Вбудована акустика Cabasse Archipel 13 ICP
Вбудовані двосмугові системи Cabasse Archipel 13 ICP - невибагливі та довговічні (підключив та забув — це про них) колонки для монтажу в стелю або в стіну. Всі ці важливі для «вбудовування» якості – витривалість та стабільність – поєднуються в Cabasse Archipel 13 IC із чудовою якістю звучання, властивою продуктам Cabasse.
Колонка щойно недарма була позначена без останньої літери у найменуванні. Справа в тому, що Cabasse Archipel 13 IC випускається у трьох модифікаціях, крім моделі з фінальним індексом "P" є ще "D" і "P TR". Остання модифікація доповнена тильним коробом-«кабінетом», а передостання отримала дифузор мідбасу та оформлення твітера не чорного, а білого кольору. Зрозуміло, що найбільш очікуваною та поширеною є базова модифікація.
Упаковка Cabasse Archipel 13 ICP — типовий варіант для B2B. Коробка з гофрокартону, вміст якої знерухомлений і захищений пінопластовими блоками. Знімаємо верхній та маємо першу несподіванку: в упаковці — 2 двосмужники.
Кожен поміщений у пакет із прозорої плівки. Крім того, тут є набір з навіть не 2-х, а 4-х грилів, круглої і квадратної форми.
На грилях варто зупинитися докладніше. Вони фіксуються на магнітах — ніякого кріплення, жодних клямок. Це зручно, але трохи небезпечно: магніти досить сильні та здатні, наприклад, прищемити палець. (У нашому випадку цього не сталося).
Прямокутні грилі, до того ж, з внутрішньої сторони по кутах отримали демпфуючі вставки з м'якого пористого матеріалу з липкою поверхнею, що не ковзає. Це зроблено для того, щоб кути квадратного гриля, що виходять далеко за габарит колонки, ні в якому разі не деренчали.
Зовні грилі – це металева перфорація у пластиковому обрамленні. Все це, за потреби, досить просто пофарбувати в потрібний колір. Зсередини доданий шар акустично-прозорого нетканого матеріалу, який захистить систему від пилу — дуже корисне доповнення.
Cabasse Archipel 13 ICP - типовий коаксіал, в якому твітер зафіксований на стійці у фокусі мідбаса, з можливістю "довороту" у бік слухачів (pivoting). Сам твітер — фірмовий варіант DOM42, м'який глянсовий купол якого виготовлений з високомолекулярного полімеру KALADEX, здатен відпрацьовувати частоти до 21 500 Гц (вище обмежень людського сприйняття). Це досягнуто завдяки зменшеній масі рухомої системи — 0,66 г. Фазові та частотні нерівномірності мінімізує розташований за мембраною розсікач AIRE (Air Integrated Response Extender).
Мідбасовий динамік, позначений фірмовим індексом 13T15 IC, отримав діафрагму з полімерного композиту P2C на підвісі з бутадієнової гуми. В обох випадках виключені натуральні матеріали, які часто застосовуються в акустиці, такі, як шовк або целюлоза. Це зроблено для тієї ж довговічності. Атмосферні негативні впливи — висока вологість або конденсат, Cabasse Archipel 13 ICP практично безпечні.
Особливу увагу виробник звернув на пасивний кросовер, деталі якого розпаяні на платі, що оточує магніт мідбасу. Плата має фірмове маркування, зроблена дуже якісно та надійно. Досить сказати, що кожен із двох динаміків з'єднується з платою на роз'ємах типу «лопатка», причому кабель твітера проходить не зовні, а крізь керн (у центральний отвір) мідбасу.
Таким чином, динаміки можна легко відключити від кросовера і використовувати, наприклад, у схемі з поканальним підключенням, хоча, задля справедливості відзначимо, що з вбудовуваною акустикою такі варіанти зустрічаються рідко.
Мідбас встановлений у досить великому корпусі, що геометрично продовжує дифузор. На цій масивній пластиковій деталі витиснений текстовий логотип бренду та передбачені 4 отвори для викрутки — за її допомогою Archipel 13 ICP надійно фіксується у вирізі. За це відповідають поворотні фіксатори, які передбачені з тильного боку.
Як навантаження, Archipel 13 ICP «лояльна» практично до будь-якого підсилювача, оскільки її заявлений імпеданс відповідає рівню 8 Ом, причому мінімальний — 8,5 Ом, тобто, «проблемні діапазони» для підсилювача відсутні. При номінальній потужності 25 Вт пікова може сягати 200, причому чутливість дуже непогана для двосмугової моделі — 84,5 дБ. Якщо до цього додати нижню частотну межу 65 Гц, то виходить, що за звуком вбудована Cabasse Archipel 13 ICP цілком готова порівнюватись з якісними корпусними поличними двосмуговими колонками. І це при ціні меншій у кілька разів.
Зрозуміло що вбудована акустика Cabasse Archipel 13 ICP — дійсно вигідне придбання, яке привертатиме увагу власника виключно відмінним звуком. Довго. Дуже довго.
Також вам буде цікаво: Вбудована акустика Cabasse Archipel 13 ICP. Розпакування та огляд