вибираємо саундбар
Саундбар - чудове винахід, що дозволяє радикального поліпшити звучання сучасного плоского телевізора, яке прийшло в наші будинки порівняно недавно ...
Хоча, якщо порівнювати його і плоский телевізор за віком, то невідомо, хто старше: вперше саундбари (їх тоді ще називали «звукові проектори») з'явилися близько 25 років тому, коли плоскі телевізори тільки-тільки починалися. Правда, ці саундбари ніяк не зв'язувалися з плоским телевізором. Це були, здебільшого, експериментальні моделі, які дозволяли отримати ефект оточення звуком з системи знаходиться перед слухачем. В такому влаштуванні був не один десяток динаміків, керованих дуже складною процесорної системою. Чи варто говорити, що ці перші саундбари коштували дуже дорого ...
Саундбар з бездротовим сабвуфером HEOS HomeCinema HS 2
Зараз звукова панель цікава не стільки здатністю створювати просторове звучання, скільки можливістю різко поліпшити звучання сучасного плоского телевізора, який за визначенням не може створювати якісний саунд. Адже нормальну систему звуковідтворення в корпусі телевізора просто ніде помістити. Тут на допомогу і приходить саундбар. Його можна розташувати на площині перед телевізором або повісити на стінку під ним. Існує також варіант саундбара, який часто називають soundplate - плоска колонка-підставка під телевізор.
Саундбар бездротової HEOS Bar і Wi - Fi колонки HEOS 1
Дизайн практично будь-якого сучасного саундбара, як правило, максимально адаптований до телевізора. Купуючи пристрій, можна підібрати його за зовнішнім виглядом максимально точно. Крім варіантів обробки, варто звернути увагу на глибину майбутнього саундбара, це особливо важливо, якщо його треба буде розмістити на стінці під телевізором. Ширина саундбара може бути підібрана в практично точній відповідності з габаритами вашого телевізора - на це теж варто звернути увагу. Важливо, щоб стоїть перед телевізором саундбар, який, по суті, не вимагає додаткового місця, все ж, не затулив, наприклад, датчик дистанційного управління, який в телевізорах часто розташований посередині нижньої частини обрамлення екрану. В цьому випадку необхідно звернути увагу на висоту пристрою.
Як правило, в комплект саундбара входить два джерела звуку, це сам саундбар і сабвуфер, який відповідає за відтворення басів. Якщо місце для саундбара під телевізором зумовлено і не обговорюється, то над тим, де встановити сабвуфер, іноді доводиться задуматися. Важливо розуміти, що в цьому сенсі у вас набагато більше свободи. Саб можна спокійно відсунути в сторону, в кут, можливо навіть поставити так, що він не буде видно. На формування стерео це серйозно не вплине. Правда, в кімнаті обов'язково знайдеться розташування, з якого сбвуфер працює максимально ефективно. На жаль, там він не завжди якісно вписується в інтер'єр ...
Якщо сабвуфер, з тих чи інших причин, взагалі небажаний - не біда, можна підшукати саундбар, який здатний досить добре відтворювати низькі частоти і без нього. Відзначимо що, як правило, такий саундбар матиме кілька великі габарити.
Бездротовий саундбар з сабвуфером Polk Audio MagniFi MAX
З іншого боку, доступні комплекти звукових панелей в складі саунбар, сабвуфер, тилові сателіти. Такий варіант забезпечить справжню систему оточення звуком для повноправного домашнього кінотеатру. Певну незручність в цьому випадку доставлять кабелі, що тягнуться до сателітам. Вирішує проблему бездротової варіант, є навіть моделі, в яких сателіти отримали акумулятори з можливістю зарядки при подстиковке до основного пристрою по краях. У такому вигляді сателіти подовжують саундбар і навіть можуть доповнювати його своїм звучанням.
Про підключення звукової панелі теж варто подумати заздалегідь. Максимально до саундбару доведеться протягнути три кабелю. До телевізору, як правило, саундбар підключається через інтерфейс HDMI - потрібен відповідний кабель, який зазвичай йде в комплекті. Альтернативні можливості підключення (і кабелі, які в цьому випадку знадобляться) - оптичний, цифровий RCA або аналоговий. Ще один кабель, і без нього ніяк не обійтися - штекер із розетки. Третій кабель, який іноді використовується, а іноді - ні, це кабель, що передає сигнал на сабвуфер. Від нього легко можна позбутися, якщо ви придбаєте саундбар з бездротовим сабвуфером, до речі зараз на ринку такі варіанти в більшості. Кабель, що з'єднує телевізор з саундбаром може також стати непотрібним, якщо в системі передбачений бездротової канал передачі аудіо з телевізора. Правда, такий варіант може зажадати установки додаткових адаптерів і, можливо, трохи ускладнить управління.
Саундбар DALI Katch One
У цьому сенсі, підключення по HDMI має серйозні переваги. Як правило, в цьому випадку стає доступна функція ARC (функція зворотного звукового каналу) або її аналоги, завдяки чому, після мінімальних налаштувань, саундбар стане включатися разом з телевізором і гучність звуку управляється з пульта дистанційного керування телевізора. Тобто, вам не доведеться думати про те як управляти саундбаром окремо, тримаючи два пульта в двох руках. Про пульт саундбара можна буде забути відразу ж після того, як ви встановите і налаштуєте звукову систему.
Крім того, практично всі саундбари оснащені додатковим входом AUX з 3-мм роз'ємом, щоб просто грати музику, отримуючи сигнал по кабелю від будь-якого пристрою. Багато моделей готові відтворювати музику з мобільних гаджетів через bluetooth, є варіанти, що дозволяють отримувати сигнал з домашніх мереж або з віддалених мережевих сервісів, таких як Tidal, Spotify, інтернет-радіо та інше. Таким чином, просунутий саундбар готовий стати справжнім аудіо центром розваг. Існують також саундбари, що підтримують системи бездротового мультирум, такі, як, наприклад, HEOS від Denon.
Саундбар з бездротовим сабвуфером Denon DHT-S514
Зрозуміло, що кожен саундбар готовий грати двоканальний стерео звук. Більш просунуті моделі оснащені технологією об'ємного звучання, тієї самої, про яку говорилося на самому початку. Завдяки розвитку електроніки і акустики тепер це коштує не так уже й дорого. Такий саундбар здатний, перебуваючи перед слухачем, емулювати навколишнє звукове поле, створюючи враження, що джерела звуку знаходяться не тільки перед слухачем а й позаду нього. Це - відмінний варіант створити практично повноправну систему домашнього кінотеатру, різко спростивши її установку і скоротивши кількість необхідних для цього компонентів - тилові сателіти можна виключити.
Справедливості заради відзначимо, що все-таки до кінця зрівнятися з роботою повноцінного домашнього кінотеатру, що має в своєму складі повний набір колонок, такий саундбар не зможе, хоча за звучанням він готовий наблизитися до цього варіанту. Крім того, багато сучасних саундбари вже здатні працювати в складі систем просторового звучання таких, як Dolby Atmos або DTS: X і інших. Для цього, до складу таких саундбаров включені динаміки, спрямовані вгору. Вони формують звук, який від стелі відбивається до слухача і створюють по-справжньому тривимірний ефект просторового звучання.
Саундбар з бездротовим сабвуфером Denon DHT-S316
До цього додамо, що багато саундбари оснащуються різноманітними додатковими системами: крім отстиковивающіхся автономних акумуляторних тилових спікерів, набагато частіше зустрічаються вбудовані плеєри, читають музику з пристроїв пам'яті USB, можливість комутувати відеосигнал аж до 4К, FM-радіо, підтримка зарядки мобільних гаджетів і навіть караоке .
У всьому цьому розмаїтті кожен цілком зможе вибрати власний саундбар з набором функцій і можливостей, відповідних з власними уподобаннями