Які бувають типи навушників і як їх вибрати
Вибір навушників нині, м'яко кажучи, великий. Напевно, це добре, але з іншого боку, стає ще важче розібратися у всьому цьому розмаїтті ...
Вибираючи навушники, варто відповісти собі на кілька серйозних питань для того, щоб вибір був правильним. І, перш за все, постаратися вибрати бренд, вироби якого викликають у вас максимум довіри, відрізняються якістю і підкреслюють статус свого власника. Ми пропонуємо звернути увагу на модельний ряд навушників від Denon, на прикладі яких і спробуємо відповісти на багато питань.
Отже, перше питання: для чого вам потрібні навушники, яке саме аудіо, якого стилю і якості ви маєте намір в них слухати.
Якщо це будуть аудіокниги або матеріали для вивчення іноземної мови, - «голосові» фонограми, то для них не потрібні висока якість відтворення і повний діапазон частот. У зв'язку з цим вартість необхідної вам моделі, очевидно, може бути зменшена.
Якщо ж ви хочете слухати музику, то варто націлитися на більш дорогу модель, навіть в тому випадку, якщо це буде звичайний MP3 з вашого смартфона.
Складні навушники референсного якості Denon AH-MM400
Наступне питання: де має бути використовувати навушники?
Навушники для будинку - це, як правило, модель, не захищена від погодних умов і серйозних механічних впливів. Немає необхідності і в тому, щоб вона була складаний. «Домашні» навушники - найчастіше повнорозмірні, накладні. Оскільки сигнал вони, як правило, отримують по кабелю від стаціонарних, чи не портативних пристроїв, які можуть мати достатні підсилювачі, то і імпенданс (опір) таких навушників може бути високим - кілька сотень Ом. Іноді одна і та ж модель може випускатися в декількох варіантах, що відрізняються тільки опором.
Мобільні навушники потрібні, якщо ж вам належить слухати музику поза домом - вам необхідна модель навушників Street, тобто «вуличних», з більш витривалою, захищеної, при необхідності - складаний конструкції. Це абсолютно не виключає використання їх в домашніх умовах. Якщо ж навушники будуть використовуватися під час занять спортом, в складних погодних умовах то, крім усього іншого, вони повинні бути захищені від води і поту. Як правило, такі навушники передбачають систему поліпшеною фіксації, щоб не втратити їх під час інтенсивних рухів.
Мобільні кабельні навушники отримують сигнал від портативних пристроїв з живленням від акумуляторів. У цих умовах розмах сигналу, частіше за все, невеликий. Опір таких навушників, як правило, не перевищує 32 Ома. Важливий параметр навушників - чутливість. Високі значення цього параметра (більше 100-120 дБ) дозволяють отримати достатню гучність навіть при невеликому розмаху сигналу.
Бездротові навушники, мобільними є за визначенням (крім спеціальних домашніх моделей для роботи, в основному, від телевізора). Вони найчастіше використовують Bluetooth і працюють від вбудованих акумуляторів.
Спортивні бездротові Bluetooth навушники Denon AH-C160W
Діджейські навушники - моделі, як правило, підвищеної міцності, гучності і шумоізоляції.
Професійні навушники, наприклад, студійні, зобов'язані бути більш довговічними, стабільними і передбачати тривалу носку.
Ще один важливий момент - можливість використання навушників як гарнітури. У непрофесійних застосуваннях тут є два основні варіанти: по-перше, це можливість використання навушників як hands-free до мобільного телефону. В цьому випадку, найчастіше, вбудований мікрофон встановлюється в одній з чашок якщо у вас великоформатна модель або в маленькому накабельном пульті управління, якщо це мініатюрні навушники. Другий варіант - гарнітура для ігрового комп'ютера - такі навушники оснащуються штангою з виносним мікрофоном. Часто штанга робиться гнучкою, щоб цей мікрофон можна було розташувати найкращим чином.
Навушники з пультом дистанційного керування і мікрофоном Denon AH-C621R
Внутрішньоканальні навушники (їх ще називають вакуумними, або просто «затичками») - найменші з навушників. Правда, можливий дискомфорт і неприємні відчуття при введенні їх в вухо. Розміри і розташування накладають відповідну специфіку і на звук, хоча і в цьому форматі є висококласні зразки. Найчастіше в таких навушниках встановлюють мініатюрні динаміки. Рідше - арматурні випромінювачі і поєднання цих варіантів.
Внутрішньоканальні бездротові Bluetooth навушники Denon AH-C820W
Знімні вкладиші для внутріканальних навушників випускаються в трьох основних розмірах. Є й універсальні, з ефектом пам'яті. Спортивні навушники оснащують додатковими кріпленнями. Застосування всіх цих варіантів дуже індивідуально. У разі дротових внутріканальних навушників варто звернути увагу і на якість кабелю. Він повинен поєднувати м'якість і міцність.
Все частіше зустрічаються бездротові вакуумні навушники у вигляді двох мініатюрних виробів. Як правило, вони комплектуються акумуляторним чохлом з можливістю підзарядки навіть у «відриві від розетки».
Навушники внутрішнього типу - трохи менше мініатюрний варіант, вони просто вставляються в вушну раковину. В іншому, до них відноситься практично все, то що сказано про вакуумних навушниках.
Накладні навушники Denon AH-D1200
Накладні повнорозмірні навушники, як правило, забезпечують найвищу якість звучання. Вони повинні комплектуватися кабелем підключення відповідного класу. При їх використанні настійно рекомендується застосовувати спеціалізований підсилювач для навушників. Такі пристрої здатні принести справжнє задоволення від прослуховування якісної фонограми.
При виборі накладних навушників варто звернути увагу на форму амбушюра - м'якою, найчастіше знімною частини навушників, яка стосується вуха і голови (знімний амбушур, до речі, легше тримати в чистоті). Накладний амбушур зустрічається в невеликих моделях. Він лягає безпосередньо на вухо. При цьому можливо невелике погіршення звучання крізь амбушур, неминуче і тиск на вушну раковину, переносимість до якого дуже індивідуальна.
Навколишній амбушур також може частково лежати на вашому вусі. В такому випадку, при занадто тугому приляганні, деформується вушна раковина. Через деякий час можливий дискомфорт, що переходить в біль - все залежить від індивідуальних особливостей. У разі навколишнього амбушюра повнорозмірних навушників, не "заминає» вушну раковину, такого практично ніколи не буває.
Навушники Denon AH-D7200 закритого типу
В акустичному плані накладні навушники розрізняються на відкриті і закриті. У «відкритому» варіанті верхня частина чашки навушників забезпечує доступ повітря зовні до зовнішньої сторони дифузора динаміка. Така конструкція попутно дозволяє добре чути те, що відбувається зовні, що іноді навіть заважає слухати музику. Вона, в свою чергу, чутна тим, хто знаходиться поруч.
Закриті навушники практично не чутні оточуючим. Їх володар, в свою чергу, стає майже глухим. Іноді в таких випадках застосовується система зовнішніх мікрофонів, що дозволяють при натисканні кнопки почути те, що відбувається зовні.
Бездротові шумоподавляющіе Bluetooth навушники Denon AH-GC30
Навушники з захистом від шуму дозволяє реалізувати більший розмір мобільних накладних навушників. Вбудована система вбудованих мікрофонів аналізує зовнішній фон і навушники компенсують його.
Також вам буде цікаво: Компанія Denon оголосила про випуск трьох нових навушників серії GC
Управління накладними навушниками може бути сенсорним і розташовуватися на чашках, в стріт-варіанті навушники можуть підтримувати безліч додаткових функцій, наприклад, автоматичної постановки на паузу при знятті з голови, регульовану силу притиску оголовья і т. Д., Аж до використання голосових сервісів.
Мониторная референсна модель Denon AH-D9200
У переважній більшості накладні навушники оснащуються динамічними випромінювачами. Альтернативні варіанти, наприклад з планарнимі (стрічковими випромінювачами) дозволяють досягти референсного якості звуку. Вуличні накладні навушники високого класу цілком можуть бути універсальною моделлю, яка може застосовуватися в домашніх умовах. Часто бездротові навушники додатково оснащуються роз'ємом для аудіо кабелю і їх можна використовувати в різних варіантах сполуки з джерелом звуку.
Крім того не забудьте, що навушники є модним аксесуаром, що визначає стиль і статус свого власника. Тому вибирати навушники варто не тільки за звучанням і споживчим якостям і функцій, але і за зовнішнім виглядом.