hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru




       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Огляд колонок DALI Oberon 9 - флагмана серії

Огляд колонок DALI Oberon 9 - флагмана серії

Три роки тому компанія DALI представила сімейство колонок Oberon, клас яких визначила як hi-fi, доступний ... для всіх. Звичайно, настільки суперечлива формулювання тоді була сприйнята як жарт, але сьогодні з'явився реальний привід для хайпа. Гляньте-ка, які велетні очолили «обероновскую» банду.

Незважаючи на те, що всім відомо, що акустичні системи класу hi-fi ніяк не можуть вважатися «товаром для всіх», в Danish Audiophile Loudspeaker Industries не хочуть з цими миритися. Вони взяли свої фірмові електроакустичні технології з топових АС, подумали над тим, як переробити їх під крупнотіражних виробництво, потім все це втілили в серії Oberon і, щоб ще більше знизити вартість, налагодили випуск лінійки не в себе, а в Китаї - там же, де виробляються і інші «народні» DALI (хай-файна серія Zensor і малобюджетна Spektor ).

Сноби скажуть: не солідно. А по-моєму, це єдино вірний і найчесніший спосіб донести до широких мас просунуті аудіотехнології. І у DALI це вийшло. Всі вийшли ще в 2018 році «Оберон» - підлогові «сімки» і «п'ятірки», поличні «троячки» і «одинички» - відмінно показали себе в тестах. Але тоді ми й припустити не могли, що в DALI зважаться вийти за все маркетингові межі і зроблять для серії справжню флагманську модель - досить велику, хоча і цілком доступну за ціною.

Частково Oberon 9 - це відповідь DALI на запити ринку. Серед любителів Hi-Fi є чимало переконаних у тому, що реально круті колонки просто не мають права бути маленькими. Але коли починаєш підбирати АС великого обсягу з басовік розміром навіть не в 10 дюймів, а як мінімум 12 або всі 15, то вимальовується досить мізерна картина - в продажу знайдеться лише кілька моделей, стилізованих під будь-які «олдскульний» широкі монітори, плюс ще кілька «веж» з великими бічними басовими випромінювачами, які швидше за підходять для театрів, а не для стерео. За будь-яку серйозну підлогову конструкцію з великої головкою на фронтальному щиті попросять вже як за справжній High End.

Те, що зробила DALI - зовсім особливе. У Oberon 9 , які, до речі, тепер можна сміливо називати найбільш крупнокаліберними у всій гамі виробника, не проглядається приналежності до жодної з крайнощів. Ціна більш ніж помірна, а дизайн на перший погляд взагалі стандартний - він не слід модному зараз ностальгічному тренду до колонок-скриньках з сімдесятих і не намагається здивувати габаритами холодильника. Зрозуміло, «дев'ятки» - моделі рослі, вони аж на 16 сантиметрів вище «сімок». Але в ширину і глибину новинки додали тільки по 6 сантиметрів, зберігши тим самим фірмову стрункість. Придивіться, до речі, до підставок. Вони зроблені так, що великі «кабінети» обсягом понад 100 літрів ніби взагалі парять в повітрі.

Корпуси для цих АС збираються з панелей MDF підвищеної щільності і оброблені якісної вінілової плівкою, причому варіантів оформлення не чотири, а тільки два. Так, виробник заощадив на «меблевої» складової, зате впровадив в недорогу акустику просунуті динаміки.

Зокрема, пищалка відрізняється ультралегким куполом, збільшеному в діаметрі до 29 мм. Це зроблено заради більш широкої дисперсії випромінювання. На інших драйвери ми бачимо дифузори, зроблені за фірмовою рецептурою DALI - з целюлози з домішкою волокон дерева (послаблюють небажані внутрішні резонанси в матеріалі). Але головна відмінність всередині: в муздрамтеатр під чотиришарову звукову котушку (навита з алюмінієвого проводу з мідним покриттям) поміщена 10-міліметрова вставка з «м'якого магнітного компаунда» SMC. У найдорожчих головок DALI з цього матеріалу, який практично не проводить електричний струм, робиться вся магнітна система. Але і гібридний економ-варіант ефективний: за рахунок ослаблення небажаних вихрових струмів рівень третьої гармоніки знижується більш ніж удвічі (приблизно до 0,35%).

На цьому схожість з іншими підлоговими моделями в серії закінчується. Сама концепція у «дев'яток» інша. У Oberon 5 і 7, наприклад, розподіл спрощене, двосмугове, а в цих моделях фільтрація здійснюється за класичною трехполосной схемою. Електромеханічні параметри 17-сантиметрового среднечастотника оптимізовані для роботи в повністю закритому оформленні. Його смуга помітно зміщена вгору (780 - 3400 Гц). А для НЧ-секції взагалі розроблені нові басовік нестандартного 23-сантиметрового діаметру. Пара таких дифузорів по масі і площі еквівалентні одному великому 13-дюймовому. Ну і найцікавіше: кожен низькочастотний драйвер працює строго на свій підібраний обсяг, який створюється всередині корпусу АС похилій перегородкою, і на «персональний» фазоинвертор з налаштуванням на 31 Гц.

Зверніть увагу, що у «дев'яток» - середня чутливість. Інженери не стали розганяти цей параметр, тому що це загрожує погіршенням всіх інших характеристик. Але це не означає, що колонки вийшли «важкими».

Особисто мене найбільше порадувало, що в Oberon 9 немає ні дешевого «порожнього» супербаса, ні якогось застиглого важкого «жиру» від найнижчих частот (від яких, до речі, можуть легко збудитися і резонанси кімнати). Весь НЧ-регістр переданий так, ніби слухаєш музику в студії на якихось величезних класичних моніторах. Такі зазвичай монтуються на видаленні від консолі на потужних стельових кронштейнах, вони бездоганно лінійні внизу, а й їх динамічну подачу «в груди» взагалі запам'ятовуєш назавжди. Тут дуже схоже. Атака - карбується, удар - не просто гамселячи, а з витонченими подробицями, послезвучія не затягнуті ніде, тугі і довгі басові лінії ніколи не збиваються в гуде грудку.

Сумніваюся, що зараз на ринку знайдуться будь-які інші домашні колонки, здатні запропонувати за ті ж гроші такий же впевнений і рухливий бас. Та ще від транзисторного оконечника, фізичний межа якого - номінальні 60 - 90 Вт. І в кімнаті прослуховування площею під сотню «квадратів» ...

Але навіть якщо і знайдуться конкуренти, то вони навряд чи своє «м'ясне» блюдо вони запропонують з настільки ж багатим «гарніром» достоїнств. У Oberon 9, наприклад, вся «барабанна» смуга, включаючи і нижню середину, куди простягається багатий шлейф гармонік від ударних, подається як єдине ціле, дуже лінійно і з повним динамічним діапазоном. У тріфоніческой системі така єдність сили та чіткості теж досягається, але, як правило, ціною вже дуже високих витрат.

У «дев'яток» є невеликий акцент на середині, десь на 700 - 1400 Гц. Але він не так виділений, щоб дорікати акустику в нелінійності. А іноді він навіть і в плюс - краще проступають все «відтінків» нюанси звучання багатьох музичних інструментів на записах, які не багатих на мікродінаміческій бекграунд.

Уявні образи в звуковий сцені у Oberon 9 виходять у країнах-кандидатах, щільними і трохи більшими - одним словом, «дорослими». Домогтися їх ідеальною контурності і чіткої візуалізації планів буде, звичайно, не так просто, як з будь-яким високоточним акустичним хай-ендом, але якщо ви не полінуйтеся після установки «Оберонів» в своїй кімнаті поетапно підібрати спочатку оптимальне видалення від стін, потім - стереобазу, а потім - спрямованість АС (до речі, точного прицілу на точку прослуховування для цієї моделі домагатися якраз не треба), то зможете отримати правдоподібну тривимірну стереозображення з цілком чітким фокусом.

Верхній регістр підкуповує не якийсь особливою красою чи атмосферністю, а своєю гладкістю. Акустика злегка прикрашає звук тільки в області 6 - 8 кГц, додаючи в дзвін тарілок іскристі «крешевие» відтінки, але до відвертої різкості справа не доходить ніколи. Вище 10 кГц на слух все взагалі як по лінійці, тому дзвінка «срібляста» частина діапазону, як і вища «повітряна» смуга, на подив чисті.

Так що єдине нагадування про справжній ціновому класі колонок стає їх дозвіл на ВЧ - вона не настільки тонка і майстерна, як у старших моделей DALI або у будь-яких інших АС з дорогими твітерами.

Втім, і від Oberon 9 можна домогтися наближення до High End, якщо слухати музику на цих колонках з ще більш серйозними компонентами і кабелями. Це точно не той випадок, коли акустика ставить якісь класові обмеження для інших компонентів системи.

Джерело: Салон АУДІО ВІДЕО

ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:



Облако тэгов
Ear yoshino, продажа силового кабеля, проектор цена, real cable hdmi, куплю винил, dali fazon sub 1


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2024 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua