hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru




       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Тест акустичної системи DALI Opticon 6 MK2: вдалий апгрейд

Тест акустичної системи DALI Opticon 6 MK2: вдалий апгрейд

Чергове оновлення популярної лінійки акустичних систем DALI Opticon ми просто не могли упустити. Адже і сам бренд завжди на слуху, і лінійка Opticon дуже цінується любителями якісного аудіо. В кінці минулого року датчани представили лінійку Opticon з індексом MK2. До неї увійшли шість моделей акустики: полочнікі Opticon 1 і 2, напольниками Opticon 6 і 8, настінна акустика Opticon LCR і акустика для центрального каналу Opticon Vocal.

Із задоволенням би охопив усі оновлення, але це вже точно ніяк не впишеться в рамки одного тестування. Тому давайте зупинимося на «золотій середині» і звернемо увагу на невеликі напольниками DALI Opticon 6 MK2. Попереднику цієї акустики - Opticon 6 MK1 - популярності займати не доводиться. Припускаю, що і оновлена версія викличе чимало прослуховувань, оцінок, питань і, як зазвичай, противників і прихильників.

Дизайн MK2

Оновлення, яке ми заслужили. Вже не знаю, чи багато серед нас любителів мінімалізму, але якщо вони тут присутні - панове, у мене для вас хороші новини. Якщо не брати до уваги розглянуті сьогодні «Оптикон» в кольорі «темний дуб» (або «тютюновий дуб», якщо перекладати дослівно), то залишилися дві моделі - матовий білий і матовий чорний - виглядають дуже посвежевшім і сучасними. На мій погляд, варіант обробки «темний дуб» виглядає більш класичним.

У дизайні - ніяких зайвих елементів, що привертають до себе увагу. Незмінно чорна матова окантовка динаміків і блоку ВЧ-випромінювачів - у всіх трьох кольорах. У нашому екземплярі ще і вся лицьова панель має матовий чорний колір.

На бічних і верхній панелях розглядати особливо нічого - хіба що, в нашому випадку, помилуватися текстурою темного дуба. Стик верхнього і лицьової панелей має частково скошену грань, на якій турботливі дизайнери написали для своїх прихильників якесь послання на іноземній мові.

Нижче, на лицьовій панелі, розташований блок гібридного твітера, який складається з двох випромінювачів. Перший - тканинний купольний, діаметром 29 мм, який, за чутками, запозичений з лінійки Callisto. Цей твітер, як і у Opticon 6 MK1, працює в діапазоні від 2 200 до 14 000 Гц. Другий - стрічковий випромінювач розміром 17х45 мм, який підхоплює естафету після 14 кГц.

Виходячи з такої хитрої конструкції з двох твитеров, можна вирішити, що ВЧ-фобам варто відразу пройти повз: зараз хитра «гармошка» в парі з куполом всім покаже, як потрібно грати високі частоти! Але тільки прослуховування все розставить по своїх місцях.

Нижче твитеров, на лицьовій панелі, знаходяться два драйвера з дифузорами з паперово-деревного волокна розміром 6,5 дюймів кожен. Тут використані нові для лінійки Opticon динаміки з магнітною системою SMC і фірмовим компаундом. Подейкують, що такі ж технології застосовані в лінійці Epicon .

Найнижчий драйвер зрізаний фільтром на 800 Гц, а частота, на якій верхній драйвер поступається місцем купольному твитер - 2 200 Гц. Так що можна вважати, що акустика має в своєму розпорядженні дві з половиною смуги.

На тильній панелі розмістилися два відносно невеликих фазоінверторний порту рефлекторного типу (Dual Flare), а внизу - дві пари клем для акустичних проводів.

Також виробник заявляє, що зміни торкнулися і кросовера. Тому тональний баланс акустики не залишився колишнім, а відрегульований нарочито так, щоб підкреслити всі переваги, які отримані в результаті нововведень. Це насторожує.

Виробництво всіх компонентів і кінцеве складання акустичної системи проходить в Данії, що для фанатів DALI давно є нормою, а для багатьох інших брендів - настановою.

Габарити і вага Opticon 6 MK2 залишилися ідентичними першій ітерації. Єдине, що вдалося помітити - по висоті MK2 додали міліметр. Складно судити, з чим це пов'язано, так що не будемо загострювати на цьому увагу.

Ставка на бас

Першим треком, за яким ми зрозуміємо, зіграла наша ставка чи ні, став «Blues For Angels» від Raphael Imbert. Тут, починаючи з моменту набуття і протягом усього треку, можна відчути низькочастотні удари бочки. Вони виражені не явно - і не кожна акустика може показати їх в масштабі композиції.

Як виявилося, Opticon 6 MK2 входить в список тих акустичних систем, які здатні на це. Мало того, на мій подив, «Оптикон» дозволили відчути цей бас тактильно, що, з огляду на їх невеликі габарити, просто обурливо. І все це - зі збереженням контролю і розбірливості інших низькочастотних партій. Схоже, нововведення пройшли не дарма.

Що стосується протилежного краю басового спектру - мидбаса - я послухав відомий трек «The Chain» від Fleetwood Mac. Відмінна перевірка на здатність акустики показувати динаміку в композиціях. Результат не так порадував, як з попереднім треком, але все ж залишився на прийнятному рівні.

Динаміка малого барабана залишилася кілька стриманою і академічною - в той час, коли хотілося більше панча і драйву. Та й в цілому, на мою думку, «The Chain» і Opticon 6 MK2 не подружилася. І не тільки через брак панча, але і по ряду інших показників, мова про які піде трохи пізніше.

У той же час, якщо звернутися до важких жанрів, то «Valkiria» від Amon Amarth прозвучала доречно. І швидкості в нижньому регістрі, і розбірливості «Оптикон» вистачало - і динаміка залишалася прийнятною. Але драйву, щоб потрясти хаєром і стоптати пару Камелот - недостатньо.

В цілому, можна констатувати, що ставка на бас швидше зіграла, ніж ні. Загальні враження від гри позитивні: бас не тягне на себе зайву увагу, не має акцентів і подається рівно.

Упор зроблений швидше на якість опрацювання, нюанси і деталі цього регістру не маскуються зайвою масою. Думаю, така настройка НЧ доставить менше клопоту при інтеграції в кімнату для прослуховування.

Ставка на високі частоти

Чи можемо почати там же, де закінчили - «Valkiria». У вступі прекрасно прописані перкусії, і «Оптикон» прямо-таки з задоволенням це показують. Насиченість, чистота і «кришталь». Коли мова заходить про перкусіях, які зводив звукорежисер, який уявлення не мав про існування Hi-Fi - як не дивно, особливого відторгнення їх озвучення «Оптикон» не викликає.

Хоча, здавалося б, твітери мали розтрощити слухача, розпорошуючи в його сторону з усією своєю міццю і потенціалом одні з пренеприятнейших звуків неживої природи. Мабуть, пара твитеров також не має особливо відчутних піків АЧХ, що, зокрема, дозволяє слухачеві без праці розслідувати, де і в якому місці ховається та чи інша тарілка барабанної установки, спритно приховувана невмілим звукорежисером.

Вокал, що потрапляє в зону дії гібридного твітера, отримує вкрай повітряні відтінки і легкість послезвучія, що в цілому освіжає звукове полотно.

За загальним же враженням, високі частоти все-таки акцентовані - тобто присутня якась частка домінування. І якщо зіставити ВЧ зі среднечастотним діапазоном, то переважання ВЧ прагне до нуля, але не дорівнює йому. А ось домінація ВЧ над басом сумнівів не викликає. Але рамки пристойності дотримані - і це не відчувається як «перекошена тоналка». Так, легкий флірт.

Ставка на вокал

Вокал і всі інструменти, що входять в среднечастотний діапазон, ще під час попередніх етапів дали зрозуміти, що ця ставка точно не пройде без виграшу. Цей діапазон наповнений життям і деталями - володіє і повнотою, і витонченістю одночасно.

Розглядаючи конкретні приклади, можна використовувати Toni Braxton з композицією «Un-Break My Heart». Вокал Тоні має хорошу балансування, здійснюючи протягом треку певні амплітуди між октав. DALI Opticon 6 MK2 добре це показують - як в моменті занурення вокалу до нижньої частини діапазону, так і під час зльоту в простір у верхній (ось і гібридний твітер). Емоційність, як ви здогадалися, присутній в належній мірі.

Якщо звернути увагу на оркестрові запису - «Vivaldi, The Four Seasons - Spring» у виконанні Макса Ріхтера і компанії - велика кількість скрипок, як першого, так і другого плану, не збентежили «Оптикон» MK2. Всі вони залишилися читані, розділені за планами і партіям. На мій смак, трохи не вистачило «Hi-End-ної зухвалості» головною скрипці, яка періодично злітає над іншими. Але це вже причіпки і смаківщина.

Саксофонні партії не залишають слухача байдужим. Маючи широкий діапазон, вони занурюють в уже раніше частково обумовлений лайв - «Blues For Angels» від Raphael Imbert. Оплески і жива мова - дуже явно і натурально.

Пару слів варто сказати про побудову уявної сцени. Думаю, вона виявилася типовою для акустики DALI в цьому сегменті: чи не вражає глибиною, але будується досить просторо і широко, з хорошим позиціонуванням. Образи в сцені великі і повні, як і годиться поважає себе напольниками.

Висновки

Можна сказати, що за підсумками гри ми «вийшли в плюс». DALI провели вдалий апгрейд своєї популярної моделі невеликих напольниками - і Opticon 6 MK2 вже зараз готові боротися в цьому сегменті за місце в наших кімнатах для прослуховування.

Налаштування подачі музичного матеріалу у Opticon 6 MK2, що отримала швидше вокально-среднечастотную орієнтацію, проте, залишається прийнятна і для більшості інших жанрів - і залишає приємні враження від їх прослуховування. З огляду на сучасний дизайн і невеликі габарити, думаю, що повторити успіх попередників для Opticon 6 MK2 не складе труднощів.

Переваги: гібридний твітер з широким частотним діапазоном; тональний баланс; щодо глибокий бас; дизайн.

Недоліки: критичних недоліків виявити не вдалося.

Джерело: stereo.ru

ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:



Облако тэгов
Dali zensor 1 отзывы, dali epicon 8, внешний тюнер, dali zensor 5, onkyo усилитель, dali mentor 2


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2024 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua