Впевнений старт. Огляд вінілового програвача Denon DP-300
Останні пару років в Україні інтерес до прослуховування платівок стрімко зріс. Магазини з вінілом з'являються все частіше, шанувальників аналогового звуку стає більше, та й просто нині модно мати полку з пластинками ...
Виробники аудіотехніки створюють нові, а також реінкарнує старі проекти вінілових програвачів. Ринок наповнений великою кількістю пропозицій в різних цінових сегментах. Досвідчених меломанів таким різноманіттям складно здивувати - та й вони вже давно визначилися з вибором системи. На відміну від новачків, які перебувають на самому початку цього шляху і просто не знають, на чому прослухати свою першу куплену запис.
Одні нишпорять по дошках оголошень і барахолок в пошуках привабливого візуально і за ціною варіанти (ясна річ, уживаного). Згодом вони набувають ряд проблем, які стають непорівнянними з витраченим часом і засобами на відновлення та налагодження програвача.
Інші - візуали, які не хочуть «заморочуватися» - роблять найбільшу помилку, купуючи «валізи», з якими далеко не заїдеш. Хіба що до поновлення копій вже куплених пластинок, так як часте відтворення записів на програвачах такого типу просто згубно для них.
В обох випадках магія прослуховування вінілу зводиться нанівець і інтерес поступово згасає.
Ні для кого не секрет, що колекціонування пластинок - це безперервне хобі, яке вимагає уваги до деталей, з якими знайомишся в процесі. Адже вивчення всіх тонкощів і нюансів вимагає багато часу. А починається знайомство з «улюбленим предметом» з азів і базових знань. Програвачі початкового рівня дозволяють отримати уявлення про основні поняття і принципи роботи з пристроєм, наприклад: відтворення аналогових фонограм, тонарм і його настроювання, типи картриджів, догляд за пластинками, голками, за програвачем в цілому, його настройка, а також призначення Фонокоректори.
Для свого першого вибору не слід заглиблюватися в нетрі форумів - варто просто уважно придивитися до пропозицій на ринку. Компанії-розробники аудіотехніки, що мають великий досвід виробництва програвачів платівок, стежать за вашими пошуковими запитами і рекламно привертають вашу увагу до відповідних продуктів.
Сьогодні ми б хотіли познайомити читача з моделлю, яка добре зарекомендувала себе в своєму класі - Denon DP-300 однойменної компанії-виробника. Незважаючи на те, що це програвач початкового рівня, він максимально функціональний для першого знайомства з вінілом.
На Denon DP-300 вже представлений ряд оглядів. Але ми постараємося свій варіант зробити максимально зрозумілим для новачків.
Почнемо з дизайну. Лаконічний для сучасних дизайнерських рішень корпус пофарбований і розкритий глянсовим лаком. Гранично демпфірованного, він виконаний з щільного пластику. Прямий тонарм, ряд кнопок управління, алюмінієвий опорний диск і щільний гумовий мат.
Особливістю і важливою перевагою серед моделей даного цінового сегмента є повне автоматичне керування. Це дозволяє просто і легко відтворювати і зупиняти записи без ризику пошкодження голки і ваших улюблених платівок. При запуску натисненням кнопки «Старт» автоматика дбайливо поставить голку в початок. Після програвання запису мікроліфт плавно підніме і поверне тонарм в початкове положення і вимкне пристрій.
Denon DP 300 може працювати як з 7-дюймовими (синглами), так і з 12-дюймовими пластинками. Для перемикання діаметру є відповідні кнопки.
Наявність автоматичного механізму зводить імовірність пошкодження записи і голки до нуля, що дуже важливо для початківця користувача. А його відсутність збільшує цю ймовірність в рази. Проте досвідчені меломани завжди можуть запустити свою улюблену композицію в ручному режимі.
Тип тонарма в моделі DP 300 - прямий. Плюсом тонарма в цьому програвачі є його проста настройка притискної сили і антіскейтінга. Особливість конструкції - в орендованому тримачі голки, що рідко зустрічається в техніці цієї цінової категорії. Він дозволяє легко експериментувати з різними картриджами, що і буде, по суті, вашими першими кроками до апгрейду пристрою.
Наявність вбудованого Фонокоректори, безумовно, зручне рішення для програвача даного рівня: воно дозволяє уникнути витрат на додаткове обладнання. Просунуті колекціонери і аудіофіли наявність вбудованого Фонокоректори більше вважають мінусом, ніж плюсом. Однак не будемо забувати, що ми розглядаємо програвач початкового рівня, тому для більшості новачків наявність його буде тільки перевагою.
плюси
- легка настройка тонарма;
- знімний шелл;
- можливість автоматичного управління;
- щільний гумовий мат.
мінуси
- незручне розташування кнопки відключення Фонокоректори. Але користуватися нею вам доведеться нечасто;
Детальні характеристики - на сайті
вердикт
Denon DP 300 - найбільш оптимальне рішення для впевненого старту прослуховування платівок. Цей старт буде для вас першим захоплюючим досвідом знайомства з аналоговим звучанням. Майте на увазі, що в міру того, як ваша досвідченість і потреби будуть рости, ви завжди можете зробити апгрейд свого програвача (оновити голку, кабель, фонокоректор та ін.).