CD-програвач Burmester 069 - «п'ять зірок» і огляд журналу What Hi-Fi
Якщо і є кращий в світі CD-програвач, то, можливо, це він!
Особливі прикмети. Поєднання витонченості і глибини опрацювання з неозорої міццю - дуже бажане і вкрай рідкісне!
Вирішуйте, якщо шукаєте кращий CD-програвач, скільки б він не коштував, і якщо ваша система не поступається йому якістю!
З власного досвіду ми знаємо, що німецький High-End виробник Burmester ніколи нічого не робить наполовину. Модель 069 - топова в лінійці компанії - у всьому справляє враження компонента вищого класу.
Її ціна захмарно висока, проте претенденти на звання «кращий в світі CD-програвач» можуть похвалитися навіть більш непідйомними сумами.
Дизайн
Звичайне хромоване покриття корпусу може здатися занадто пересічним, між тим не можна заперечувати найвищу якість виготовлення; це High-End в самому вичерпному розумінні. Конструкція цілком здатна посперечатися фортецею з брилою граніту, а обробка абсолютно бездоганна: кожна грань і ребро важкого корпусу захоплює чіткістю, на площинах немає жодного дефекту,
Нам подобаються строгі і точні регулятори, особливо характерні фірмові тумблери. Ціна цієї моделі дуже висока, але 069 безперечно варто того.
Програвач доступний в двох іпостасях: одноблочний варіант, який поставляється без зовнішнього джерела живлення і заощадить вам приблизно $ 20 000, і повномасштабна двухкомпонентная версія, яку ми і тестуємо. Зрештою, якщо ви готові витратити від душі, навіщо обмежувати себе?
Два корпуси з'єднані товстим кабелем з відкручувати роз'ємами на обох кінцях, і він, здається, здатний живити невелику багатоповерхівку. Запас міцності в цій ціновій категорії зазвичай закладається щедро.
І CD-програвач, і джерело живлення забезпечені ізолюючими платформами у вигляді товстої і важкою алюмінієвої плити і чотирьох вуглеволоконних дисків. Ніжки корпусу встановлюються на диски, розташовані в вифрезерувана виїмках. Можна обійтися і без платформ, але ми не рекомендуємо цього; з ними комплект працює краще.
Підтримка зовнішніх джерел
Burmester 069 не просто CD-програвач. Він оснащений цифровими входами (на жаль, всього одним оптичним і двома коаксіальними). Досить дивно виглядають відсутність USB-порту і обмеження частоти дискретизації 96 кГц замість майже загально прийнятих 192 кГц.
Крім того, є аналоговий балансний XLR-вхід - так що, з огляду на можливість регулювання рівня вихідного сигналу, Burmester можна використовувати як попередній для невеликої системи. Burmester 069 непогано справляється з цією роллю, прозорість його звукових контурів дозволяє точно передати будь-який вхідний сигнал.
Пульт ДУ вразив нас набагато менше. Ми б ще погодилися з тим, що він більше і важче звичайних аналогів - що нерідко буває у моделей вищого класу - і, зрозуміло, такий варіант кращий, ніж часто зустрічається дешева пластикова «лопата».
Найбільше засмучує розташування кнопок, через що пульт дистанційного керування непросто використовувати за призначенням. Він призначений для управління всією системою, тому на ньому забагато «зайвих» кнопок; їх можна було б розташувати більш раціонально. Ми сподіваємося, що в Burmester подумають над цим.
За спиною
Джерело живлення. Ви можете купити програвач без зовнішнього джерела живлення, заощадивши $ 20 000, проте якість звучання постраждає. Завдяки йому дошкульних контури ізолюються від сильних струмів, що позитивно впливає на звук. Для цього компонента буде потрібно окрема полиця.
Аналогові підключення. CD-програвачі рідко оснащуються аналоговими входами; тут вони є. Компанія Burmester давно ставить на балансові підключення через кращу їх здатності до придушення шумів і наявного у них механізму блокування, який забезпечує більш надійне кріплення. Серед аналогових виходів є як балансові, так і небалансні.
Лише для своїх. Не радійте, побачивши роз'єм з маркуванням USB; він служить тільки для синхронізації управління в системі з іншими компонентами Burmester.
звук
Отже, як же звучить програвач за 80 тисяч доларів? Як і очікувалося чарівно. Його головні якості - злагодженість і витонченість. Скажете, цього мало, проте вони служать міцною основою для формування інших достоїнств.
Такі вимогливі композиції, як All Of The Lights Кені Веста, вдаються Burmester без жодних зусиль; вона нерідко перетворюється в незв'язну кашу - але тільки не в цьому випадку.
Burmester точно відтворює ритмічну структуру пісні і наповнює її чудовим поєднанням живої динаміки, вагомості та енергійності. Як і слід було очікувати, йому властива видатна детальність; мабуть, тільки трикомпонентний Scarlatti компанії dCS за $ 90 000 здатний зрівнятися з ним в цьому відношенні.
Що ще важливіше, Burmester не обмежується простим вилученням величезної кількості деталей; він бездоганно організовує їх в єдине ціле, що надає звучанню ту саму завидну злагодженість.
І це ще не все. Якщо запис цього вимагає, Burmester здатний створити звук величезного масштабу. Старий добрий саундтрек до «Гладіатора» звучить абсолютно по-новому. Ми чули його сотні разів, але були абсолютно вражені міццю і переконливістю звучання. Завдяки максимальному витонченості і трохи багатшою тембральной насиченості музика приносить задоволення при прослуховуванні на дуже великій гучності. І навіть записи низької якості звучать більш приємно, ніж можна було б очікувати від апарату з таким прямолінійним підходом.
Вищий клас програвання CD передбачає наявність хорошого ЦАП, і тут він чудовий. Як не прикро відсутність USB-порту, контент, що надходить з коаксіальних і оптичного входів, перетворюється в звук просто відмінно. Навіть при обмеженні в 24 біт/9б кГц музика з мережевого плеєра Naim NDs/555ps і ноутбука Apple MacBook звучить фантастично. Відтворення цифрових файлів притаманні ті ж скрупульозність, динамічність і витонченість, що і роботі з CD. Якщо до звучання можна застосувати слово «розкішне», то у Burmester воно саме таке.
аналоговий підхід
Те ж можна сказати і про єдиний аналоговий лінійний вхід. Шкода, що відсутня несиметричний варіант - що зрозуміти можна, враховуючи пристрасть Burmester до балансним підключень.
В цілому цей програвач неймовірно гарний; ціна робить його недоступним широкому колу покупців, але якби ми виграли пристойний куш в лотерею, то точно знали б, на що витратити гроші.
ОЦІНКА
ЗА: М'який, витончений і захоплюючий звук; опрацювання і неймовірна злагодженість; відмінна детальність; якість виготовлення
ПРОТИ: Ні USB-порту; ЦАП обмежений 24 біт/96 кГц; незручний пульт ДУ
ВЕРДИКТ: Кращий CD-програвач на світлі? Можливо; ми не чули нічого кращого
ЗА РАМКАМИ МУЗИКИ
Дітер Бурместер, засновник компанії:
«CD-програвач Reference Line 069 поєднує в собі новітні технології і перевірену часом систему пассікового приводу.
Ми розробили CD-програвач з пассіковим приводом в 1990 році. Перша модель - Burmester 916 - була представлена на виставці Berlin Consumer Electronics Show в 1991-му. Як і у вінілових програвачів, він розв'язує пристрій відтворення і двигун системи. Обертання диска вирівнюється, на нього не впливають вібрації, які погіршують звук. В результаті значно підвищується точність зчитування інформації з CD і пригнічується джиттер. Двокамерна система розташування двигуна дозволяє ще більше знизити інтерференцію і вібрації.
У моделі 069 три цифрових входу, що дозволяє поліпшувати сигнал з цифрових джерел за допомогою вбудованого ЦАП. Перед перетворенням дискретизація всіх цифрових потоків, в тому числі і з CD-приводу, підвищується до 24 біт/192 кГц. »
Джерело: www.whathifi.com