hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru




       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Огляд Denon AVR-X4800H (9.4-канальний 8K AV-ресивер)

Огляд Denon AVR-X4800H (9.4-канальний 8K AV-ресивер)

Стратос Кампурогіанніс (Stratos Kampourogiannis), Home Media Entertainment

Сьогодні ми тестуватимемо ще один з AV-ресиверів, випущених наприкінці 2022 року, або, краще кажучи, на початку 2023 року. В огляді Denon AVR-X4800H ми перевіримо цей новий 9,4-канальний ресівер і подивимося, як він співвідноситься з обома його попередниками, не тільки з X4700H, але і з новим нещодавно переглянутим X3800H.

Ми згадали про X3800H не просто так. І це тому, що обидва AV-ресивери підтримують 9,4 канали, і багато людей запитують, чи варто купувати дорожчий X4800H, або X3800H досить гарний. Справді, це резонне питання, і випуск Denon двох 9,4-канальних моделей майже в один і той же час напевно заплутає багатьох з тих, хто не заглиблюватиметься в їхні характеристики, щоб знайти реальні відмінності. Не турбуйтеся, ми тут аби все це прояснити.

Але перш ніж ми почнемо наш аналіз та огляд, давайте подивимося, що являє собою AVR-X4800H. Це AV-ресивер з 11,4 каналами обробки та 9,4 каналами вбудованого посилення потужністю 125 Вт на канал. Він підтримує величезний список аудіоформатів та технологій, включаючи Dolby Atmos, DTS:X, IMAX Enhanced, Auro-3D, 360 Reality Audio та MPEG-H Audio, а також звичайні технології віртуального та підвищуючого мікшування, такі як Dolby Surround, DTS Neural:X , Dolby Atmos Height Virtualization та DTS Virtual:X.

Ми також отримуємо Audyssey MultEQ XT32 разом з майбутніми оновленнями для підтримки Dirac Live, 4 незалежних виходи для сабвуферів, аудіо високої роздільної здатності, технології HEOS, AirPlay 2, голосового управління, інтеграції, можливостей двосмугового посилення, багатокімнатних зон, Bluetooth Audio, попереднього підсилювача, сім повних портів HDMI 2.1 40 Гбіт/с та масштабування HDMI.

З вищесказаного єдиними явними відмінностями в порівнянні з X3800H є трохи більш висока вихідна потужність та ще один HDMI, тоді як у порівнянні з X4700H немає вказівок на те, що змінилося, крім портів HDMI 2.1. Але не дайте себе обдурити, тому що можна знайти більше змін, ніж зазначено у цих специфікаціях. Отже, без подальшої тяганини, давайте почнемо наш аналіз...

Дизайн

Denon вирішив ще раз зберегти той самий дизайн у своїх нових моделях. Чи буде цей раз останнім? Ми не можемо бути певні, але хоча цей дизайн дуже непоганий, він став трохи стомлюючим після стількох років використання.

Кажучи про розміри, X4800H майже такий же, як X4700H, ми виміряли його: 434 мм x 389 мм x 236 мм. Можете зменшити висоту, повернувши подвійні антени у горизонтальне положення до зручніших 167 мм у висоту. Пристрій важить 13,2 кг, він легший за X4700H, але лише трохи. X4800H — великий AV-ресивер, тому переконайтеся, що ви розміщуєте його в місці з гарною вентиляцією.

Його зовнішній вигляд, як ми вже казали, абсолютно однаковий з однією невеликою відмінністю. Підтримуючи преміальний статус пристрою, X4800H використовує металеву передню панель замість пластикової, такої, як у X3800H. На передній панелі ми бачимо звичайний великий центральний дисплей, який, до речі, використовує 2-рядковий FLD замість 1-рядкового FLD у X3800H, з двома великими ручками з боків для гучності та вибору входу. Під лівою ручкою знаходиться єдина кнопка живлення, а все решта приховане за відкидним люком. Кнопки, сховані під ним, такі, як і раніше.

Кнопки використовуються для керування зоною 2 та зоною 3, є кнопки навігації та швидкого вибору. Ми також отримуємо порт USB, порт калібрувального мікрофона та звичайний роз'єм для навушників. Єдиною відмінністю тут є відсутність порту HDMI, який був у X4700H. Ми настійно рекомендуємо Denon повернути його на місце.

Після зовнішнього огляду, давайте поглянемо на нутрощі, тому що тут все стає трохи цікавішим. X4800H здається сумішшю X4700H і новішого X3800H, ми знаходимо елементи від обох AV-ресиверів.

За словами Denon, AVR-X4800H виробляється в Японії, на власному заводі Shirakawa Works, що дозволяє їм вносити певні зміни в його конструкцію в порівнянні з X3800H, який досі виробляється у В'єтнамі.

Пристрій оснащений дискретними сильноточними підсилювачами на всіх каналах з можливістю управління акустикою з низьким імпедансом, але відмінність, яку ми отримуємо цього разу, полягає в його монолітному компонуванні підсилювачів. Це означає, що в порівнянні з X4700H, в якому використовувалися дві плати на 5 і 4 канали кожна, новий X4800H використовує незалежну плату підсилювача потужності для кожного каналу, що означає зменшення перехресних перешкод та вібрації.

Коли справа доходить до DSP, X4800H використовує той самий чіпсет, що і X3800H, тобто 2-ядерний DSP SHARC Griffin Lite XP у поєднанні з 32-біт/192 кГц ЦАП від TI (Texas Instruments). Заміна ЦАП була необхідна, оскільки пожежа на заводі AKM деякий час тому змусила багатьох виробників обирати інші ЦАП, доки виробництво не повернеться до нормального рівня.

Але X4800H має більше функцій у порівнянні з X3800H, і одна з них – обробка AL32. AL32 Processing, запатентована технологія Denon відтворення аналогових сигналів, підтримує частоту дискретизації до 192 кГц і 32-бітове розширення. Ця технологія повністю пригнічує шум, пов'язаний із цифро-аналоговим перетворенням, щоб відтворювати низькорівневі сигнали з оптимальною чіткістю та розкривати всі тонкі нюанси музики. AL32 Processing Multi-Channel означає, що AL32 застосовується до всіх каналів та всіх джерел вхідного сигналу.

Крім того, для X4800H і всіх моделей, старших за цю, Denon використовує свою технологію DDSC-HD32. Це розшифровується як Dynamic Discrete Surround Circuit і означає, що це етапи обробки звуку зроблені дискретними, ніж комбінованими наборами мікросхем. Отже, Denon здатний обрати саме ті компоненти, що потрібні задля отримання бажаного аудіовиходу.

Нарешті, X4800H оснащений пригнічувачем джиттера тактової частоти. За наявності джиттера в тактовому сигналі, який служить еталоном для цифро-аналогового перетворення, сигнал, що відтворюється, буде розмитим, і точний звук отримати не вдасться. Пригнічувач порівнює фази вхідного та вихідного сигналів для зменшення джиттера.

У компонуванні друкованої плати X4800H багато змін і покращень порівняно з X3800H і X4700H, і це показує, що робота, виконана Denon, набагато масштабніша, ніж ви могли подумати.

Стосовно пульта дистанційного керування X4800H, він має кодову назву RC-1252 і дуже схожий на пульти в X2800H і X3800H, з єдиною відмінністю, яка полягає в кнопках Zone вгорі та доступних кнопках введення. Все решта так само. У X4700H використовувався пульт із зовсім іншою компоновкою, і, чесно кажучи, той, що у нас є, набагато кращий.

Як завжди, всі кнопки введення розташовані вгорі разом з функціями HEOS та Bluetooth, кнопки навігації посередині разом з регуляторами каналів та гучності, а кнопки відтворення, швидкого вибору та режиму звуку розміщені внизу.

Хоча AVR-X4800H зовні і не відрізняється, але коли справа доходить до апаратного забезпечення, видно зміни. Новий DSP та компонування монолітного підсилювача — найпомітніші, але є багато інших змін, великих або малих, що ставить новий X4800H в окрему лігу.

Якість звуку

Ресивер, вочевидь, підтримує звичайні об'єктно-орієнтовані звукові треки Dolby Atmos і DTS:X, але, поряд з цим, ми отримуємо підтримку функцій «висотного» мікшування і віртуальних технологій аби задовольнити всі потреби і конкретні конфігурації приміщення.

Коли справа доходить до технології «висотного» мікшування, ми бачимо звичайні Dolby Surround і DTS Neural:X. Ці технології перетворюють стереофонічні та традиційні мікси, щоб використовувати всі колонки у вашому сетапі. Стосовно віртуальних технологій, Dolby Atmos Height Virtualization та DTS Virtual:X здатні створювати звуки, які походять від віртуально створених джерел там, де немає фізичних колонок.

Ця віртуальна технологія, очевидно, не така гарна й точна, як наявність реальних фізичних джерел, і дуже залежить від приміщення. Крім того, звук часто можна почути дуже обробленим.

Ми також отримуємо розширену підтримку IMAX, яку ми вперше побачили у попередніх випусках Denon, а також Auro-3D, яка до минулого року додавалася лише для ресиверів вищого рівня. Новим стало Sony 360 Reality Audio, технологія, яку ресивер може підтримувати, підключивши потоковий пристрій 360RA через HDMI.

Другим новим доповненням є кодек MPEG-H, який почав широко використовуватись для мовлення. Він вже працює з ATSC 3.0 у Південній Кореї та через DVB у деяких європейських країнах, а також присутній у кількох потокових сервісах для відтворення музики 360 Reality Audio. Таким чином, судячи з усього, формат MPEG-H стане все більш і більш популярним у найближчі роки, що робить X4800H кращим у цьому відношенні.

Пристрій поставляється з 9 каналами вбудованого посилення, і кожен канал може видавати 125 Вт потужності (8 Ом, 20 Гц — 20 кГц, 0,05% 2-канальний привід). Майте на увазі, що це тільки для 2 каналів одночасно, що означає, що коли всі 9 каналів активні, цей параметр значно зменшується. Ви також можете пройти весь шлях до 11 каналів, але для цього вам знадобиться зовнішній підсилювач для керування останніми двома каналами. Тут немає жодних змін порівняно з X4700H та X3800H.

Але що дійсно змінилося зараз, так те, що X4800H має можливість керувати чотирма сабвуферами незалежно один від одного замість двох, як було раніше. Сетапи з кількома сабвуферами дуже поширені серед шанувальників домашніх кінотеатрів, і Sound United звернула на це увагу. Поява чотирьох виходів дає змогу повністю контролювати бас.

Завдяки вбудованим підсилювачам можна повністю налаштувати 5.4.4-канальну аудіосистему з чотирма виділеними стельовими колонками для максимального занурення. Але для нашого тесту ми обрали набагато скромніший сетап 5.1.4 з використанням одного сабвуфера та 4 верхніх колонок, розташованих спереду та ззаду області перегляду.

Наш улюблений фільм для цього огляду — На межі майбутнього у форматі 4K UHD з дуже приємною доріжкою Dolby Atmos. На жаль, низькі частоти версії Blu-ray були трохи пом'якшені у версії UHD Dolby Atmos, але загальна якість доріжки залишається на найвищому рівні і є еталонним матеріалом для будь-якої добре працюючої системи об'ємного звучання.

Хоча ми випробували кілька сцен, найбільш примітною з них стала посадка у Франції, і тут пристрій показує, на що він справді здатний, з чудовим переднім планом, задовільним об'ємним охопленням, точною роботою над головою та потужними басами.

Спереду ви отримуєте дуже глибоку та широку звукову стіну, яка виходить за межі ваших колонок. Ви дійсно відчуєте звуки, що виходять з усіх боків та з будь-якої висоти. Два основні канали, як завжди, зробили всю важку роботу, не втрачаючи згуртованості та стабільності, незалежно від того, наскільки вимогливою була сцена.

Центральний канал тримав усі діалоги по центру та ізолював голоси акторів від інших звукових ефектів, не перекриваючи їх. Звукові ефекти панорамування мали чудову точність, відсутність затримок та чудове розширення. Глибина звуку була такою ж вражаючою: різні звуки відчувалися як поряд з місцем перегляду, так і набагато далі ніж тестовий телевізор.

Щодо об'ємного звучання, то краще і бути не може. Коли камера знаходилася прямо на землі та всередині дії, ви могли відчувати всі ті руйнування та хаос, що відбуваються навколо. Ефекти панорамування добре поширювалися всіма каналами, будь то лазери, гарматний вогонь або кулі, що літають всюди.

Завдяки наявності чотирьох верхніх каналів Atmos, дія на найвищому рівні була такою ж точною, як і будь-яка інша частина звукової картини. Посадка у Франції — це справді захоплююча сцена, де ефекти Atmos реально доповнюють решту дії. Попередня доріжка DTS-HD Master Audio вже була досить чудовою, але з потужною системою Atmos ця сцена стає ще кращою.

Верхній шар ніколи не був зайвим, як і має бути, і використовувався тільки тоді, коли це було дійсно необхідно. Чотири канали забезпечували високу точність і чудову чіткість, часто наші голови поверталися в якомусь напрямку за звуком.

На басах справи якнайкращі, хоча, як ми згадували вище, версія Atmos була трохи пом'якшена в цьому відношенні. Якщо у вас є добрий сабвуфер, він буде більш ніж задоволений усією низькочастотною інформацією, яку надає ресивер. Ми отримали багато гуркоту та трясіння від вибухів і загального руйнування, яких в цьому фільмі надміру.

Що стосується максимальної гучності та вихідної потужності, у X4800H їх достатньо, і ми жодного разу не відчували, щоб ресивер спотикався або втрачав рівновагу, коли його доводять до краю. Заслуговує на увагу обробка всіх елементів навіть при рівнях прослуховування вище звичайних, він показує, як ретельно Denon виконав роботу над внутрішніми аудіокомпонентами, щоб мати можливість заслуговувати на увагу. Тож, якщо вам подобається дратувати сусідів, цей ресивер для вас.

З таким AV-ресивером більше нічого додати, коли мова заходить про його кінематографічну перевагу. X4800H був ідеальний у всіх видах матеріалу, будь то делікатна спокійна сцена або повна руйнація. Чи це фронтальна сцена, чи точність об'ємного звучання, чіткість Atmos або майстерність басів, X4800H має все.

Аудіо високої роздільної здатності стало стандартом для цих ресіверів, тому, окрім звичайних MP3, WMA та AAC низької якості, пристрій також може відтворювати файли FLAC, ALAC та WAV до 192 кГц/24 біт, а також DSD на 2,8 та 5,6. МГц. Ми обрали кілька музичних треків у форматі FLAC, які для найкращої якості транслювалися через USB-порт ресивера.

Останньою частиною наших тестів є музика, тому ми переключилися н а 2-канальний сетап і відібрали кілька пісень, щоб подивитися, що X4800H може з ними зробити, і чи є якісь суттєві зміни у його виході порівняно з іншими ресиверами Denon минулих років.

Чесно кажучи, пристрій дав нам саме те, на що ми очікували. Моделі Denon можуть бути не наймузичнішими з ресиверів, але, безумовно, здатні задовольнити слухача. X4800H, як і багато AV-ресиверов Denon, можливо, не має тієї м'якості, до якої ми звикли в Marantz, оскільки у них, безумовно, більш агресивний вихідний сигнал, який багатьом подобається або ні.

Щодо нашої сесії, ми не могли бути більш задоволеними почутим. Denon був чудовий за всіма параметрами. Високі частоти були яскравими та повними енергії, середні частоти були дуже стабільними та збалансованими, а низькі частоти безжально били в ціль.

Як завжди, ми спробували кілька різних жанрів, щоб побачити, чи зможемо знайти якісь нерівності, але пристрій не помилявся незалежно від того, що ми в нього вкладали. Відмінна чіткість, висока роздільна здатність, увага до деталей і відмінна тональність — ось лише деякі з його особливостей.

Вочевидь, що коли ви купуєте такий AV-ресивер, основна увага приділяється його кінематографічним та об'ємним характеристикам. Але не помиляйтеся, X4800H дуже серйозний, коли справа доходить до відтворення музики, і, хоча він не може досягти деяких окремих елементів вищої якості, для однокорпусної конструкції він має все, що потрібно, щоб бути якомога ближче до спеціалізованого музичного обладнання. І це саме собою є великим досягненням.

Порти та можливості підключення

За варіантами підключення та портами, доступними в новому пристрої, X4800H схоже знову, має трохи як від X4700H, так і від нового X3800H.

Ми вже згадували вище про фронтальні порти, які включають роз'єм для навушників, порт для налаштування мікрофона і порт USB. Це точно те саме, що й у X3800H, і це означає, що, на жаль, у X4800H відсутній порт HDMI на передній панелі, що був наявний у X4700H.

У нижній частині задньої панелі ми бачимо звичайні 11 роз'ємів для колонок, які розташовані по прямій лінії, що дуже допомагає під час прокладання кабелів. Тут все добре з пластиковими заглушками гарної якості, але якщо ви хочете використовувати повні 11 каналів, вам знадобиться зовнішній підсилювач останніх двох.

Вгорі ми знаходимо всі порти HDMI, така сама кількість, як і X4700H раніше, тільки цього разу всі вони HDMI 2.1, а не тільки один, як у його попередника.

Стосовно решти, ми маємо 1 порт Ethernet, 2 коаксіальних та 2 оптичних цифрових аудіовходу, 11,4-канальні передвиходи, 5 аналогових аудіовходів та ще один, фонокоректора, 4 виходи для сабвуфера, вхід для дистанційного керування та ще один вихід , порт RS-232C для керування, три тригерні виходи 12 В, 2 композитні відеовходи, 1 компонентний відеовхід і звичайні входи антени FM/AM, а також роз'єми WiFi/Bluetooth.

Давайте спочатку поговоримо про відмінності, які ми знаходимо у новій моделі. У порівнянні з X4700H ми отримуємо ще один 12-вольтовий тригер, 4 виходи на сабвуфер замість 2-х і, зрозуміло, цілих 7 входів HDMI 2.1. З іншого боку, ми втрачаємо 1 компонентний відеовхід та 1 вихід, 1 композитний відеовхід та два відеовиходи. Таким чином, здається, що X4800H більше схиляється до цифрового підключення, а аналогове, хоч і все ще існує, але трохи відстає.

У порівнянні з X3800H ми знаходимо ще один вхід HDMI 2.1, додатковий преаут Zone-3, ще два 12-вольтові тригери, два композитні відеовходи і компонентний відеовхід.

Стосовно портів HDMI, X4800H поставляється з сімома оновленими портами HDMI 2.1, які підтримують всі старі та нові захоплюючі технології, включаючи наскрізну передачу відео 8K/60 Гц та 4K/120 Гц з пропускною здатністю 40 Гбіт/с, Deep Color, xv Color, HDR10, HDR10+, Dolby Vision, Hybrid Log-Gamma (HLG), Dynamic HDR, 3D, Quick Media Switching (QMS), Variable Refresh Rate (VRR), Auto Low Latency Mode (ALLM), Quick Frame Transport (QFT), Fixed Rate Link (FRL), ARC, eARC, автоматичний ліп-сінк та HDMI-CEC. AVR-X4800H, схоже, використовує оновлене обладнання HDMI 2.1, яке забезпечує пропускну здатність до 40 Гбіт/с для всіх його портів HDMI, включаючи всі сигнали конфігурації 4K@120Hz, включаючи Xbox Series X.

Просто щоб переконатися, що все працює, ми підключили PS5 та Xbox Series X до нашого тестового телевізора та спробували кілька ігор на обох. Тут немає проблем, оскільки ми змогли отримати в обох випадках сигнали 4K @ 120 Гц, а також VRR, якщо гра це підтримувала. Під час сеансу ми не помітили жодних проблем із сигналом, чорних екранів чи нестабільного зв'язку HDMI.

Стосовно бездротових можливостей пристрою, маємо вбудований Wi-Fi, який може підключатися як до мереж 2,4 ГГц, так і до 5 ГГц, тоді як здається, що тут ми отримуємо незначне оновлення, як і у всіх нових випусках, оскільки його WiFi тепер здатний для підтримки IEEE 802.11a/b/ g/n/ac.

X4800H, здається, має все, що було у X3800H, і навіть більше. У порівнянні зі своїм попередником ми бачимо, що новий пристрій більше орієнтований на цифрові з'єднання, хоча він, як і раніше, пропонує деякі аналогові опції, але ясно, що поступово вони відійдуть у минуле. В цілому, X4800H пропонує безліч можливостей навіть для найвибагливіших конфігурацій. Тут більш нема чого казати.

ОС, додатки та функції

У той час як X4800H, здається, поставляється з великою кількістю оновлень та змін у порівнянні з X3800H, з точки зору доповнень та функцій видається, що обидва однакові. Насамперед поговоримо про систему калібрування звуку. Denon знову використовує Audyssey і, як і всі виробники, масштабує її відповідним чином, щоб відповідати стандартам ціни та можливостей кожної зі своїх моделей. У X4800H ми знаходимо версію Audyssey MultEQ XT32, яка зараз має найкращий і найбільш повний набір функцій. Зокрема, це фільтри з найвищою роздільною здатністю для більш високої точності під час калібрування.

Audyssey MultEQ XT32 також поставляється з Dynamic Volume, Dynamic EQ, Audyssey LFC та Audyssey sub EQ HT. Ця версія Audyssey має можливість аналізувати до 8 різних позицій прослуховування за допомогою доданого мікрофона і створює точні цифрові фільтри, пропонуючи найкращий звуковий результат для конкретного приміщення.

Але крім основної системи ми також отримуємо Dynamic EQ, функцію, яка відповідає за збереження чіткості та динамічних рівнів звуку, навіть коли ви волієте дивитися на низьку гучність, наприклад, для нічних переглядів. З іншого боку, динамічна гучність здатна збалансувати раптові зміни та сплески, які можуть виникнути при різких переходах від телевізійного мовлення до реклами.

Існує також Audyssey LFC, який використовує передові психоакустичні алгоритми для забезпечення більш повного балансу діапазону, включаючи глибокі баси, не заважаючи сусідам або людям в інших кімнатах вашого будинку, і, нарешті, Audyssey Sub EQ HT, який забезпечує індивідуальне налаштування DSP для кожного сабвуфера в багатоканальному режимі. Налаштування сабвуфера призначене для більш глибоких басів із покращеною чіткістю.

Пройти калібрування Audyssey можна або за допомогою вбудованого майстра, або, якщо ви хочете глибше зануритися в налаштування своєї системи, ви можете завантажити програму Audyssey MultEQ Editor, доступну для Android або iOS, і зробити все більш ретельно за допомогою вашого мобільного пристрою.

Тільки майте на увазі, що ця програма вимагатиме одноразову плату. Причому вбудованої системи більш ніж достатньо для більшості звичайних користувачів, оскільки вона пропонує майже все, що вам потрібно для дуже гарного і точного налаштування.

Але це ще не все, оскільки X4800H йде за X3800H і поставляється з майбутньою підтримкою Dirac Live. Це система калібрування звуку, яка входить до складу нового пристрою і стане доступною навесні 2023 року. З цього моменту ви зможете вибрати або безкоштовну систему Audyssey, яка буде працювати з коробки для кожного пристрою, або купити ліцензію на Dirac Live для більш просунутого налаштування.

Доступність Dirac Live буде реалізована у два етапи. Перший, як ми вже згадували, вийде навесні 2023 з доступністю функції корекції приміщення в двох пакетах, з обмеженою або повною смугою пропускання, а другий етап настане десь в 2024 році з додатковим управлінням басами для одного або декількох сабвуферів. Sound United оголосила ціни на всі пакети і, за їхніми словами, вони продиктовані Dirac.

Тепер Denon пропонує ще один додаток для цього AV-ресивера, причому абсолютно безкоштовний. Програма Denon AVR Remote, як вона називається, дозволяє керувати пристроєм за допомогою мобільного пристрою через приємний візуальний інтерфейс. Якщо ви втомилися від комплектного пульта дистанційного керування, це гарна і актуальна безкоштовна альтернатива. Програма доступна як для пристроїв Android, так і для iOS, відтак радимо спробувати.

Є ще одна зміна в новому оновленому інтерфейсі користувача — його зовнішній вигляд. Меню не так вже й відрізняються з точки зору структури та компонування. Ви, як і раніше, отримуєте той самий список функцій, що і в старому інтерфейсі користувача, але вони збільшили дозвіл до 1080p і зробили його графічно приємнішим для очей. Тепер здається, що це щось новітнє, і хоча воно може бути не таким модним, як у смарт-телевізорів, воно набагато краще, ніж досі.

Наостаток — ресивер поставляється зі звичайним потоковим відтворенням, а також багатозонними можливостями, які Denon додає майже до всіх своїх пристроїв. Оскільки він підтримує і HEOS, й Airplay 2, ви можете транслювати музику онлайн з одного з доступних потокових онлайн-сервісів, включаючи Spotify Connect, Pandora, Amazon Music HD, TuneIn, Deezer, SiriusXM і TIDAL серед інших, або створити своє власне мултирум-середовище з використанням відповідних бездротових колонок.

Програми HEOS та Airplay 2 доступні для завантаження з відповідних магазинів для використання на вашому мобільному пристрої. Але якщо ви віддаєте перевагу дротовому підключенню, AVR-X4800H також підтримує Зону 2 і Зону 3 через спеціальні виходи підсилювача або один із виходів HDMI на задній панелі. І тут здається, що X4800H пропонує трохи більше гнучкості, оскільки X3800H має лише один аналоговий вихід підсилювача, ніж два.

Стосовно потокової передачі, то онлайн — не єдиний варіант, оскільки можна передавати аудіо з мережного диску або сервера NAS, якщо він підключений до локальної мережі. Також за допомогою USB-порту ви можете отримувати музику з підключеного зовнішнього сховища або флеш-накопичувача.

Нарешті, якщо ви віддаєте перевагу бездротовому способу потокової передачі музики, є Bluetooth для підключення до вашого мобільного пристрою. Якщо ви використовуєте пристрої Apple, Airplay 2 також можна використовувати для бездротової потокової музики через них.

І оскільки ми згадали Bluetooth, ще одна функція, яка включена до X4800H і, здається, стала стандартом, полягає в тому, що ресивер може виводити звук двома різними способами, використовуючи свій передавач Bluetooth. X4800H може передавати звук на навушники з підтримкою Bluetooth для повної тиші в хаті, а також може виводити звук як з роз'ємів для колонок, так і на гарнітуру Bluetooth. Це може бути особливо зручним, якщо в сім'ї є людина з порушеннями слуху.

Але майте на увазі, що це можна використовувати лише для музики, але не для фільмів. І це тому, що передавач Bluetooth AV-ресивера використовує тільки кодек SBC, а не більш просунутий варіант, призначений для такого використання, наприклад aptX Low Latency. В результаті неминуча затримка звуку через швидкість передачі Bluetooth, що робить цю функцію ідеальною лише для відтворення музики.

Denon відомий тим, що включає всі відомі платформи голосового управління у більшість своїх моделей, і X4800H нічим не відрізняється у цьому відношенні. Тут є підтримка як найвідоміших з них, Amazon Alexa та Google Assistant, але також представлений Siri від Apple через додаток Airplay 2 та вдосконалена система автоматизації Josh.ai, що робить цю функцію приймача повною у цьому відношенні.

Ще одна зручна функція — HDMI-CEC, вона дозволяє вам використовувати пульт телевізора для керування AV-ресивером, якщо телевізор також її підтримує. Таким чином, ви можете зменшити кількість пультів, які вам знадобляться у вашому домашньому кінотеатрі. Вочевидь, що це дозволить використовувати тільки основні функції ресивера, але для повсякденного використання може заощадити час.

Доступно ще більше доповнень та функцій, тому ми намагатимемося перерахувати якнайбільше з них.

Ми також отримуємо режим ECO, який може регулювати енергоспоживання ресивера для екологічнішого енергоспоживання, а також AVR-X4800H сертифікований Roon Tested.

З цим останнім, здається, є невелика плутанина, оскільки є два типи сертифікатів. Roon Ready та Roon Tested (готовий та протестований). AVR-X4800H, як і всі AV-ресивери Denon, протестований Roon, що означає, що доки Roon працюватиме з цим пристроєм, ви не отримаєте максимально можливої якості. Так, наприклад, якщо ви використовуєте Airplay, якість звуку обмежена 16 біт/44, 1 кГц. Майте це на увазі, якщо Roon особливо важливий для вас, та ви також хочете, щоб ваші файли транслювалися в їхній вихідній якості.

Нарешті ми отримуємо режим розширеного попереднього підсилювача. З ним ваш AV-ресивер Denon працює як ідеальний препроцесор AV із новітніми можливостями підключення HDMI. Режим попереднього підсилювача забезпечує чистіший шлях проходження сигналу і більшу стійкість до рівня відсікання за рахунок відключення внутрішніх підсилювачів. Відмінність цього року від розширеної версії полягає в тому, що ви можете обирати, скільки каналів ви хочете відключити від основного блоку, і в результаті ви можете в майбутньому додавати різні зовнішні підсилювачі відповідно до ваших потреб.

Висновок

Дивлячись на ресивери X3800H і X4800H, багато хто питав, який з двох краще вибрати, тому ми постараємося бути тут якомога яснішими. З новою моделлю отримуєте на 20 Вт більше потужності, покращені внутрішні компоненти з монолітним компонуванням підсилювача, багатоканальну обробку AL32, 32-бітний DDSC HD Digital та включення подавлювача джиттера тактової частоти, ще один порт HDMI 2.1, ще кілька варіантів підключення, аналогові порти, виходи підсилювача Zone-3 і передню металеву панель з дворядковим дисплеєм.

Чи варті вони додаткової ціни? Вам вирішувати. З іншого боку, в порівнянні зі своїм попередником, X4800H поставляється з деякими поліпшеннями та доповненнями як з точки зору підтримки звуку, так і з точки зору можливостей підключення, тоді як з точки зору функціональності в новій версії відбулася низка змін, які, безумовно, на краще.

Чи є якісь проблеми з таким вражаючим AV-ресивером, про які потрібно згадати? Що ж, нам не вистачає порту HDMI на передній панелі, а кількість аналогових портів дещо зменшилася, хоча, на наш погляд, все це не так критично. Додаток Audyssey MultEQ Editor не є безкоштовним. І, нарешті, роздрібна ціна набагато вища за ту, за якою X4700H продавався під час його випуску.

Завершуючи наш огляд, те, що ми можемо сказати про Denon AVR-X4800H — це абсолютно дивовижний AV-ресивер, здатний впоратися практично з усім, що ви від нього вимагатимете. Ми безперечно рекомендуємо купувати його — він дуже гарний. Denon тримає переможця у своїх руках, і ви не помилитеся з ним, незалежно від того, як ви його використовуватимете.

Оцінки

  • Denon AVR-X4800H — 9.2
  • Дизайн — 8,9/10
  • Якість звуку — 9,4/10
  • Входи/Порти — 9,4/10
  • ОС, додатки та функції — 9,4/10
  • Ціна/якість — 8,8/10

Плюси

  • Дивне кінематографічне занурення
  • Підтримка великої кількості аудіо форматів
  • Повноцінні порти HDMI 2. 1
  • Величезний список додаткових можливостей та функцій

Мінуси

  • Дорожче за попередні
  • Той самий зовнішній дизайн
  • Додаток для редагування Audyssey MultiEQ платний
  • Немає входу HDMI на передній панелі

Також вам буде цікаво: Лауреат премії 2022 року, зручний AV-ресивер середнього класу з гнучкими функціями (Огляд Denon AVC-X3800H від журналу What Hi-Fi?)

ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:



Облако тэгов
Домашний сабвуфер, dali helicon 400 mk2, система домашнего кинотеатра, куплю блок питания, лучший av ресивер для музыки, аксессуары для проекторов


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2024 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua