Бездротова система HEOS HomeCinema HS2
Нещодавно ми знайомилися з простим кінотеатральним комплектом з саундбара і сабвуфера HEOS - першою системою, предложівшіей просунуті мережеві і мультирумних технології відтворення за демократичною ціною. Але прогрес стрімко крокує вперед. Перед вами - варіант з ще більш широким функціоналом.
Дозвіл на вихід
Основа у HEOS HomeCinema HS2 залишилася колишньою. У бездротового сабвуфера відмінностей немає зовсім від першої версії - це знайома конструкція з подвійними 13-сантіметрвимі басовік і вбудованим імпульсним підсилювачем без будь-яких зовнішніх налаштувань. Бар, точь-в-точь повторює по дизайну лицьового боку попередника, також побудований за перевіреною двоканальної схеми з чотирма підсилювачами класу D: одна пара обслуговує овальні мідбасовікі розміром 51 х 127 мм, а друга задіяна на 20-міліметрові пищалки з текстильними куполами. Але якщо ви порівняєте задні панелі, то відразу знайдете кілька нововведень.
Перш за все впадає в око те, що комутаційні ніші у новій моделі зрушені до центру, а це щонайменше вказує на повну перекомпонування електронної секції пристрою і дозволяє припустити, що під акустичну секцію розробникам саундбара вдалося відвести більший внутрішній об'єм.
Друга відмінність - відсутність гнізда під адаптерні харчування. Нова модель має вбудований блок і підключається безпосередньо до розетки електромережі. Третя і, мабуть, найцінніша знахідка - маленька кнопочка Bluetooth. Так, в нову модель додали «Синьозубий» модуль, хоча особливої необхідності в ньому не було, оскільки на борту є і куди більш просунутий бездротової мережевий інтерфейс. Ця опція стане в нагоді на той випадок, коли захочеться по-швидкому підключити «гостьовий» смартфон, що не прописуючи його в домашній мережі. А ще змінилися ніжки. Нові, зроблені у вигляді досить важких металевих скоб, забезпечують кращу фіксацію і віброразвязку корпусу акустичної системи на столі, не вимагаючи будь-якого монтажу. Передбачено і настінне кріплення саундбара, для чого на задній стінці корпусу відформовані великі вушка.
Новий функціонал можна описати коротко: все, що було раніше, плюс підтримка відтворення звукових файлів у високій роздільній здатності, включаючи і DSD, плюс технології AirPlay 2, плюс сумісність з розумним голосовим управлінням Amazon Alexa. Ну а для тих, хто пропустив, що було раніше, я в основних рисах опишу суть концепції HEOS. Замість складної системи з'єднань з різних відтворюючих пристроїв в різних зонах будинку пропонується платформа, яка на базі звичайної домашньої мережі (WiFi-роутера, Ethernet-маршрутизатора) встановлює єдину систему з доступом до всіх мобільних гаджетів, всім підключеним цифровим джерел (HDMI/коаксіал/оптика ), серверам і мережевих сховищ, а заодно - і до зовнішнього музичного мовлення: Deezer, Spotify, Tidal, Napster, SoundCloud, TuneIn, Radio ... Але вся принадність у тому, що, по-перше, система HEOS практично не вимагає настройки (платформа сама оптимізує сигнал під приємним бездротові АС, саундбари і Саби), і, по-друге, дає вам зручне централізоване управління через додаток, що дозволяє вибирати будь-яке джерело і контент, формувати плей-лист і в довільній формі розподіляти відтворення по кімнатах. Наш тестований комплект, згідно з назвою, вміє ще більше - він працює з відеосигналом 4K, здатний декодувати багатоканальні саундтреки Dolby і DTS і переводити їх в формат 2.1. За останній відповідає просунутий 32-бітовий DSP, аналогічний тим, що можна знайти в просунутих AV-ресіверах.
Всі, хто ще не мав справу з мережевими аудіокомпонентів, схильні думати, що установка і настройка системи вимагає якихось спеціальних знань. Так ось, для HEOS вони точно не потрібні. Процес інсталяції зводиться до запуску на мобільному додатку майстра установки і виконання простих дій за підказками системи. У новій моделі додався ще один механізм автоматичного прописування пристрою в бездротовій мережі, для чого майстер просить включити на керуючому девайсе Bluetooth. Заодно система перевіряє входи HDMI, пропонує підключити телевізор і, нарешті, погоджує управління всім комплексом пультом від телевізора. Все, що раніше регулювали шляхом заморочливого кодування ДУ і довгих мук з меню, тепер казковим чином запускається саме менш ніж за хвилину-дві.
У мене не було можливості порівняти звучання HEOS HomeCinema різних поколінь, але мені здалося, що у нової моделі воно трохи краще раскрепощено по динаміці і має трохи більш теплий тональний баланс, хоча практично ідентично в передачі деталей і простору (подробиці, щоб не повторюватися , тут). У акустичної системи і підсилювачів є необхідний запас потужності, в тому числі і на низьких частотах; вони забезпечують комфортний музичний тембр, що не замутнений забарвленням, резонансами або помітними спотвореннями. Ви можете вибрати музичний або театральний режим, виділити голосовий канал (три ступені), включивши режим поліпшення мови, або послабити динаміку по басовому каналу для нічного перегляду.
Хоча основне призначення комплекту - відтворення супроводу до фільмів і телешоу, від HomeCinema HS2 можна отримати досить достовірну емоційну передачу і музики. Для цього рекомендую після інсталяції системи виконати пару кроків для акустичного тюнінгу. Спочатку треба знайти оптимальне відстань від лицьової частини саундбара від краю столу або стійки, на яку він встановлений. Справа в тому, що поверхня, яка залишається перед ним, виконує роль хвилеводу. Якщо хочеться отримати більш щільне звучання в низькому і середньому регістрі - зрушуємо саундбар всередину. Якщо вам до душі чиста просторова картинка (а HEOS Home Cinema HS2, повірте, здатний видати класне стерео) - ставимо акустику практично на край. У цих пробах рівень сабвуфера варто опустити до мінімального, а баси в Темброблок, навпаки, трохи підвищити. Другий крок - пошук найкращого місця для саба. Для цього, навпаки, послаблюємо рівень басів, але підвищуємо сигнал для сабвуфера і починаємо переміщати його по кімнаті до тих пір, поки не знайдемо точку, де його уханье виходить самим чітким і коротким і не викликає розкотистих збурень в приміщенні. «Золота позиція» може виявитися в самому несподіваному місці. Після цього залишається лише збалансувати рівні на Темброблок так, щоб вийшла рівна віддача по всіх частотах. Ось і все - ви отримали систему, звучання якої буде не гірше, ніж у недорогого стереокомплекта з великими колонками! На висоті виявиться і розбірливість, і чистота. Навіть при програванні музики через Bluetooth в звучанні НЕ уловлюватиметься ні цифрових жорсткості, ні бідність тембрів. Чи не обіцяю, правда, що ви знайдете багато відмінностей у відтворенні Hi-Res аудіофайлів в порівнянні зі стандартними, але тут радує сам факт сумісності. Немає необхідності робити стислі дублікати з улюблених альбомів, оцифрованих в FLAC, ALAC або WAV на 96 або 192 кГц, які ви зберігаєте в своїй колекції, щоб слухати їх в системі - вони без проблем читаються і з мережевого сховища, і зі вставленої в саундбар USB -флешкі. Переконвертації потрібно тільки для записів в ще більш високому дозволі або для зовсім вже рідкісних DSD256/512.
Нарешті, якщо ви використовуєте смартфони/планшети Apple c iOS 11.4, є ще один варіант підключення - за вдосконаленим бездротовому протоколу AirPlay 2. Музику відтворюйте безпосередньо зі звичного iTunes і точно також можете її "роздавати" по різних зонах будинку. Пристрої Apple з менш сучасною операційною системою дозволять використовувати колишній стандарт AirPlay. Саме так я і підключив свій ноутбук, щоб отримати доступ до тих музичних сервісів, з якими система HEOS формально ще не дружить - наприклад, до Qobuz, де можна знайти багато якісного аудіо в стислому вигляді.
Технічні характеристики
- входи:
- HDMI, TOSLink, Coax, USB Type-A, LAN, Aux 3,5 мм
- виходи:
- HDMI-ARC
- Бездротові протоколи: 802.11 a/b/g/n 2,4/5 ГГц (HEOS Network Technology), Bluetooth ||
- Підтримувані формати:
- mp3, AAC, WMA, WAV, FLAC, ALAC (до 24 біт/192 кГц), DSD (до 5,6 МГц)
- декодери:
- Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS
- конфігурація:
- 4 випромінювача, 2 смуги, 2 каналу (саундбар), 2 випромінювача, 1 смуга (сабвуфер)
- Акустичне оформлення: фазоінвертор
- Кількість підсилювачів потужності: 4 + 1
- Потужність: 75 Вт (сабвуфер)
- Габарити:
- 1 018 х 86 х 104 мм (саундбар)
- 172 х 313 х 332 (сабвуфер)
- вага:
- 3.1 кг (саундбар)
- 6.6 кг (сабвуфер)
Джерело: salonav.com