше і точніше. У CEOL N10 цей «золотий рівень» не виражений. Заради інтересу ми підключали до нього високочутливі шірокополоснікі, але і з ними система зберігала свій багатий оксамитовий характер у всьому діапазоні гучності. Максимальний, до речі, був уже якимось абсолютно позамежним для мінікомпонента.

З іншого боку, чому дивуватися? Ми не раз говорили скептикам, що у цифрових підсилювачів велике майбутнє. Просто їх ще не всі навчилися готувати.

А центральний модуль Denon без праці витягує навіть серйозну акустику, яка дорожче його в десять разів! Звучить зв'язка з якоюсь легкою підфарбовування, але без бруду. Середина НЕ затискається, образи сфокусовані, контроль в бас смузі куди чіткіше, ніж можна було очікувати ... Коротше, саунд зовсім не залишає враження бюджетного або компромісного.

І ось уже за це модель N10 цілком заслуговує високої позначки «Вибір експерта». З одним застереженням: це вибір вимогливого меломана, який давно мріє про крутий стереосистеми, але грошей поки накопичив лише на пристойні колонки. Підключайте до них N10, і якийсь час вам нічого більше не знадобиться.

За матеріалами: www.salonav.com

ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:



Облако тэгов
Кабель оптический одномодовый, куплю кабель, clearaudio emotion, классы усилителей мощности, hi fi акустика форум, cd плеер


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2024 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua