hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru
       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Активна акустична система DALI Callisto 2 C — бездротовий референс

Активна акустична система DALI Callisto 2 C — бездротовий референс

Данські аудіоінженери з компанії DALI – справжні максималісти. В акустиці Callisto вони зуміли поєднати одразу дві наріжні переваги. Перше – перевага активних систем, підсилювачі яких ідеально точно налаштовані для роботи саме зі своїми динаміками. Друге — перевага бездротової передачі аудіосигналу у високій цифровій роздільній здатності — без втрат і спотворень, властивих аналоговому варіанту.

Вся серія Callisto від Danish Audiophile Loudspeaker Industries (DALI) включає дві активні моделі: підлогова Callisto 6 C і «стійкова» (або полична) Callisto 2 C, про яку, власне, йтиметься.

Обидві моделі оснащені високочастотним гібридним модулем DALI, це 29-міліметровий м'який купол і 17 x 45-мм стрічковий супертвітер. Купольний твітер — низькорезонансний варіант з нижньою частотою до 2 кГц.

Стрічковий твітер доєднується на частоті 10 кГц і працює до частот аж вище 30 кГц, що дозволяє точно та красиво відпрацьовувати верхні гармоніки, які ми з вами хоча й не чуємо, але ж відчуваємо. У моделях 2C і 6C стоять однакові 6,5-дюймові низькочастотні динаміки з фірмовим дифузором з деревного волокна. Тільки у 2 C такий динамік один, а у 6 C їх два.

Кожна з кросоверних смуг, низько- і високочастотна, у моделей 2C і 6C отримали окремий підсилювач класу D, розрахований на 30 Вт RMS вихідної потужності. Якщо ви вважаєте, що цього недостатньо, DALI зазначає, що підсилювачі Callisto можуть видавати пікові 250 Вт протягом п'яти секунд.

Корпуси з тиловими фазоінверторами виготовлені з деревоволокнистої плити середньої щільності товщиною 25 мм з внутрішніми розпірками. У всякому разі, нащ перший «тест на тук-тук» кабінет Callisto 2 C проходить із блиском — це «моноліт» без найменших нюансів. Зовні колонки виглядають дуже цікаво, хоча і строго — закруглена передня панель прикрашена гармонійною композицією симетрично розташованих випромінювачів.

Вінілові поверхні Callisto можуть бути в фактурі чорного ясена або просто матовими білого кольору. Окремою "фішкою" дизайну можна вважати індикатор рівня гучності — ряд світлодіодів у нижній частині кожної колонки, які разом утворюють сяючу лінійку в момент регулювання. Потім залишається один синьо-білий світлодіод – так спокійніше.

Callisto укомплектовані знімними грилями (тканина на пластиковому каркасі) у темному нейтральному кольорі. Грилі кріпляться комбінованим способом: дві традиційні стійки з боків низькочастотного динаміка плюс магніти.

На задній панелі кожної колонки знаходяться вхід живлення, сервісний порт USB, вимикач та світлодіодна панель індикації бездротового підключення.

Головний пристрій Callisto, який іноді називають бездротовим підсилювачем або, наприклад, звуковим концентратором, називається DALI Sound Hub. Він комутує вхідні сигнали від аналогових та цифрових джерел і потім відправляє цифровий звук бездротовою мережею на колонки. При цьому використовується роздільна здатність до 24 біт/96 кГц. На передній панелі Sound Hub знаходяться поворотний регулятор гучності з числовим індикатором, а також кнопки увімкнення/вимкнення, вимкнення звуку та вибору джерела.

На заглибленій в корпус панелі комутації Sound Hub мємо два аналогові входи (пара RCA плюс 3,5-мм стереофонічний міні-роз'єм), два оптичних цифрових входи (один для телевізора, другий для аудіо), коаксіальний цифровий вхід та порт USB для живлення додаткових пристроїв. Це може бути медіаплеєр або, скажімо, телеприставка, наприклад, ключ Google Chromecast Audio. Sound Hub також працює по Bluetooth (з підтримкою aptX та AAC). Є й традиційні виходи підсилювача та вихід сабвуфера з фільтром нижніх частот 100 Гц.

Над панеллю роз'ємів Sound Hub є два слоти для модулів розширення. Першим з них став модуль BluOS, який додає можливість підключення до Wi-Fi, потокову передачу по мережі та сумісність із бездротовим мултирум Bluesound від Lenbrook International. Така система може додати колонки з керуванням від Bluesound та інші розширення системи під керуванням BluOS, можливостей так багато, що для їхнього опису знадобиться окрема стаття більша, ніж ця. Список сервісів, що підтримуються, включає Spotify, Apple Music, інтернет-сервіси losseless-музики Deezer, Qobuz, Tidal. До цього додамо декодування MQA та керування Roon. Модуль BluOS купується окремо.

У комплект Sound Hub входить пульт дистанційного керування, що працює через Bluetooth. Регулювати гучність можна з пульта, з BluOS (якщо встановлено відповідний модуль), або проводячи пальцем по сенсорній смузі на поверхні будь-якої з двох колонок. І, до речі, світлодіодний індикатор викликає певний "Вау-ефект".

Колонки поставляються кожна у своїй коробці, у пінопластових блоках, та ще й у мішках із білої тканини. У комплекті – кабель живлення та документація. Sound Hub — це окрема коробка, крім пульта дистанційного керування з батарейками і документів він комплектується виносним блоком живлення з безліччю перехідників на різні стандарти електричних розеток.

Підключивши ці 3 компоненти до живлення, залишається з'єднати їх бездротовим зв'язком. Для цього передбачена та сама кнопка Link & Connect, розташована на задній панелі і колонок, і Sound Hub. Натискаємо її на концентраторі, потім на задній панелі однієї з колонок. Потім потрібно повернутися до концентратора та утримувати Link & Connect, поки на дисплеї Callisto вгорі не з'явиться положення колонки. Те саме для другої колонки. Далі система веде себе так, ніби все з'єднано кабелями.

Додамо, що саме бездротовий варіант підключення акустики дає чимало переваг і в юзабіліті. Наприклад, Sound Hub і всю вашу стійку з апаратурою можна перенести безпосередньо до місця прослуховування — адже тягнути через усю кімнату товсті акустичні кабелі для цього вже не потрібно. Отже, не треба вставати з крісла чи дивана, щоб, скажімо, поміняти диск.

Перед прослуховуванням було повне розуміння всіх переваг бездротової системи DALI. Акустика отримує сигнал без змін, as is, «по повітрю». У самих колонках цифрове аудіо перетворюється на аналог практично вже в кінцевих підсилювачах. Відсутнє, мабуть, одне з головних проблемних місць аналогової технології — пасивний кросовер, що розділяє сигнал на випромінювачі по частотних смугах. Це відбувається "у цифрі", просто і бездоганно точно. Потім вбудовані ДСП «готують» сигнал в ідеальний варіант саме для підключених до них динаміків... Який звук буде в результаті?

Відповідь проста. Це чудовий звук DALI з багатим, теплим відтінком. Зазначимо, що за даними DALI, Callisto повинні відпрацювати 100 годин, і тільки після такого «прогріву» вони звучатимуть якнайкраще. Що ж, це умова правильної роботи, слушна для більшості моделей якісної акустики. Але саунд Callisto «з коробки» вразив з перших хвилин. Теплий, "жирний", але точний і зібраний бас доповнений гладкою, "шовковою" верхньою перкусією, "зшивка" діапазонів, дійсно, не визначається на слух і ніяк не видає себе.

Й дійсно, після буквально перших п'ятнадцяти хвилин звучання стало ще більш зібраним, детальним і водночас масштабним. Причому для цифри 30 Вт на динамік це занадто, занадто голосно, причому без жодних спотворень. Важливо, що, як і інші моделі DALI, Callisto дуже легко слухати, ці колонки ніколи не створюють відчуття втоми від звуку.

Універсальність системи, її «всеїдність» до музичних жанрів, обумовлені відмінною мікродинамікою в поєднанні із серйозним запасом потужності. Звідси й широка, глибока звукова сцена з дуже точним відображенням джерел. Шкода, що ми не мали можливості послухати DALI Callisto 2 ці необхідні 100 годин. Або більше.

Також вам буде цікаво: Системи DALI Equi: всі переваги активної акустики з бездротовим зв'язком

ArtisonAtlas CablesAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:Облако тэгов
Классы усилителей мощности, нагаока, dali icon 2


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2024 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua