Marantz ND8006 – більше, ніж CD-плеєр
Marantz, судячи з усього, розробляючи ND8006, поставив собі за мету зробити щось більше, ніж те, що написано на коробці — "мережевий програвач компакт-дисків". Сама компанія охарактеризувала новинку, як ND8006 «повноцінний цифровий плеєр». Серйозна заявка, якщо зважити на те, що нових музичних плеєрів у світі щомісяця випускається не один десяток. З іншого боку, досвід каже, що Marantz слів на вітер не кидає — давайте розберемося, що до чого.
Насамперед, про апарат можна сказати так: «візмеш в руки — маєш вєщь». Це важкий повнорозмірний корпус, і аж ніяк не за рахунок баласту. Ваги додає двошарове шасі, в якому змонтований екранований тороїдальний трансформатор і батарея конденсаторів на 3300 мкФ в блоці живлення — для плеєра, що зазвичай споживає не так вже й багато енергії, це трохи незвично.
І справа не тільки у вазі, а й у якості компонентів. Marantz каже про плівкові конденсатори аудіофільського класу, «електроліти» і циліндричні резистори MELF поверхневого монтажу. При цьому замість очікуваних «операційників» у системі стоять фірмові модулі гіпердинамічних підсилювачів (HDAM).
Для перетворення цифрового сигналу на аналоговий використовується аудіофільський ЦАП ESS9016 Sabre з подвійними кварцовими тактовими генераторами, причому заземлення цифрової та аналогової частини розділені одне від одного. Це дозволило не допустити прориву «брудних» наведень в аудіотракт, зокрема при підключенні до комп'ютера.
«Вишенькою на торті» можна вважати регульований (з комплектного пульта дистанційного керування) лінійний вихід Marantz ND8006. Це означає, що, наприклад, кінцевий підсилювач або активну акустику можна підключити безпосередньо до програвача, заощадивши на куівлі того ж попереднього підсилювача. Який, до речі, коштує в середньому стільки, скільки сам плеєр.
І ще до речі, оскільки ND8006 підтримує технологію HEOS, він також здатний видавати свій сигнал у мультирум-систему або, за бажанням, працювати через бездротові HEOS-колонки. Ось вам ще один варіант сетапа, на цього разу — бездротового на базі нашого "більше, ніж плеєра".
Заради справедливості відзначимо, що в такому випадку, вам не вдасться підключити в систему джерело аналогового сигналу. Натомість із «цифрою» можна робити практично все, що завгодно. Крім стандартних CD із «Червоної книги» (Red Book), ND8006 відтворює компакт-диски практично будь-яких форматів із файлами MP3, WMA та AAC. Відсутня, хіба що, підтримка SACD — вона наявна у вищих цінових категоріях. При цьому ті ж DSD-файли з даними у форматі SACD йдуть «на ура» з пристроїв пам'яті.
Крім того, ND8006 отримав повний набір функцій ЦАП, приймаючи цифровий сигнал на 2 оптичні та один коаксіальний входи, це не рахуючи слота USB на передній панелі — для флешок або хард-дисків. Картину завершує ще один USB type B на задній панелі, сконфігурований для сигналу безпосередньо з комп'ютера.
Ще один цифровий вхід — мережевий, в кабельному або Wi-Fi варіантах, на вибір. Він необхідний для того ж Heos та Apple AirPlay, що, у свою чергу, забезпечує сумісність з Roon для контенту з CD-якістю. Щодо бортового Bluetooth, то він не підтримує просунуті кодеки AAC або aptX, обмежившись базовим SBC, але це цілком компенсує функціонал HEOS, з його можливістю отримувати Hi-Res «з повітря».
Відповідно, NA8006 доступна не тільки CD-якість сигналу, але й набагато більше — PCM до 24 біт/192 кГц і 2,8/5,6 МГц DSD через оптичний та коаксіальний входи (обмежено інтерфейсом). Через вхід USB-B плеєр "розуміє" вже надвисокі 32 біт/384 кГц або 2,8/5,6/11,2 МГц DSD. Ще трохи про частоти: наприклад, аналогова частина апарату з нерівномірністю не гірше за 3 дБ здає частоти до 50 кГц. Запас (більше, ніж удвічі, якщо спиратися на можливості людського слуху) є слушним для правильної передачі верхніх гармонік при відтворенні аудіо надвисокої роздільної здатності.
До чорного Marantz ND8006 ми підключили сріблястий інтегральник Marantz PM8006 – треба ж показати традиційний вибір варіантів дизайну моделей «8006» у всьому їх різноманітті. Судячи з цифрових індексів (і що приховувати, виходячи з рекомендацій виробника), це — оптимальний дует.
Сам підсилювач працював на акустику DALI Opticon 6 MK2 (на груповому знімку — дві крайні колонки). При першому вімкненні ND8006 запитує налаштування мови, потім переходить у режим швидких налаштувань, причому в режимі "Мережеве керування" можна встановити HEOS. Це відбувається шляхом виконання кількох пунктів меню, логічно, послідовно та без проблем. В результаті з'являється можливість, наприклад, пошукати треки на сховищах домашньої мережі.
Використовуючи HEOS, NA8006 отримує доступ до онлайн-сервісів, включаючи підписки Spotify, Tidal і Deezer (якщо їх у вас немає — варто придбати), також доступні безкоштовні Soundcloud і iHeartRadio або TuneIn (інтернет-радіо). Оскільки тут є підтримка Spotify Connect, можна у своєму додатку Spotify обрати ND8006, як приймаючий пристрій. При цьому потокове інтернет-мовлення йтиме безпосередньо на плеєр, смартфон у цьому процесі участі вже не бере.
Bluetooth та Інтернет-радіо, тут за якістю, зрозуміло, не можуть змагатися з відтворенням CD або файлів з USB. Стосовно CD, система працює доволі швидко, зогляду на швидкість циклу завантаження-читання-початок-відтворення першого треку. Звук чистий, точний і прозорий, і в цьому, крім високого класу нашого плеєра, грає роль і пропорційність всього сетапа, де кожен компонент не відстає від своїх партнерів.
По USB система дозволяє порівняти звучання розподільчої здатності CD із звучанням файлів Hi-Res. Різниця — лише в точності відображення деталей, «гостроті», кількості звукової інформації, хоча сам характер звучання незмінний. Звук можно порівняти зі Spotify, хоча тут, при меншій розподільчої здатності, помітно певне «округлення» верхніх частот, причому відчувається, що NA8006 робить все від нього залежне, щоб результат був порівняний із звучанням того ж CD.
Потім було прослуховування набору тестових записів з флеш-пам'яті, підключеної до USB-порту на лицьовій панелі апарата. Варто відзначити вид монохромного дисплея, коли «головний» рядок меню посередині відображається збільшеним шрифтом – це особливо зручно у режимах вибору джерела/трека. Читати назви можна з місця прослуховування (улюбленого дивана), не напружуючи зір.
Звук, який NA8006 видає в систему – точний та чистий. Завжди однаково точний і чистий, незалежно від джерела. Ситуацію змінює лише роздільна здатність сигналу та якість вхідної фонограми, а також певні нюанси, що залежать від кодека або варіанта «упаковки» аудіо, обрані, наприклад, тим чи іншим мовником або лейблом чи видавництвом. У будь-якому випадку виникає повна впевненість, що NA8006 знайде всю значущу інформацію, до останнього біта і перетворить її в аудіосигнал максимально точно і без втрат.
Мережевий програвач компакт-дисків Marantz ND8006, крім відмінної передачі інформації в цифро-аналоговому тракті, дає своєму власнику доступ до невичерпних потоків найрізноманітнішої музики завдяки вбудованій системі HEOS. Це вдале та видатне поєднання CD-плеєра, ЦАП, стримеру та навіть попереднього підсилювача, дозволяє ND8006 з мінімальними доповненнями (наприклад, парою активних колонок) виступити справжнім центром домашнього аудіо найвищої якості та найширших можливостей.
Також вам буде цікаво: Акустичні системи DALI Opticon 6 Mk2. тест