DALI Callisto 2: Постав і слухай. Огляд журналу What Hi-Fi
Бездротових колонок сьогодні пропонується безліч, але не варто обманюватися: малі габарити і стильна зовнішність чи сумісні з якісним звуком ...
ВЕРДИКТ
Відмінний варіант для тих, хто без зайвого клопоту і Hi-Fi-компонентів жадає підняти якість відтворення музики з самих різних джерел на новий рівень
ЗА
Зовнішній вигляд; класне звучання; безліч різноманітних підключень; зручність установки і управління
Справжнім аудіофілів кабелі - не перешкода. Більш того, вони дозволяють привнести бажаний акцент в характер системи, що робить їх підбір справжнім мистецтвом. Але настільки тонких і при тому фанатичних шанувальників звуку набереться навряд чи пара відсотків від числа тих людей, які просто люблять слухати музику.
З іншого боку, сучасні технології дозволяють отримувати доступ практично до необмеженого цифрового музичного контенту і забезпечують можливість його прослуховування майже всюди, де заманеться. Однак рано чи пізно, принаймні у частині цих споживачів аудіо виникає бажання підвищити якість звучання, особливо в тому випадку, якщо їм пощастило дізнатися, яким воно може бути.
І ось в розрахунку на це коло користувачів компанія DALI спробувала поєднати в одному продукті всі наявні на сьогодні способи доставки музики на вхід акустичної системи і звучання Hi-Fi-класу без будь-яких компромісів. Важливо, що за задумом розробників і управління таким аудіотрактом має бути максимально простим і зручним.
Бездротових колонок сьогодні пропонується безліч, але не варто обманюватися: малі габарити і стильна зовнішність чи сумісні з якісним звуком, оскільки для його випромінювання потрібно достатній внутрішній обсяг корпуса, а застосовувані хитрощі дозволяють зробити звучання в кращому випадку приємним, але тим не менш, залишаються далеким від справжнього Hi-Fi.
Фахівці компанії DALI - освіченою і до сих пір керованої інженерами-акустиками - поставили перед собою завдання створити таку бездротову систему, яка задовольняла б естетичним і ергономічним запитам любителя музики 21 століття, а грала б так, як того вимагають найвищі стандарти, сформовані галуззю в минулому столітті.
Рішення завдання: два в одному
Результатом вирішення поставленого завдання стала лінійка бездротових систем Callisto, в яку на поточний момент входять дві моделі: Callisto 6 з підлоговими колонками і Callisto 2 з полочнікі (габарити: 40х20х32 см), з якої ми сьогодні і знайомимося. Вони доповнюються електронним блоком Sound Hub - мозковим центром комплектів.
Самі по собі колонки Callisto можуть використовуватися як звичайні активні колонки - для цього у них є RCA-вхід для сигналу з підсилювача. Однак їх потенціал до кінця розкривається з модулем Sound Hub: саме він передає на них за спеціально розробленим 30-розрядному протоколу нестислий сигнал з дискретизацією 24 біт/96 кГц від підключеного джерела, а також контролює гучність і баланс системи.
На задній панелі Sound Hub розташовані аналогові і цифрові входи, в числі яких лінійний RCA і стерео миниджек, а також коаксіальний і пара оптичних. Останні мають у своєму розпорядженні «сенсорами», які автоматично перемикають пристрій на прийом сигналів від під'єднаних компонентів (CD-програвача, мережевого плеєра або телевізора) при їх включенні. Sound Hub до того ж може приймати музичний контент по Bluetooth (до aptX HD і AAC) з сумісних пристроїв.
Є також і виходи: з передпідсилювача (RCA) і на сабвуфер, що дозволяє використовувати хаб, наприклад, зі сторонніми активними колонками.
Крім цього на задній панелі передбачені два слота для підвищують функціональність системи опціональних модулів, які можуть з'явитися в майбутньому. Уже зараз доступний BluOS від компанії Bluesound, що доповнює список доступних джерел контенту мережевими серверами і Інтернет-ресурсами. Прибулий до нас на тестування Sound Hub їм вже оснащений.
всебічна оптимізація
У сучасної людини, вперше знайомиться з Hi-Fi-системою, вид DALI Callisto 2 не викличе здивування; тих же, хто звик до стійки з апаратурою, обвішаної проводами, чекає культурний шок: цілком традиційні на вигляд колонки ніщо не пов'язує з маленьким симпатичним хабом. Градус футуристичності знижують лише кабелі, що тягнуться від колонок до розеток електроживлення. Цікаво, чи скоро вдасться позбутися і від них з урахуванням того, що в корпусі кожної АС захований 50-ватний підсилювач, здатний в піку протягом до п'яти секунд видавати 250 Вт?
При цьому у Callisto 2 є пара-трійка родзинок, що видають їх інноваційну сутність. Це можливість регулювання гучності рухом пальця по кромці верхньої межі корпусу і зупинки звучання (Mute) при постукуванні там же; лінійка світлодіодів в нижній частині передньої панелі, яка відображає її рівень; кнопка для установки бездротового підключення до Sound Hub і індикація вибраного місця розташування АС на дисплеї - на задній.
Є й інші не настільки помітні, але не менш важливі особливості, наприклад, запатентований DALI блок посилення класу D із загальною зворотним зв'язком, а також оптимізований спеціально для роботи з ним 16,5-сантиметровий СЧ/НЧ-динамік з дифузором з паперової маси , армованої деревними волокнами. Така підгонка двох ключових елементів один до одного гарантує більш рівну АЧХ, а значить, і якість звуку.
За верхню частину частотного діапазону, починаючи від 2,7 кГц і до 30 кГц, відповідає фірмовий гібридний модуль, що складається з також оптимізованого для роботи з вбудованим підсилювачем 29-міліметрового купольного твітера і узгодженого з ним стрічкового ВЧ-випромінювача, розміщеного за круглої захисною сіткою .
Всі ці елементи, а також корпусу колонок з 25-міліметрового MDF виготовляються на заводі DALI в Данії.
Постав і слухай
Установка системи дуже проста і виконується за допомогою кнопок Link & Connect, розташованих на задніх панелях хаба і колонок, а також активізуються в цьому процесі дисплеїв на їх верхній і задній панелях, відповідно, і забезпечують наочну індикацію.
Для управління є кнопки над плавно ручкою, що обертається регулювання гучності і значки вибраних входів на екранчику всередині неї. Є також невеликий і зручний пульт ДУ, що працює по Bluetooth, що дозволяє прибрати Sound Hub з уваги. Якщо ж той обладнаний модулем BluOS, то управління відтворенням c нього виконується за допомогою безкоштовного додатку для смартфонів BluOS Controller.
Звучання на вибір
Приступаючи до прослуховування, ми, природно, очікували, що DALI Callisto 2 забезпечать звучання справжнього Hi-Fi-класу, і не помилилися у своїх припущеннях. Колонки слід встановити паралельно один одному, без розвороту всередину - це загальна рекомендація для всіх моделей компанії. В такому випадку музична сцена робиться просторіше без втрати чіткого фокусування об'єктів на ній.
В цілому ж, звучання тонально збалансоване, масштабне, детальне, з хорошою динамікою і енергетикою. Стильні бездротові АС навряд чи можуть по-справжньому змагатися в цьому аспекті з перевіреними і відмінно зарекомендували себе представниками традиційних підходів до створення звуку.
Але все ж Callisto 2 - не цілком звичайні колонки. Ми пам'ятаємо про підсилювачі і інших електронних блоках всередині корпусів і бездротової подачі сигналу, а також про те, скільки цифрових трансформацій він зазнає на шляху від джерела до динаміків.
Цікаво порівняти звучання з коаксіального і лінійного виходів CD-програвача, підключеного до Sound Hub - в першому випадку, як можна припускати, перетворень менше, адже від джерела надходить цифровий потік, а аналоговий сигнал у другому ще слід пропустити через АЦП.
З одними композиціями і жанрами, наприклад CD JS Bach. Sacred Arias & Cantatas, перевагу захотілося віддати коаксиальному підключенню за більшу точність передачі нюансів незвичайного вокалу Девіда Деніелс.
А ось джазові перекладання класики у виконанні тріо Ж. Лусье з CD Baroque Favorites більш повнокровно і виразно зазвучали при аналоговому підключенні SACD-програвача Esoteric X-03. У цьому варіанті бас виявилася глибшою і вагоміше, середина більш об'ємною, а ВЧ - більш рухливими і іскристий. Ритмічність також порадувала чіткістю динамічних акцентів.
Однак таке використання Callisto 2 - все ж данина минулому. Музичний сигнал від джерела, по-хорошому, теж повинен йти без проводів. У базовій комплектації для цього передбачена технологія Bluetooth. Зв'язування відбувається як би само собою - досить вибрати цей вхід у Sound Hub і зайти у відповідний розділ меню вашого пристрою.
Навіть стара версія технології забезпечує цілком прийнятне звучання з просторою, наповненою повітрям сценою. Такий складний для відтворення матеріал, як оперні арії у виконанні А. Нетребко (альбом Sempre Libera), цілком можливо слухати таким способом. ВЧ трохи сухуваті і не відрізняються різноманітністю, але дзвінкі колоратури подаються досить милозвучно, а середина детальна і артикульована.
вердикт
В цілому ж, система DALI Callisto 2 залишила найприємніші враження своєю стильною зовнішністю, зручністю використання і звучанням Hi-Fi-класу. Навряд чи вона зараз знайде прихильників в колі традиціоналістів, а ось для неофітів Hi-Fi, цілком можливо, стане сходинкою в світ, де якість звучання важливіша за кількість музичного контенту. Також цілком можливо, що на прикладі Callisto ми бачимо народження нового стандарту Hi-Fi-систем з поступовим витісненням в розряд аудіофільскій примх окремих компонентів і кабелів їх зв'язують.
Джерело: whathifi.ru