JVC DLA-N7: тепер я бачу
JVC DLA-N7B — 3-чіповий проектор D-ILA з нативною роздільною здатністю 4K (4096 x 2160). Проектор підтримує 3D та варіанти розширеного динамічного діапазону HDR10 та HLG. І трохи емоційного: це одна з вершин технології домашньо-кінотеатральних проекторів, машина, здатна забезпечити практично максимум візуальних вражень від якісного відео.
Проектор отримав чимало нових функцій, у тому числі Frame Adapt HDR (динамічний перетворення тонів) і нещодавно доданий Theater Optimizer – функція, яка інтелектуально налаштовує тональне відображення залежно від параметрів екрану. Вочевидь, JVC DLA-N7 продовжить удосконалюватись й надалі, не припиняючи тішити своїх власників. Це справді можливо — з отриманням чергових прошивок програмного забезпечення. Наприклад, Theater Optimizer був доданий у прошивці v3.50. Ще прошивка оновила структуру меню та додала нові налаштування. Втім, налаштовувати DLA-N7 доведеться вкрай рідко — вперше при встановленні і, можливо, після зміни лампи (її ресурс — 4500 годин), тобто, через багато років.
JVC DLA-N7 виглядає належно, як преміум-проектор JVC, із встановленим по центру об'єктивом та вентиляційними отворами обабіч. Стоячи збоку, через ці заґратовані отвори можна навіть заглянути в корпус, де розміщені вентилятори, об'єктив та чіпи D-ILA. Якість складання та загальне оздоблення чудові, відповідно до якості суцільноскляного об'єктива.
При цьому, наприклад, на відміну від моделі DLA-X7900, в N7 немає кришки об'єктива з електроприводом. (На якість зображення це навряд чи впливає). Втім, кришка об'єктива у DLA-N7 є, вона знімна і встановлюється вручну, наприклад, для транспортування проектора.
У правому верхньому куті передньої панелі корпусу знаходиться інфрачервоний приймач для сигналів пульта дистанційного керування, а над ним – три світлові індикатори. Ззаду знаходиться ще один ІЧ-приймач, повітрозабірники з фільтрами, панель управління, яка, по суті, дублюэ пульт та роз'єми підключення.
Серед них головними є два входи HDMI 2.0b, сумісні з HDCP 2.2, що пропускають до 18 Гбіт/с (4K/60, 4:4:4, Rec. 2020 та HDR). Також є порт LAN для мережевого підключення, термінал RS232 для керування та тригер 12 В. Врешті, є й USB-порт — для оновлення прошивки та роз'єм для опціонального 3D-синхронізатора. N7 використовує триконтактний кабель живлення, який також підключається ззаду.
Проектор стоїть на чотирьох великих регульованих ніжках, які дозволяють вирівняти корпус, якщо, звичайно, він встановлений на горизонтальній площині. Часто проектор кріплять до стелі за допомогою кронштейна. Надійного кронштейна, оскільки розміри N7 (ШxВxГ) становлять 500 x 234 x 495 мм і важить він майже 20 кг.
Пульт дистанційного керування досить компактний. Кнопки розташовані логічно та пульт зручно тримати і легко використовувати однією рукою. Внизу — кнопка підсвічування пульта, все ж таки ним переважно користуються в темряві. Є також кнопки швидкого доступу до ключових елементів меню, таких як режими зображення, профіль кольору, налаштування гами, CMD, MPC та розширені меню.
Головною особливістю JVC DLA-N7 є той факт, що він використовує три 0,69-дюймові модулі 4K D-ILA. В результаті проектор може відтворювати вихідну роздільну здатність 4K надвисокої чіткості 4096 x 2160. Він також оснащений 17-елементним 65-мм об'єктивом з цільноскляних лінз в 15 групах.
N7 підтримує розширений динамічний діапазон (HDR), зокрема контент HDR10 та Hybrid Log-Gamma (HLG), а ще компанія JVC додала нові функції, включаючи Auto Tone Mapping та Frame Adapt HDR. Перша автоматично налаштовує параметри на основі значень метаданих, таких як Max CLL та Max FALL, щоб контент HDR можна було перетворити на тон та відображувати з оптимальною якістю для різних HDR-зображень із різними рівнями яскравості.
Останній аналізує відеосигнал і динамічно регулює тональне відображення кожної сцени чи покадрово. N7 має заявлену яскравість 1900 люмен (при використанні ртутної лампи надвисокого тиску потужністю 265 Вт). Він також підтримує режим BT.2020 з широкою гамою кольорів, яка, за твердженням JVC, може охоплювати більше 100% колірного простору DCI-P3.
Заявлений коефіцієнт контрастності N7 – 80 000:1, динамічної контрастності – 800 000:1. Проектор використовує функцію інтерполяції кадрів JVC Clear Motion Drive (CMD), яка підтримує сигнали 4K 60p (4:4:4), а також функцію Motion Enhance, призначену для оптимізації керування панелями D-ILA відповідно до руху зображення, тим самим зменшуючи розмитість руху. Існує також режим із низькою затримкою при отриманні сигналів від ПК та ігрових консолей.
Процесор зображень Multiple Pixel Control (MPC) реалізує шестиосьову систему керування кольором та режим ISFccc (Certified Calibration Controls). Передбачена функція автокалібрування, яка використовує ексклюзивне програмне забезпечення JVC та оптичний датчик стороннього виробника для оптимізації відтінків сірого, гами, колірного простору та відстеження кольору.
N7 автоматично перемикається в режим HDR при виявленні сигналу HDR10 або HLG, а на інформаційній сторінці відображаються мастеринг-дані MaxCLL і MaxFALL, доступні для деякого контенту HDR. Передбачено дев'ять налаштувань режиму, що зберігаються, у тому числі керування об'єктивом, налаштування пікселів, маска, увімкнення або вимкнення анаморфного зображення, налаштування екрана, стиль установки, виправлення трапецеїдальних спотворень і «подушки», зміна співвідношення сторін.
Нарешті, N7 підтримує 3D з активним затвором для чого використовує бездротову систему радіочастотної передачі перегляду 3D. Для цього необхідний 3D-випромінювач JVC PK-EM2 Synchro Emitter (який підключається до задньої частини проектора) та кілька 3D-окулярів PK-AG3 вагою всього 38 г (або еквівалентних). Це обладнання купується окремо.
JVC DLA-N7 включає кілька режимів зображення, але найточнішим з погляду галузевих стандартів є Natural. У цьому режимі вже встановлено колірну температуру 6500K та колірну гаму Rec.709. Все, що залишається зробити, це вибрати відповідну гаму та яскравість лампи (низька або висока) для вашої кімнати, а також ручну або динамічну (Авто 1 або Авто 2) діафрагму.
Вимірювання, проведені незалежними експертами, показали, що N7 забезпечує дуже точне зображення без додаткового налаштування, «з коробки». Похибка заводських налаштувань знаходиться нижче видимого порогу. Заради справедливості відзначимо, що в JVC DLA-N7 відсутні встановлені режими THX, які є лише у старшій моделі NX9.
Чудова якість картинки JVC DLA-N7, яку проектор демонструє у всіх режимах — SDR, HDR та 3D — потребує певної підготовки. N7 завантажується близько однієї хвилини. Проектор дозволяє створювати індивідуальні режими установки для різних співвідношень сторін (кіношники, мабуть, ніколи не домовляться використовувати спільний стандарт).
N7 – тихий проектор. Заявлено 20 дБ гучності в режимі низького та 28 дБ у режимі високого енергоспоживання. Оскільки роздільна здатність 4K N7 нативна, шум системи фізичного зміщення e-Shift в ньому також відсутній. В N7 використовується лампа потужністю 265 Вт, а заявлена яскравість становить 1900 люмен.
Завдяки якості цільноскляного об'єктиву та оригінальної панелі 4K, проектор забезпечує зображення з вражаючою деталізацією, з багатими кольорами, глибоким чорним, відмінною деталізацією в тінях та великою кількістю дрібних деталей. N7 забезпечує виняткову деталізацію та точність зображення з контентом SDR, а коли справа доходить до HDR-контенту, для серії N компанія JVC додала нові функції HDR, яких не було в її попередніх проекторах.
Це Auto Tone Mapping (автоматичне відображення тонів) і Frame Adapt HDR (функція, що аналізує вхідний відеосигнал HDR і динамічно регулює відображення тонів). Коли до того ж N7 може читати метадані, результати вражають. Підвищений рівень деталізації просто очевидний у порівнянні із звичайним Blu-ray. Чорний колір виявився глибоким, і в тінях була відмінна деталізація, пікові відблиски були точними та яскравими. Кольори також були чудовими, а ширша кольорова гамма забезпечувала більш насичене, але і більш детальне зображення.
3D-зображення на N7 абсолютно вільні від перехресних перешкод і неймовірно деталізовані, а проектор, безумовно, достатньо яскравий, зображення досить яскраві навіть у режимі "низькою лампою".
JVC DLA-N7 - це чудовий проектор з нативною роздільною здатністю 4K, який забезпечує чудові зображення SDR, HDR і 3D. Він дуже добре зроблений, має зручний ефективний пульт дистанційного керування, повноцінні входи HDMI та повний набір функцій. Точність зображення вражає, а яскравість та рівень чорного чудові, як і загальна контрастність. У режимі HDR JVC DLA-N7B демонструє одну із найкращих проекцій, яку можна купити за будь-які гроші. Це виглядає краще, ніж реальність.
Також вам буде цікаво:
Відтепер українські меломани та поцінувачі якісного звуку зможуть долучитися до напрацювань та спадщини культового англійського бренду Bowers & Wilkins
Кінотеатральний проектор для дому JVC DLA-N5 — топ-рівень доступної якості