Вибір домашнього бездротового аудіо - будь-які смаки і запити. Як вибрати бездротову акустику.
Перше питання, яке може з'явитися після заголовка: а чому саме бездротового? - відповідь на нього простий. З ростом технологій виявилося, що саме такий варіант зручніше. І, саме останнім часом, виявилося, що часто він краще, ніж кабельне підключення. По радіоканалу передається цифровий сигнал високого дозволу, без втрат, в будь-якому випадку властивих аналоговому варіанті. Не кажучи вже про те, що просто вигоди від бездротової технології теж у наявності. У багатьох випадках вона дозволяє заощадити на дорогому акустичному кабелі, не кажучи вже про те, що не треба прокладати його уздовж всієї кімнати і десь ховати і приховувати, щоб не порушувати сформований інтер'єр.
Практично всі варіанти акустики для дому тепер можна знайти і в бездротових варіантах або з підтримкою бездротового підключення, причому цих технологій вже чимало. У кожному разі можна вибрати найбільш підходящу.
Наприклад, в разі, коли колонка (колонки) повинні переміщатися разом зі своїм власником, отримуючи аудіосигнал з мобільних пристроїв (природно, найчастіше зі смартфонів), застосовують Bluetooth. Ця технологія має обмеження по дальності дії - близько 30 метрів по прямій без перешкод, хоча на практиці відстань може бути і рази в 2 більше.
Таку колонку можна зробити і дуже компактною, практично кишенькової. Яскравий приклад - модель JBL GO 3. На серйозний саунд з нею розраховувати не доводиться, зате її можна брати з собою практично куди завгодно. Цьому сприяють майже кишенькові розміри, харчування від акумулятора і захист класу IP67 від води та пилу.
З появою прогресивних кодеків, Bluetooth може передавати сигнал з високою роздільною здатністю, стиснений без втрат. Дозвіл цифрового сигналу таких систем перевершує цілком влаштовує вже не одне покоління меломанів стандарт CD - 16 біт, 41 кГц.
Один з кращих Bluetooth-спікерів у своєму класі представила датська компанія DALI - це портативна колонка Katch. Вона здатна по-справжньому здивувати відмінним звучанням з повноцінним басом з компактного плоского корпусу. Система працює від вбудованого акумулятора, якого вистачає на кілька годин роботи. До речі, в DALI Katch передбачено і підключення по кабелю, від «навушникової» виходу будь-якого плеєра. Це, напевно, особливо зручно, коли використовується джерело без Bluetooth. Втім, практика показала, що в такій конфігурації Bluetooth-спікери використовуються вкрай рідко.
Колонка DALI Katch виявилася настільки вдалою, що її технології та дизайн були використані в саундбаре DALI Katch One , який, як і більшість моделей свого класу, доповнений можливістю підключення по Bluetooth.
Коли хочеться зробити голосніше, все-таки не завантажуючи інтер'єр традиційними колонками, портативного Bluetooth-спікера може виявитися недостатньо.
У цьому випадку варто звернути увагу на цілком мобільні моделі від французької компанії Cabasse - The Pearl і The Pearl Akoya (друга компактней, але менш потужна). Обидві системи, крім Bluetooth, використовують Wi-Fi-підключення і здатні без проводів відтворювати музику з домашніх комп'ютерних сховищ, інтернет-сервісів, мобільних гаджетів і т. Д. Стереопара з таких колонок здатна розвинути звуковий тиск до 111 дБ (The Pearl Akoya) або 124 дБ (The Pearl) - а це вже гучність, яку розвиває, наприклад, двигун винищувача на зльоті.
Колонки Pearl прикрасять будь-який інтер'єр, дизайн їх сферичних корпусів здатний викликати ефект «Вау!» не менший, ніж їх звучання. При цьому, згідно з фірмовою концепції Cabasse, в обох системах застосовані трьохсмугові коаксіальні випромінювачі, адаптовані так званий «точковий джерело» звуку. Це - справжній «святий Грааль» акустичних систем, що дозволяє створити максимально точну і зриму стереосцену.
Пара таких колонок дуже непогано озвучить будь блокбастер, особливо якщо розташувати їх по сторонам від телевізора. Дуже хороший для такого застосування також і саундбар. І якщо саундбар DALI Katch One, в принципі, готовий працювати без сабвуфера, видаючи цілком пристойний бас, то ефект від низьких частот можна посилити, якщо вибрати саундбар з сабвуфером - природно, бездротовим. Таке рішення зустрічається часто, але є випадки, коли довжелезний саундбар чомусь незручно розташовувати під телевізором.
У цьому випадку на допомогу приходить цікаве рішення від американської компанії Polk Audio - бездротової саундбар з сабвуфером MagniFi Mini. У компактному корпусі саундбара (довжиною всього 34 см і вагою менше 2 кг) помістилися відразу 6 динаміків, які здатні «малювати» в кімнаті імерсивні звукову картину сучасного домашнього кінотеатру з вражаючою гучністю і відмінною якістю. Використовуючи Bluetooth і Wi-Fi, Polk Audio MagniFi Mini підтримує формат Dolby Digital 5.1. із запатентованою технологією об'ємного звучання Polk Audio.
Наступним кроком у розвитку зможе стати комплект бездротового ДК Polk Audio MagniFi MAX SR - це повноправна система домашнього кінотеатру в конфігурації 5.1. Polk MagniFi MAX SR включає в себе повнорозмірний саундбар MAX, бездротової сабвуфер і два бездротових сателіта SR 1. Тобто, об'ємний звук цей комплект створює вже без віртуальних «хитрощів», а за допомогою реальних колонок, розташованих навколо слухача - це, в принципі, майже типовий високоякісний «коробковий» домашній кінотеатр.
«Майже» - тому, що і сабвуфер, і сателіти отримують свій аудіосигнал від розміщеної в саундбаре електроніки по бездротовому аудіоканали. Уявіть собі, що інакше, як завжди, довелося б тягнути до них акустичний кабель по периметру всієї кімнати - клопітно, неефективно, некрасиво.
Використання бездротових технологій в MagniFi MAX SR доповнено наявністю технології Google Chromecast, яка дозволяє отримувати музику з додатків по Wi-Fi, створити домашній мультирум з сумісними смарт-колонками Google Home, а для управління всім цим комплексом за допомогою голосових команд.
У разі, коли потрібно організувати домашній мультирум, з розподіленим керованим звуком в декількох кімнатах, використовуються і інші спеціалізовані бездротові технології, такі, як HEOS -Home Entertainment Operating System. Вона, наприклад, використовується в пристроях лінійки Denon Home.
У сімейство Denon Home входять 4 моделі акустики - саундбар і три акустичні системи, від компактної 150-ї моделі і до потужної 350-й . Саундбар Denon Home підходить для перегляду фільмів і просто музики. Він підтримує формати об'ємного звучання Dolby ATMOS і DTS: X. Колонки можуть доповнити саундбар або озвучувати окремі кімнати в мультирум-системі HEOS.
Моделі сімейства, в залежності від конфігурації, підтримують бездротові інтерфейси Bluetooth, Airplay2, голосові помічники Amazon Alexa і Google Assistant. Крім Denon, технологію HEOS підтримують і моделі Marantz, причому число сумісних з HEOS пристроїв постійно поповнюється. У комплекс на базі HEOS можна додавати практично будь-яке число компонентів, що підтримують між собою зв'язок - від мобільних колонок до потужних AV-ресиверів. У своїй роботі HEOS використовує існуючу локальну мережу Wi-Fi.
Ну, а коли запити до якості звуку піднімаються ще вище, можна порекомендувати справжній бездротової Hi-Fi, в створенні якого лідерські положення займає датська компанія DALI. Запити найвимогливіших меломанів здатні задовольнити бездротові активні акустичні системи DALI Callisto З . Індекс «С» в продукції DALI означає використання бездротового зв'язку. Серія Callisto З була розроблена повністю з нуля, включаючи і самі технології бездротової передачі аудіосигналу на колонки.
Сигнал на них надходить з бездротового контролера DALI Sound Hub в цифровій формі по радіоканалу в діапазонах 2.4 ГГц або 5.8 ГГц. Причому це не Wi-Fi. Екосистема DALI З використовує свій власний 30-бітний формат передачі 24-бітного аудіо без втрат. Це, як мінімум, подвоєний запас за якістю в порівнянні з компакт-диском. Зв'язок більш, ніж стабільна, - після першого включення комплект поводиться не відрізняються від колонок, з'єднаних з підсилювачем акустичними кабелями. До того ж, за логікою відразу зрозуміло, що така система не «вантажить» домашню мережу, залишаючись стабільною і самостійною.
У самих колонках Callisto С (підлогових або поличних) використовується низькочастотний і високочастотний ланка, доповнене супертвітер. Вони працюють від окремих, ретельно налаштованих вбудованих в колонки підсилювачів. Такий слабкий елемент пасивної акустики, як кросовер, радикально виключений з системи. Сигнал між смугами розподіляється на вході, в цифровій формі, максимально точно і з мінімальними спотвореннями.
У більш бюджетному класі бездротової Hi-Fi від DALI представлений в серії DALI Oberon C . Тут акустика різноманітнішою, крім полочніков Oberon 1 C і витончених підлогових «веж» Oberon 7 C присутній дотепно сконструйована настінна колонка Oberon On-Wall З з мінімальним розміром по глибині - але не на шкоду звуку.
Спеціально для серії Oberon З інженери DALI розробили свій бездротової попередній підсилювач Sound Hub Compact, більше «заточений» під роботу, наприклад, з телевізором (колонки Oberon On-Wall З просто народжені для такого застосування). Sound Hub Compact як і раніше підтримує Bluetooth, а ще, як зрозуміло з його назви, він має мінімальні розміри і, до того ж може використовуватися не тільки в настільному, але і в настінному положенні. Бездротова технологія дозволяє розмістити його ближче до самого слухача - це не становить жодних проблем. Якщо і джерела аудіосигналу розташувати десь поблизу, не доведеться вставати з місця навіть для того, щоб, наприклад, поміняти компакт-диск.
При цьому сам алгоритм і, природно, якість передачі даних в Sound Hub Compact той же, що і у Sound Hub - ці моделі взаємозамінні.
Також вам буде цікаво: Датська фірма DALI славиться своїми технологіями якісного аудіо. Її інженери знають секрети, з якими акустика DALI звучить так, що її хочеться слухати безкінечно. Створюючи бездротові версії своїх систем, данці зробили все, щоб в бездротовому варіанті їх системи продовжили фірмові традиції. Читати далі
Вибір бездротової акустики дуже великий і він продовжує розширюватися. Легко підібрати саме ті пристрої, конфігурації і технології, які підійдуть саме для конкретних потреб, конфігурацій і вимог до якості звучання будь-якого слухача. За цим параметром бездротові системи потроху почали обганяти своїх провідних попередників.