Як вибрати програвач вінілу
Як вибрати програвач вінілу? Зрозуміло, що у кожного покупця знайдуться свої переваги. Сучасні програвачі можуть бути досить складними системами, які збираються з компонентів різних виробників, за смаком їх власника ...
Якщо ви робите лише перші кроки в цій області, такий варіант, очевидно, буде не найефективнішим. Ми спробуємо «задати тон», запропонувавши кілька ступенів досконалості і зручності вінілового звуковідтворення - на вибір.
переваги пластинок
Привабливість аналогового звуку привела до того, що останнім часом популярність грамзапису, у свій час сильно скоротилася, зараз тримається на стабільно високому рівні. Вся справа в тому, що звучання грамплатівки відрізняється від цифрових записів натуральної теплотою і легкістю. Саме за це любителі вінілу так цінують свої програвачі. З іншого боку, можна критикувати вініл за те, що він не забезпечує технічних параметрів, зокрема, динамічного діапазону, доступного в сучасних фонограмах з високою роздільною здатністю. Але, як не дивно, саме натуральне звучання стає тим притягальним моментом, який часто змушують віддати перевагу вініл. З іншого боку, складно заперечувати можливості сучасного цифрового аудіо, що забезпечує доступ до маси дуже якісних записів з самих різних джерел ...
Зате прослуховування вінілового диску супроводжує своєрідний ритуал. Це можливість розглянути обкладинку, не поспішаючи дістати платівку, встановити її на обертовий стіл, націлити голку на потрібну доріжку і плавно відпустити мікроліфт. І отримати по-справжньому живе звучання. Про техніку, яка дозволяє все це зробити, і піде мова.
універсальний програвач
Повністю автоматичний програвач вінілових дисків DP-300F
Давайте не будемо говорити про системи вагою кілька десятків кілограмів, обладнаних декількома тонарма, левітаційного системами обертання і прецизійними модулями живлення. Ці системи збираються не відразу і довго доводяться до досконалості. Нам потрібно те, що працює, причому працює добре і відразу.
Ось приклад такого програвача - модель Denon DP-300 . Він привабливий тим, що здатний працювати, як кажуть, прямо з коробки. Вам знадобиться зробити кілька настановних заходів, які навряд чи займуть більше 5 хвилин. Через спеціальне вікно в диску забезпечений доступ до пассіка (його правильніше називати ремінь), який слід накинути на шків електродвигуна. Потім через таке ж вікно можна вибрати величину напруги в електричній мережі - це важливо і вимагає уважного ставлення. Крім того, таким же чином можна перемикати швидкість обертання диска.
Залишилося покласти на обертовий стіл гумовий мат - і ваш програвач готовий до роботи. Важлива особливість Denon DP-300 - в наявності вбудованого Фонокоректори. Сигнал з картриджа вимагає корекції (таємничою кривої RIAA) і посилення. Таким чином, програвач можна безпосередньо підключити до будь-якого підсилювача, зовнішній фонокоректор не потрібен. Модель оснащена встановленим, тобто, вже готовим до роботи картриджем класу ММ (з рухомим магнітом), який заздалегідь встановлений на знімну майданчик на кінці тонарма. У разі необхідності зміни картриджа, зручно буде відстикувати майданчик і замінити картридж «у відриві» від всього іншого.
При цьому варто зауважити, що для картриджів іншого, альтернативного класу, МС, вбудований фонокоректор програвача Denon DP-300 не годиться.
Програвач, здатний на більше
Denon DP-450USB. Програвач вінілових дисків з USB і S-образним тонармом
Якщо ви і справді хочете від вашого програвача чогось більшого, ніж просто звучання, варто звернути свою увагу на наступну модель від авторитетного японського бренду - Denon DP-450USB . Також, як і попередній, цей апарат повністю автоматизований. Вам достатньо встановити голку картриджа над початком вибраний запис і потім опустити важіль мікроліфта. Після закінчення програвача спрацює автостоп, диск зупиниться і тонарм підніметься. Це забезпечить, зокрема, збереження голки.
Але крім цих чудових функцій, Denon DP-450USB отримав ще одну особливість, яка зашифрована в останніх трьох буквах його назви. Мається на увазі вбудований аналогово-цифровий перетворювач (АЦП), який дозволяє записати звучання вашої пластинки в цифровому форматі на вставлене в відповідні гніздо програвача USB-накопичувач, наприклад ту ж флешку.
Ця цікава функція дозволяє оцифрувати будь пластинки з вашої фонотеки, щоб отримати згодом цифровий доступ до улюбленої музики, наприклад, за допомогою тих же навушників, подстикованних до смартфону.
Якість і можливості
В аналогових програвачах Thorens знає толк і є відмінним орієнтиром в епоху вінілового ренесансу
У разі якщо ви зацікавлені отримати більший рівень можливостей свого програвача вінілу, варто звернути увагу на модель Thorens TD-240-2 . Апарат отримав якісний корпус з натурального дерева в класичному дизайні. Можна вибрати один з трьох варіантів обробки, максимально відповідний інтер'єру. Система оснащена малошумним пассіковим приводом від електромотора постійного струму, який здатний підтримувати три швидкості обертання диска на вибір: 33,3, 45 і 78 об/хв, з електронним перемиканням. Модель комплектується фірмовим тонармом Thorens TP 19-1 і встановленим MM-картриджем Thorens TAS 267. Апарат відрізняється підвищеною стабільністю обертання диска і зменшеним рівнем гулу. Можливість заміни картриджа дозволяє використовувати в ньому безліч моделей в поєднанні з різними зовнішніми Фонокоректори.
Альтернативний і просунутий
Marantz TT-15 - кращий програвач в своєму ціновому класі
Ще один варіант більш просунутого відношення до прослуховування вінілових дисків забезпечує програвач Marantz TT-15 . Він отримав масивне акрилове шасі в стилі Premium, важкий 30-мм диск, також з акрилу, з високою точністю виточений на обладнанні з ЧПУ. Модель комплектується фетровим матом, у неї - масивні алюмінієві опори і вчинені керамічні підшипники, що дозволило радикально зменшити резонанси шасі. В системі встановлена ексклюзивна MM-головка звукознімача Marantz в корпусі з ебенового дерева. Анодований тонарм оптимізований саме для цієї моделі програвача. Двигун задемпфирован і ізольований від шасі, щоб запобігти впливу вібрацій. Система укомплектована притиском пластинок Clever clamp для їх фіксації на диску, це покращує точність звукової сцени і передачу деталей. Магнітна система антіскейтінга - безконтакні, це дозволило усунути небажані навантаження на голку. Однорідний полірований силіконовий пассік гарантує точність обертання.
Наступний (але не останній) крок
Clearaudio Concept Black TP 065 (MС) - «Кращий програвач» на думку експертів журналу What Hi - Fi
Clearaudio Concept TP 065 (MC) - така повна назва нашого наступного кандидата на роль улюбленого джерела музики в вашому домі. Корпус в антивібраційне обрамленні із пластику несе на собі встановлений тонарм з картриджем МС, який, при меншому рівні сигналу, вважається за багатьма параметрами більш аудіофільских варіантом, ніж доступний ММ. Вся система заздалегідь максимально точно налаштована в Баварії, на заводі-виробнику. Втім, цей варіант передбачає установку альтернативних тонарма, таким чином, майбутній власник апарата зможе розраховувати на майбутнє його розвиток. Привід Clearaudio Concept TP 065 (MC) також, як і у інших згаданих вище моделей, пассіковий. Справа в тому, що з розвитком технологій популярний раніше центральний привід диска зараз став більшою мірою надбанням діджейського обладнання професійного класу. Двигун з електронним перемиканням швидкостей - механічно розв'язаний. Корпус підшипника виготовлений з сінтерірованной бронзи і покритий зсередини тефлоном, а шпиндель виконаний з полірованої розжареної сталі. Основний диск з чорного полірованого акрилу (матеріал вважається одним з кращих варіантів для даного застосування) спочиває на алюмінієвому субдіске, який приводиться в обертання плоским пассіка, а той передає обертання на диск.
Модель передбачає апгрейд багатьох своїх компонентів і може стати підставою для «чогось більшого».
Також вам буде цікаво: Впевнений старт. Огляд вінілового програвача Denon DP-300
Втім, шлях до досконалості на цьому не зупиняється. У міру отримання все нових музичних вражень від справжнього вінілового звуку, його поборники часто перетворюють удосконалення своїх систем в даний хобі. Адже практично будь-який існуючий програвач можна вдосконалити, хоча б просто замінивши картридж. Можна поліпшити фонокоректор. Зрозумівши, що встановлений тонарм не відповідає вашим запитам, варто взятися і за нього. Або просто змінити модель на більш просунуту. І цей захоплюючий процес ніколи не можна назвати завершеним. Це прагнення до кращого і об'єднує всіх любителів грамзапису. Настійно рекомендуємо вам стати одним з них.