hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru




       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Міжблочні і стовпчик кабелі Atlas Ascent Grun. Огляд журналу...

Міжблочні і стовпчик кабелі Atlas Ascent Grun. Огляд журналу Салон АУДІО ВІДЕО

Кілька років тому компанія Atlas Cable випустила топові срібні аудіокабелі з незвичайним «плаваючим» заземленням. На щастя, ця інновація з дорогою верхньої лінійки вже проникла в нижні шари цінової «стратосфери», і ми нарешті можемо приступити до детального вивчення всіх особливостей фірмової технології Grun Earth.

Багатьом здасться, що ця тема стосовно аудіо комутації надумана, адже вже давним-давно написані методики розрахунку і правила розводки загального проводу в електронній апаратурі, створені ефективні схеми організації заземлення всередині компонентів і між ними, придумані способи захисту від зовнішніх наведень і пробоїв на корпус . Всі ці знання закріпилися в підручниках, стандартах і техрегламенту ще на початку минулого століття. Хіба можна придумати в цій області щось принципово нове?

В Atlas Сables і не беруться стверджувати, що запропонована технологія претендує на революцію і зазіхає на підвалини електротехніки. Це взагалі, якщо хочете, не технологія, а швидше опція на ваш вибір, яка ніяк не впливає на працездатність кабелів і їх відповідність прийнятим стандартам. Провід, які ми розглянемо в цьому тесті, можна використовувати без Grun Earth. Або включати опциональное заземлення різними способами.

Більш того, жодна їх включень Grun Earth, строго кажучи, не дає нам того, що на мові електротехніки називається «плаваючою землею» (такий вид заземлення широко використовується в високоточних вимірювальних приладах, а в аудіотехніки, як правило, реалізується тільки на внутрішньому, а не межкомпонентное рівні). Це всього лише спосіб установки додаткових зв'язків із загальною лінією. І він, за задумом розробників, дає приблизно такий же ефект, як і «плаваюча» схема - чистіший і стабільний (у Atlas Cables описують його як «когерентний») опорний рівень на вході компонента-приймача.

Чи важливо це? Безумовно так.

А сьогодні ця тема стала ще більш актуальною. Наш комп'ютерно-бездротової століття породило стільки перешкод всіх видів, що чутлива аудіоапаратура без належної ізоляції просто не в змозі показати максимум якості звучання. Другий аргумент - масовий перехід аудіоіндустріі до контенту Hi-Res Audio з набагато більш широким динамічним діапазоном. Щоб записи майстер-якості розкрилися у всіх нюансах, вимоги до чистоти і стабільності опорного рівня повинні бути багаторазово підвищені, і саме на стороні побутової відтворює аудіотехніки.

Але досягти цього не так просто. Не дарма вчені в області систем зв'язку і маститі розробники електроніки називають «землю» не рішенням, а як там не є проблемою. Однокрапкові, багатоточкові, комбіновані, гірляндного і вже згадані плаваючі ... - будь-тільки схем не було придумано. Але ідеальної все одно немає. І часто знайдені емпіричним шляхом альтернативні способи «занулення» виходять ефективніше тих, що розраховані за складними формулами і враховують масу параметрів: різницю в потенціалах і відхилення в провідності, витоку і індукцію, спектр, довжини хвиль і електричні резонанси ... Я майже впевнений, що так звана «псевдо-балансная» схема Grun Earth народилася в Atlas Cables саме так - в ході дослідів і проб. Можна спробувати пояснити, як вона працює, але, думаю, куди більш пізнавальним буде і нам поставити кілька чистих експериментів і послухати результат.

Щоб повністю виключити вплив інших аналогових кабелів, ми зібрали еталонну систему, в якій було тільки одне лінійне і стовпчик з'єднання - дані до мережевого стримера і ЦАП всюди йшли по цифрі, а отриманий аналоговий сигнал по межблочнікі відразу надходив на оконечник (працює, до речі, в класі А) і акустичні системи. Такий тракт неймовірно розбірливий на мікродінаміческом рівні і дуже критичний не тільки до якості програється контенту, але і до цифрових з'єднань, і чистоті харчування - нам довелося перепробувати кілька USB- і Ethernet-кабелів, щоб залишити ті, що давали максимально «зриму» сцену, а також задіяти регенератор електроживлення.

Нарешті, про головну відмінність цього тесту. При оцінці кабелів ми зазвичай вдаємося до порівняння як з доступними аналогами звичайної якості, так і з кабелями-конкурентами тій же ціновій категорії. Без такої «бази» все суб'єктивні висновки не мають практичного сенсу, оскільки так ми можемо судити лише про те, як звучить система в цілому, а не про те, які саме зміни вніс кабель. Сьогодні у нас теж буде точка відліку, але їй послужать кабелі куди більш високого класу, з верхньої лінійки Atlas Asimi (звичайні, без Grun Earth). Ми навмисно взяли дуже дорогі моделі з чистого срібла, щоб за «базу» прийняти щось абсолютне. Так, це поставить Ascent в невигідне становище, зате дасть краще розуміння того, чим ми взагалі надходять при переході на більш доступні моделі (спочатку ми будемо включати їх без Grun), і вже на цьому контрасті буде остаточно зрозуміла вплив хитромудрого заземлення.

Atlas Ascent Ultra Grun
Довжина: 1.5 м
www.atlascables.com/ic-ascent-ultra.html

Якщо кабелі серії Mavros можна вважати більш доступною мідної альтернативою флагманів (схожа квазібалансная конструкція, той же ізолятор з микропористого фторопласта PTFE плюс отриманий методом безперервного лиття провідник), то Ascent - це як би Mavros, але з іншим полімером в ізоляції, який поки досить рідко застосовується в кабелях (мова йде про особливого різновиду поліетилену PEF). Однакові у них тільки фірмові термінали Atlas Ultra.

Відводи Grun Earth зроблені тільки на вхідних кінцях межблочніков і підпаяні там відразу і до «нульового» дроту, і до екрану, який з іншого боку вже ні з чим не контачить. Ну а саме додаткове заземлення виглядає як зв'язуючий U-образний провід-адаптер в зеленій текстильної оболонці, який нагвинчується на відводи Grun. Третій різьбовій роз'єм служить для того, щоб можна було зняти «псевдо-балансний» нульовий потенціал - або просто з якогось іншого терміналу RCA на компоненті, або зі спеціальної шини заземлення на його корпусі, або навіть від справжньої «землі» в розетки електроживлення (для цього знадобиться спеціальна вілка- «обманка» Grun - її видно на декількох фото).

Як в теорії може працювати така схема? За фактом виходить многоточечная схема заземлення (всі розробники аудіотехніки намагаються її по можливості уникати, шануючи за еталон одноточечную схему- «зірку»). І робиться вона навмисно «неправильно», тобто на стороні джерела, А фішка, мабуть, в довжині адаптера Grun. Петля певного розміру, коли третій кінець підключається до апаратури, за рахунок внутрішньої ємності, напевно утворює подобу фільтра. Або взагалі служить хитрим дренажем навпаки - вводить в загальну лінію перешкоду, дзеркальну тій, що є на приймальному компоненті, в результаті чого і на ньому виникає чистий опорний рівень.

Слухаємо. Срібний еталон нескінченно інформативний і дуже музичний, поєднуючи вражають подробиці з гладкою подачею в цілому, тому перемикання на Ascent (поки без Grun) відразу знижує клас системи - вона звучить уже не так ясно і чисто, дає інше трактування басовому регістру (більш м'яку) і трохи скупиться на деталі вгорі. Але якщо судити по простору і розташуванню віртуальних джерел, по балансу в середньому регістрі, то втрат щодо еталона майже немає. І динаміка залишається цілісною, масштабною.

Підключаємо в Ascent заземлення Grun RCA-адаптером і відразу стає очевидно, що навіть Asimi був, м'яко кажучи, не є ідеальним в відображенні всіх основних і фонових звуків в сцені. До речі, якщо змінити точку заземлення (скористатися вілкой- «обманкою» замість RCA), то ефект принципово не змінюється - просто виражений ще сильніше.

Отже, більш дешевий кабель із заземленням краще «очеловечил» образи виконавців, точніше і глибше проявив задник сцени, могутніше матеріалізував образи на передньому краї. Так, є невеликі «побічні ефекти»: в самому низькому регістрі з'явилася ледь-ледь помітна скутість, динаміка в цілому залишилася сильною, але в середині темперамент трохи охолов - пішли крикливі відтінки ... Але то, як з Grun прояснив простір в цілому і розташування кожного джерела зокрема, важко з чимось порівняти. Всі ударні або високі по спектру інструменти тепер локалізуються з приголомшливою візуалізацією, а просторова прозорість підвищується до такої міри, що можна відстежити з сантиметровою точністю навіть точки, звідки виходять скрипи, шелест і всі інші складові атмосфери. На рояльних композиціях оксамит стає саме оксамитом і не змішується іншими нюансами - ні з внутрішніми відображеннями в інструменті, ні з ревербераціями залу. Без системи Grun піаніст лише позначався в музичній картині ледь помітними, але не дуже певними в трьох вимірах зітханнями і шелестом одягу, а з підключенням заземлення тут же народилася ілюзія, що перед нами сидить жива людина і як раз там, де треба, не розчиняючись в мареві інших звуків.

Але не всім сподобається те, як передається сам інструмент. З Grun починаєш буквально відчувати його фізичні розміри і форму, проте гармонійна складова виходить до такої міри академічно-вишколеної, що підсвідомо хочеться якихось додаткових фарб, обсягу і «польоту». І до такої «неромантично» подачі доводиться звикати. Але в цілому, користь від заземлення завжди є там, де хочеться буквально «побачити» зал, сцену, виконавців. Цей працює на будь-якої музики і навіть з будь-яким за якістю матеріалом (але на хай-резах помітніше). Іноді виникає ефект уповільнення ходу часу. На композиціях з драйвовим брутальним басом напористість залишається, а порядку додається. У стереокартинка саунд краще виходить з колонок і чіткіше позначається за межами звичного поля: збоку, зверху, ззаду ... Тому я готовий зробити висновок, що вплив придуманого фахівцями Atlas Cables заземлення на межблочнікі однозначно позитивне. Можу лише передчувати, що можна очікувати від Asimi з Grun. Це має бути щось, що можна порівнювати тільки з живим звуком.

Atlas Ascent Ultra Grun 2-2 Z-Plugs
Довжина: 2 x 3 м
www.atlascables.com/sp-ascent.html

У акустичної версії Ascent ще більше ключових відмінностей як від Mavros (менше перетин, немає окремого моножільних HF-провідника, ізоляція зі звичайного, а не микропористого фторопласта), так і від флагманського Asimi (провідники з міді OOC, а не срібла). За великим рахунком, все три кабелю ріднить тільки наявний у них комбінований екран (обплетення + майларовим плівка) і термінали. Тому заміна в системі одного лише колоночного Asimi на Ascent міняє звучання в корені. Сцена менш стабільна, почерк на верхах різкіше, ударні більш грубі - бас відчутно «коротше» і «швидше» (у чому, до речі, може бути і плюс - більш стримані послезвучія роблять менш помітними гучні відтінки). Достойно відкрита і збалансована середина, але в ній є якийсь привнесений «цукор», через що цей діапазон передається цікаво, фактурно, але трішки брудніше.

Тепер спробуємо з Grun. В акустичному кабелі, до слова, він не підключається до загальної лінії, а гальванически з'єднується лише з екраном, тим самим захищаючи сигнальний «плюс» і «мінус» від зовнішніх радіочастотних наведень (вони перестають працювати як величезні антени метрового діапазону), а вихідні каскади підсилювача, в свою чергу, від перешкод, які можуть через інші ланцюга пройти на вхід.

Спочатку я підключив заземлення безпосередньо до стінної розетки. Чи не змінилося практично нічого. Але якщо вилку- «обманку» Grun переставити в одну з розеток регенератора, від якого отримує харчування і вся система, то зміни стають більш виразними, хоча як і раніше залишаються дуже тонким. Наприклад, на тональний баланс Grun майже не вплинув. Аналогічно з динамікою. Мікродінаміческій бекграунд не став ні багатшими, ні біднішими.

І тільки коли в тракт ми включили межблочний Ascent (зрозуміло, теж з Grun), вже можна було говорити про якийсь прогрес. На треку із записом дощу і грозових розкатів, наприклад, на слух легше «вгадувалося» місце падіння кожної крапельки - звуковий фон з чисто шумового став нібито більш гранульований. А як фантастично матеріалізувалися низькочастотні гуркіт в уявному небі! Звуки вже не металися десь між колонками на віддаленим плані, а як в реальному житті красиво прогуркотіли в різних частинах небесної сфери з чітким мінливих видаленням.

Але чи варто заради цього возитися з Grun в акустичному з'єднанні? Може бути гроші, витрачені на Grun, краще просто вкласти в більш крутий стовпчик кабель? Тут важко дати однозначну відповідь. У нашій системі користь від заземлення цілком проявилася і на музичних треках з барабанами, записаними в гучному залі - надбавка просторової точності відтворення дозволила на слух більш ясно відзначити характер звучання кожного удару. І на багатьох фатальних композиціях було помітно як Grun прочищає басову фактуру - навіть в старих записах барабани вийшли більш яскравими. А на треках, де стерео збудовано або зведено зовсім примітивно, з'явився об'єм, знизилася прив'язка до АС ...

З кабелями Atlas Cables добре поєднуються акустичні системи DALI. Читати: Огляд DALI Oberon 7: нові межі можливого в даному ціновому діапазоні

Але я не випадково обмовився «в нашій системі». З іншими оконечниками користь від Grun може проявитися ще помітніше. Або ж не виявитися взагалі - наприклад, з імпульсними підсилювачами, у яких на виході стоять дроселі, або з трансформаторними виходом (вони вже і так захищені від перешкод, що приходять з кабелей- «антен»). Тут може зняти крапки над i лише індивідуальний підбір.

ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:



Облако тэгов
Sonus faber, av процессоры, dali concept 8, nagaoka, купить мультимедийный проектор, burmester


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2024 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua