Аудіосистема Denon Home: домашній кінотеатр і не лише він
Home – сімейство бездротових систем від японської компанії Denon, об'єднане загальним дизайном, набором функцій і, що варто відзначити особливо – підтримкою потокової бездротової мулітрум-системи Heos. Denon створив Home не одразу. Першими з'явилися моделі Denon Home 350, 250 і 150 — домашні бездротові спікери, здатні працювати самостійно, об'єднаними в мултирум або стереопари. Потім вийшов саундбар Denon Home 550. І, нарешті, логічний додаток до всього угруповання — Denon Home Subwoofer.
Саме на базі звукової панелі Denon Home 550 і можна створити домашній кінотеатр Denon Home. Легко і просто, адже цей саундбар водночас має повний функціонал HEOS, тобто він оснащений платформою потокової передачі та мультирум HEOS, яка через мобільний додаток забезпечує доступ до різних служб потокової передачі музики. Не забудемо про можливість підключення до мережі Wi-Fi з іншими спікерами HEOS, розташованими в тій же кімнаті або в будинку.
Sound Bar 550 має вхід HDMI, до якого можна підключити, скажімо, телевізор, також є оптичний аудіовхід, один аналоговий вхід міні-джек і USB-слот, який може відтворювати файли з флешки або іншого накопичувача. У складі Sound Bar 550 — два аудіоканали, з двома 19-мм твітерами по краях передньої панелі, і парою 55-мм СЧ/НЧ-динаміків ближче до центру. Їх доповнює пара симетрично розташованих у центрі передньої панелі пасивних радіаторів. Ще один, третій пасивний випромінювач, розташований позаду зліва.
Саундбар підтримує eARC і, звичайно ARC — системи зворотного аудіоканалу, яка передає просторовий звук із сумісних пристроїв (сумісні практично всі сучасні телевізори). Вони ж дозволять керувати включенням, вимкненням та гучністю угруповання Denon Home на чолі з Sound Bar 550 з пульта телевізора так, ніби все це — єдине ціле. Саундбар здатний відтворювати аудіодоріжки Dolby і DTS аж до Atmos і DTS:X, а разом із тиловими сателітами з сімейства Denon Home він готовий сформувати повноцінний бездротовий домашній кінотеатр.
Незважаючи на те, що саундбар не має спрямованих вгору динаміків, 550-й відтворює контент Dolby Atmos. Коли цей сигнал з'являється на вході, то за даними Denon, «автоматично спрацьовує функція Dolby Speaker Virtualizer і виконується 3D-відтворення». Так само спрацьовує аналогічна функція Virtual:X для кодування DTS: X. Все це слушно як при самостійній роботі Sound Bar 550, так і в складі домашнього кінотеатру.
По звуку найбільш пропорційними з Sound Bar 550 у цьому випадку будуть пара спікерів Denon Home 150. По суті, це компактні монофонічні бездротові музичні колонки. Між собою їх можна згрупувати як стереопару, отже одна відтворюватиме лівий канал, а доуга — правий.
В принципі, якщо у вас в будинку є пара старших моделей Denon Home, 250-а або 350-а, їх, напевно, теж можна спробувати застосувати як тилові сателіти. Але їх можливості в цьому випадку будуть використовуватися не повністю та нераціонально. Адже кожен із них здатний і сам відтворювати стереозвук. З іншого боку, можна спробувати замінити пару рознесених у просторі тилових сателітів одним стереоспікером, 250-м чи 350-м. Але в цьому випадку ми втратимо просторовість звучання, адже стереобаза цих колонок не велика.
Отже, два спікери Home 150 розміщені позаду місця прослуховування та згруповані з Sound Bar 550. Лишилось останнє – бездротовий Denon Home Subwoofer. Це компактний 8-дюймовий сабвуфер (розміри всього 330 x 373 x 330 мм), який легко впишеться в будь-який інтер'єр. Дизайн сабвуфера — той же вивірений вигляд серії Denon Home з бездоганним облицюванням з акустично прозорої пилевідштовхувальної сірої тканини.
У додатку HEOS вже "зашиті" можливості цього пристрою (як і всіх інших моделей Denon Home). Для Denon Home Subwoofer передбачено розширені налаштування гучності, фільтра нижніх частот та фази (регулювання 0/180). Налаштовувати щось ще не доведеться – домашній сабвуфер Denon автоматично адаптується до конфігурацій, передбачених для лінійки продуктів Denon Home.
Домашній кінотеатр Denon Home отримує аудіосигнал через домашню мережу Wi-Fi. Передбачено дводіапазонне підключення як альтернатива — використання мережних кабелів, для яких у моделях Denon Home встановлені LAN-конектори.
Але, по суті, єдиний кабель, який використовує кожен компонент Denon Home — це кабель живлення 220 вольт. І, погодьтеся, відповідну розетку живлення знайти на стіні поруч набагато простіше, ніж тягнути довгі, надто довгі, акустичні кабелі по периметру всієї кімнати, від головного пристрою (наприклад, AV-ресивера, до тилових сателітів та сабвуферу).
Але й самого ресивера у домашньому кінотеатрі на базі системи Denon Home теж немає! Його замінює Sound Bar 550. Він отримує аудіосигнал з телевізора, а потім декодує його для розподілу по всіх компонентах бездротового домашнього кінотеатру.
Налаштування отриманої таким чином системи гранично просте: треба підключити всі компоненти до живлення, а потім виконати бездротове сполучення з продуктами Denon Home по Wi-Fi. Безперечно, при цьому знадобиться джерело багатоканального сигналу. Крім використання функції eARC на телевізорі, можна подати на панель багатоканальний сигнал, підключивши програвач Blu-ray або медіаплеєр (наприклад AppleTV) до входу HDMI, забезпечуючи пряму багатоканальну передачу звукової доріжки аж до Dolby Atmos або Virtual:X в DTS:X.
Для налаштування системи, як уже було сказано, використовується програма HEOS. Можливо, при першому підключенні до Інтернету по Wi-Fi, буде запропоновано оновити прошивки — зробити кілька оновлень (multiple updates). Врахуйте, що це може тривати деякий час.
Система передбачає кілька заводських пресетів налаштування звуку. Для музики, вочевидь, гарним буде варіант, який так і називається, «Музика» (Music), хоча варто звернути увагу на варіант «Чистий» (Pure) — він використовує сигнал з мінімумом обробок. Також передбачено чотирипозиційний «Підсилювач Діалогу» (Dialog Enhancer), який, до речі, цілком гідно компенсує відсутність у системі «фізичного» центрального каналу. Налаштування "Ніч" (Night) прибирає баси, які можуть потурбувати сусідів, і за наявності сабвуфера ним краще користуватися. Крім того, в мобільному додатку є простий еквалайзер з повзунками низьких і високих частот (ту ж функцію виконують кнопки на пульті дистанційного керування саундбару 550). Таким чином, до «заводських» налаштувань звуку можна додати щось своє.
Home 150, що працюють як тилові сателіти — найменша з трьох бездротових колонок в лінійці Denon Home. І це цілком вражаюча повноправна маленька колонка з 25-мм твітером і 89-мм вуфером, що створює напрочуд сильний і яскравий звук. Вона, до речі, має ззаду на корпусі отвір кріплення з різьбленням — можна повісити Home 150 на стіну. На панелі підключень внизу є допоміжний вхід міні-джек, слот USB-A та можливість підключення до мережі Ethernet. Там є дві кнопки: одна для запуску пари Bluetooth, а інша — кнопка «Підключитися» для підключення Home 150 до системи HEOS.
В принципі, якщо режим домашнього кінотеатру використовується рідко, один Home 150 можна встановити, скажімо, в спальні, а інший на кухні. Або з'єднати їх у стереосистему десь ще. І, до речі, бездротовий сабвуфер також може доповнити один із Home 150 або їхню стереопару, створюючи ще більш вражаючий звук.
Телевізору для озвучування телепрограм цілком достатньо самого саундбару. Потім можна легко зібрати все разом для справжнього кіноперегляду, згрупувавши всі компоненти чотириканальної системи. При цьому, якщо в будинку, або квартирі, є інші продукти Denon Home (наприклад, колонки 350 і 250), всі разом вони можуть працювати в режимі мултирум, утворивши систему легко керованого розподіленого звучання, та ще й з доступом до стрімінгових інтернет-сервісів.
Всі ці варіанти можна перегрупувати за бажанням за допомогою мобыльноъ програми, всі вони забезпечують високу якість, підкріплену доступом HEOS до потокової передачі та мережевої музики, включаючи потокову передачу AirPlay та голосове керування Alexa через вбудовані мікрофони. Це — чудова система розваг для всієї родини.
І хоча комбінація компонентів Denon Home, можливо, і не конкурує зі спеціалізованими професійними комплектами домашнього кінотеатру, але у зручності, універсальності та поєднанні якісного звуку з мінімумом турбот і витрат системі Denon Home дійсно поза конкуренцією.
Також вам буде цікаво: Новинки Denon Home: фірмовий звук і можливості HEOS