hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru




       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // 15.4-канальний Denon AVR-A1H: Повернення супер-AV-ресивера?

15.4-канальний Denon AVR-A1H: Повернення супер-AV-ресивера?

Джекоб Грін (Jacob Green), Audioholics

Denon AVR-A1H

Короткий зміст

  • Назва продукту: AVR-A1H 15, 4-канальний AVR
  • Виробник: Denon
  • Дата тестування: 08 лютого 2023 р., 00: 35
  • Перше враження: треба!

Технічні характеристики

  • 15-канальний підсилювач
  • 150 Вт на канал при опорі 8 Ом (20-20 000 Гц) при коефіцієнті нелінійних спотворень 0,05%, при роботі 2 каналів
  • 17,4-канальні виходи підсилювача, включаючи чотири дискретні виходи лінійного рівня для сабвуфера для більш точного налаштування кількох сабвуферів
  • Декодування об'ємного звуку Dolby®, DTS® та Auro-3D®
  • Обробка Dolby Atmos і DTS:X Pro для використання зі стельовими або «висотними» колонками для більш повного звуку домашнього кінотеатру
  • Dolby Atmos Height Virtualization та DTS Virtual:X® створюють тривимірні ефекти без високих колонок
  • IMAX® Enhanced відтворює весь динамічний діапазон спеціально закодованих саундтреків IMAX із сумісних

Попередній огляд

Флагманські AV-ресивери Denon мають заслужену репутацію одних із найкращих у галузі. Я використовую Denon з 2008 року і протягом багатьох років рекомендував AVR (аудіо-відео ресивери) цієї компанії незліченній кількості друзів та членів сім'ї. Наприкінці 2022 року, коли я вперше почув про новий топовий 15-канальний ресівер AVR-A1H, я не міг не згадати січень 2006 року, коли я щойно переїхав до своєї першої квартири на Алькатрас-авеню в Берклі. У ній не було ні посудомийної машини, ні інтер'єру, а килим смердів. Але вітальня ідеально підходила за формою та розміром для домашнього кінотеатру. Оскільки я працював повний робочий день протягом кількох років, перш ніж повернутися до навчання, мені вдалося накопичити достатньо грошей, щоб купити мою улюблену 5.1-канальну акустичну систему лише за місяць до переїзду до моєї першої квартири в коледжі. Але мого старого 27-дюймового телевізора та ресивера Sony поки що має вистачити; не було грошей, щоб замінити їх тому, що я став студентом денного відділення. Однак це не заважало мені досліджувати та фантазувати. Приблизно в цей же час я вирішив, що мій наступний AVR буде Denon. До цього рішення мене підштовхнула стаття (в журналі Home Theater Magazine, якщо я правильно пам'ятаю) про колосальний AVR-5805, який тоді продавався за 6000 доларів. Ця річ була Кінг-Конгом серед ресіверів. Він був 28 см у висоту і важив майже 45 кг. Він містив 10 каналів посилення класу AB із заявленою номінальною потужністю 170 Вт на канал. Це було схоже на три моїх AV-ресивера Sony, поставлених один на одного і злитих воєдино. Рецензенти були в захваті від його потужних характеристик та аудіофільської точності. Засновник Audioholics Джин ДеллаСала (Gene DellaSala) назвав його «шедевром» і досі вважає його одним із найкращих будь-коли створених AVR. Я був підкорений. Лишався лише цей набридливий цінник у 6000 доларів, з яким треба було боротися. На той час, коли я накопичив достатньо грошей на новий AVR, настав 2008 рік. Після короткого аналізу ринку я обрав Denon AVR-4308CI, який справно служив мені багато років.

Denon переходить у режим звіра: 15. 4-канальний ресівер AVR-A1H 8K – подробиці розкрито!

Як мій AVR-4308 і поважний AVR-5805, новий флагманський 15,4-канальний AVR-A1H від Denon виробляється в Японії — на тому ж підприємстві Shirakawa Audio Works, де створюють також присвячений 110-річчю компанії інтегральний підсилювач PMA-A110. Marantz також виробляє свої високоякісні домашні кінотеатри та 2-канальне обладнання на цьому престижному підприємстві, яке відоме «поєднанням наукової точності та ремісничої майстерності». (І Denon, і Marantz виробляють менш дорогі продукти у В'єтнамі та в Китаї). При вражаючій вазі 32 кг, AVR-A1H може бути не таким масивним, як (відверто абсурдний) AVR-5805, але родовід нового ресивера чітко простежується. Чи є AVR-A1H посиланням на період розквіту Denon, коли компанія створювала монструозні ресівери, такі як серія 5800 початку 2000-х? Можливо, але назва A1H може вказувати на те, що цей новий ресивер насправді є духовним наступником інших продуктів A1 з минулого Denon. Протягом багатьох років лише деякі з найбільш значних продуктів компанії мали у своїх назвах букву А1. Наприклад, ще в 1996 році новаторський процесор для домашнього кінотеатру AVP-A1 надав першим користувачам DVD доступ до обробки Dolby Digital і DTS для дивовижного 5.1-канального звуку. Неперевершений AV-процесор AVP-A1HDCI та 10-канальний підсилювач потужності POA-A1HDCI, кожен з яких продавався за 7500 доларів, коли Джин робив їх огляд у 2008 році, безсумнівно, також заслужили місце у залі слави Shirakawa. Тепер черга увійти до історії настала для AVR-A1H. Отже, що робить його таким особливим?

Детальніше про підсилення AVR-A1H

Перше, що виділяється в AVR-A1H, — це його 15 каналів вбудованого підсилення, яке дозволяє користувачу керувати 15 колонками та 4 незалежними сабвуферами для конфігурації акустики 9.4.6 без будь-яких додаткових/зовнішніх підсилювачів. У варіанті з Dolby Atmos це традиційне 7-канальне компонування з бічними та задніми колонками об'ємного звучання, а також додаткова пара сателітів спереду, 6 стельових колонок та 4 сабвуфери. Ресивер розрахований на 150 Вт на канал під час роботи 2-х каналів. Але, за словами технічного редактора Метью Поза (Matthew Poes), чий недавній візит до Masimo Consumer (раніше відомий як Sound United) відкрив золоту жилу інсайдерських знань, ми знаємо, що сам підсилювач не обмежується 150 Вт; це "звір, здатний на набагато більшу продуктивність", — повідомив він. (Співвідношення КНС+шум і вихідного сигналу показало, що точка відсікання ближче до 175 Вт.) В Denon повідомили, що вони отримали вихідну потужність AVR-A1H 190 Вт (6 Ом, 1 кГц, 0,7%, з двома задіяними каналами) Але це було «на повному ходу в тестовому середовищі».

Це той AVR, який ми дуже хочемо випробувати на стенді, але досить сказати, що наш досвід роботи з флагманськими продуктами Denon, подібними до цих, довів, що вони чудові і здатні досягати 70% номінальної потужності (105 Вт на канал) при використанні до семи керованих каналів. Той факт, що блок живлення A1H навіть більше, ніж у AVR-X8500H, дає нам великі надії на потужність, на яку здатний цей бегемот. Насправді інженери Denon підтвердили нам про те, що вони провели стендові випробування, в яких A1H був здатний підтримувати 70% потужності на підключені до 9 каналів! Нам свербить перевірити це нашими власними вимірами.

Прес-матеріали Denon обіцяють електричні та механічні деталі «класу Hi-Fi», але завдяки звіту Метью я можу надати більш детальну інформацію. В AVR-A1H встановлений новий модуль підсилювача (збігається з іншими моделями лінійки Denon), в якому використований 4-контактний сильноточний транзистор. 4-й контакт — термістор, який дозволяє підсилювачу відстежувати зміни температури і автоматично змінювати зміщення. Дуже круто. Як і слід очікувати від 15-канального підсилювача, джерело живлення величезне, це трансформатор E-Core, що, як повідомляється, є найбільшим з коли-небудь встановлених у ресивері Denon. З часів поважного AVR-5805, AVR ми не бачили такого потужного блоку живлення.

Конденсатори блоку для підсилювача потужності дійсно мають «безпрецедентний розмір» для Denon, розрахований на 33 000 мкФ кожен (порівняно з 22 000 мкФ як в AVR-X8500H, так і в 110th Anniversary AVC-A110). Конденсатори блоку живлення виготовляються для Denon на замовлення японською корпорацією Nichicon. Це 4-полюсні конденсатори — 4-полюсний фільтр створюється за рахунок розташування котушок внутрішнього конденсатора, в результаті чого виходить фільтр, який, за словами Метью Поза, призводить до значно нижчої індуктивності. Силовий трансформатор, встановлений на мідній пластині товщиною 2 мм, на 41% важчий за той, що використовується в X8500H. Насправді, силовий трансформатор AVR-A1H вагою 11,5 кг, більш, ніж на 2 кг важчий від всього ресивера AVR-X2800!

«AVR-A1H є абсолютною вершиною можливостей A/V-ресивера 8K для вимогливих ентузіастів домашнього кінотеатру. Завдяки масивному блоку живлення, що підтримує 15 каналів потужного внутрішнього посилення, та гнучкості для створення конфігурації об'ємного звучання аж до 9.4.6, AVR-A1H був спроектований та виготовлений з особливою ретельністю для досягнення безпрецедентної точності, встановлюючи новий стандарт для функцій та продуктивності AVR» — Тріп Рендалл (Trip Randall), президент бренду Denon.

Вид задньої панелі Denon AVR-A1H — зверніть увагу: 17 роз'ємів для підключення колонок та 4 сабвуфери XLR!

Сучасний 8K HDMI – готовий для геймерів!

AVR-A1H підтримує наскрізну передачу 8K і апскейлінг 4K контенту до 8K завдяки новітній платі 8K HDMI. До уваги нового покоління геймерів — 4K при 120 Гц також підтримується на всіх входах. Мозок системи – ультрасучасний двоядерний цифровий сигнальний процесор (DSP) з тактовою частотою 1 ГГц, з обчислювальною здатністю, достатньою для смартфона. Denon каже, що це серйозне оновлення, порівняно з чіпами останнього покоління. У порівнянні з 2-чіповим DSP в AVR-X8500A, DSP в AVR-A1H може забезпечити на 25% більше MIPS (мільйонів операцій за секунду) і працює на тактовій частоті, яка більш ніж удвічі вища. Вся ця обчислювальна потужність потрібна для підтримки великої кількості каналів та новітніх функцій HDMI. Це також дозволяє AVR-A1H забезпечувати більшу гнучкість. Наприклад, всі чотири виходи сабвуфера можуть мати індивідуальні налаштування кросовера, рівня, затримки, тощо. Якщо ви бажаєте використовувати для ваших сабвуферів виходи RCA замість XLR, ці виходи XLR можна перепризначити, що дозволить вам скористатися балансним з'єднанням між підсилювачем AVR-A1H та зовнішнім 3-канальним підсилювачем потужності для передніх лівого та правого каналів та колонки центрального каналу. Ні, вам не потрібний окремий підсилювач для фронтальної групи, але чому б не спробувати, якщо вам хочеться більше потужності? В якості альтернативи, якщо ви не плануєте використовувати всі 15 каналів вбудованої потужності AVR-A1H для налаштування 9.4.6, ви можете перерозподілити канали підсилювача, що не використовуються, для двосмугового посилення фронтальних колонок, перепризначити їх на інші зони або повністю обійти їх для отримання найчистішого вихідного сигналу преампа.

Спрямований бас?

Повернемося на мить до вищезгаданих виходів сабвуфера. Декілька кращих моделей Denon та Marantz на 2023 рік мають «спрямований бас», який працює з двома або чотирма сабвуферами. Коли ви використовуєте кілька сабвуферів, скажімо, по одному в кожному з чотирьох кутів вашої кімнати, наприклад, AVR-A1H може передавати низькочастотну інформацію від будь-якого заданого каналу на сабвуфер, найближчий до джерела звуку. Таким чином, якщо Тор вдарить молотом по шолому лиходія, а звук виходитиме із передньої лівої зони, низькочастотний удар буде спрямований на передній лівий сабвуфер. Теоретично, ці спрямовані ударні ефекти могли б додати реалізму та занурення, дозволяючи глядачам відчувати (замість чути), як ці басові імпульси виходять із певного напрямку. (Ми утримуємося від суджень про ефективність цієї системи доти, доки не зможемо випробувати її на собі, але серед співробітників Audioholics є певний скептицизм). AVR-A1H також оснащений виходом для басового збудника/баткікера, це означає, що ви можете використовувати один із чотирьох виходів сабвуфера для управління тактильним перетворювачем із власним кросовером та регуляторами рівня.

Audyssey & Dirac на борту!

Audyssey MultEQ XT32 — це вбудований інструмент для точного налаштування системи у вашій кімнаті, але головна новина 2023 року полягає в тому, що Dirac Live буде доступний за окрему плату, починаючи з березня. На момент написання ані Dirac, ані Denon не підтвердили, чи отримає AVR-A1H чудову функцію Dirac Live Bass Control з кількома сабвуферами, але це здається ймовірним. Наші друзі з Audio Advice вважають, що його буде додано наступного року. Стосовно того, чи отримає AVR-A1H нову технологію Dirac Live Active Room Treatment, коли вона стане доступною наприкінці цього року, то це припущення. AVR-A1H може зберігати два пресети з індивідуальними налаштуваннями. Таким чином, у вас може бути передвстановлення Dirac і передвстановлення Audyssey, або одне для контенту Dolby Atmos, а інше Auro3D. (У вас купа контенту Auro3D, чи не так?) Або Directional Bass в одному пресеті та стандартний бас в іншому. Хлопці з Denon вивчають можливість додавання додаткових пресетів у майбутньому за допомогою оновлення прошивки, що, безумовно, вітатиметься. У будь-якому випадку звук оброблятиме нова плата ЦАП Denon, яка використовує щонайменше 10 мікросхем ESS Sabre ES9018K2M. Це двоканальний чіп з одним каналом ЦАП на кожен вихідний канал ресівера. Плата HEOS, що керує потоковою платформою ресивера, також нова. Розробити її Denon змусили проблеми з ланцюжком поставок, і компанія скористалася можливістю перейти на більш потужну плату з новим процесором HEOS, що дозволило використовувати більш складне меню налаштування, графічний інтерфейс 1080p і покращений помічник з налаштування, який проведе вас через оптимальні налаштування і навіть відповість деякі питання. Друкована плата підсилювача стала чотиришаровою (порівняно з двошаровою друкованою платою у AVR-X8500H). Повідомляється, що команда інженерів доклала значних зусиль, щоб звести до мінімуму шумове забруднення в кожній точці. Це включало розробку незалежних джерел живлення для різних частин приймача та окремих плат для різних функцій. У менших продуктах часто можна побачити DSP, ЦАП і HDMI, зібрані разом на одній платі. Зрештою, команда інженерів виявила, що повсюдні проблеми з ланцюжками живлення були одночасно і прокляттям, і благословенням. З одного боку, вони не могли продовжувати використовувати перевірені конструкції плат, тому що занадто багато деталей стали недоступними або занадто дорогими. З іншого боку, ці обставини давали змогу впроваджувати інновації та проектувати з нуля, по можливості використовуючи невеликий приріст продуктивності.

Всі очікувані формати аудіо/відео присутні та вказані у специфікації, включаючи Dolby Atmos, DTS: X Pro, IMAX Enhanced, Auro3D, Dolby Vision, HDR10+ та HLG. Нова плата HDMI обіцяє наскрізну передачу ALLM (автоматичний режим із малою затримкою) та VRR (змінну частоту оновлення) для всіх геймерів. Як і очікувалося, AVR-A1H працює з потоковою платформою Denon HEOS, але його також можна використовувати, як кінцеву точку Roon через Apple AirPlay 2. Для тих, хто воліє уникати програми HEOS, AVR-A1H може керуватися за допомогою нового пульта дистанційного керування з підсвічуванням, алюмінієвою панеллю та солідною вагою в 200 р. Як це часто буває з флагманськими ресиверами Denon, функцій занадто багато, щоб їх можна було порахувати, не кажучи вже про те, щоб перерахувати всі їх тут. Але пара дрібниць мені запам'яталася. На відміну від AVR-X8500H, AVR-A1H має балансовий стереовхід XLR, ідеально підходить для аналогового виходу вашого улюбленого високоякісного ЦАП. На нього також надається 5-річна гарантія замість 3 років у X8500H.

Висновок

З лютого 2023 року постачання AVR-A1H офіційно розпочалося. На папері це фантастично.

Додавання Dirac Live, на мій погляд, підніме найкращі пропозиції від Denon (і Marantz) до найвищого рівня AV-продуктів. Окрім цього, AVR-A1H виглядає гідним наступником легендарних суперресиверів Denon. Якість збирання цього AVR перевершує все, що в даний час представлено на ринку.

Також вам буде цікаво: Огляд домашнього кінотеатру на базі серії акустики Polk Audio Signature. Журнал DigitalTrends

ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:



Облако тэгов
Сабвуфер цена, hi fi акустика, проигрыватель винилов, предварительный усилитель, какой av ресивер выбрать


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2024 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua