Огляд 2-канального AV-ресивера Marantz Stereo 70s. Журнал Audio Advice
Харрісон Лейнхарт (Harrison Lainhart)
Новий Marantz Stereo 70s обіцяє не лише чудове двоканальне звучання, але й безліч функцій, які ми зазвичай бачимо у домашніх кінотеатрах. З самого початку, коли Сол Маранц (Saul Bernard Marantz) заснував компанію, його метою було створення дуже природнього звуку, який би відповідав музиці. Іншою метою було створення продуктів, які б служили дуже довго, і можна сказати, що Маранц виконав обидва ці завдання, оскільки більшість ранніх продуктів Marantz, від підсилювачів до стерео ресиверів, мають дуже високі ціни на вторинному ринку й досі добре працюють і зберігають звук Marantz.
Компанія Marantz до того серйозно ставиться до збереження природнього звучання, що готує інженерів Sound Master – це дуже шанована посада, їхня робота полягає у прослуховуванні окремих деталей та прототипів.
AV-ресивер Marantz Stereo 70s має досить компактні розміри – висота близько чотирьох з половиною дюймів, глибина 15 дюймів, ширина – стандартна для аудіо компонента, 17 дюймів. Що цікаво, він важить більше ніж деякі з п'яти- і семиканальних ресиверів домашнього кінотеатру — 18 з половиною фунтів, в основному за рахунок великого силового трансформатора, що допомагає йому створювати тепле природне звучання.
Marantz також не займається плутаниною з номіналами потужності і не намагається змусити вас думати, що модель має більшу потужність, ніж насправді. Вказані 0,8% спотворень у всьому звуковому діапазоні від 20 до 20 000 герц при потужності 75 Вт на канал. І якби вони використовували специфікацію, притаманну багатьом брендам, вимірюючи лише 1000 герц при вищих спотвореннях, цей показник виявиться рівним приблизно 100 Вт на канал.
Дуже потужна секція підсилювача має бути більш ніж достатньою для майже будь-якої акустики, яку має сенс використовувати в парі зі Стерео 70х. Наприклад, Bowers & Wilkins 600-ї серії відмінно поєднуються з його елегантною передньою панеллю.
Виглядає вона так само, як і в інших свіжих релізах, з «вуглецевим волокном» з боків і центральною рельєфною секцією, що містить кілька ключових елементів управління. На Stereo 70s ви маєте велику ручку селектора входу, регулювання балансу, бас та високі частоти, а потім ще одну велику ручку для регулювання гучності. Кнопка живлення ліворуч розташована симетрично з чвертьдюймовим роз'ємом для навушників.
«Ілюмінатор» maransport дозволяє бачити, чим ви керуєте і знаходиться в самому центрі. З часів класичних інтегральних підсилювачів Marantz їх передні панелі зберегли цей чудовий, простий, але повністю збалансований вигляд. Коли ми тестували модель NR 1200 у 2019 році, нам здалося, що регулятор гучності був трохи хистким. Наразі у Marantz, мабуть, прислухалися, оскільки регулятор гучності Stereo 70s відчувається дуже солідним.
Тут ви знайдете шість відеовходів, три з яких здатні працювати з 8K, і один вихід, який також служить для підключення зворотнього аудіоканалу для телевізорів — ARC. Також у цій моделі з'явилася можливість апскейлінгу будь-якого сигналу 1080P або 4K до 8K, який ви можете вибирати в дуже інтуїтивному меню налаштувань.
Це справді гарне меню, в ньому є майстер, щоб провести вас через всі основні налаштування, що приємно. І якщо ви заглибитеся в нього, у ньому є чудові пояснення на екрані. Всі відеовходи підтримують формати, які ви можете очікувати від хорошого ресивера для домашнього кінотеатру з HDR HLG Dolby Vision HDR 10+ та динамічним HDR або Auto low latency. Ресивер підходить для ігор, ви можете вибрати наскрізний вхід, також підтримується VRR або змінна частота поновлення.
Меню налаштувань дуже гнучке й дозволяє обрати аналогове або цифрове джерело відеосигналу. Передбачена можливість для тих, хто любить послухати місцевого диктора на вбудованому FM-тюнері або налаштовувати інтернет-радіо під час перегляду телебачення. В аудіосекції є три аналогові входи, коаксіальний та цифровий вхід Toсlink та USB-вхід.
Поціновувачі вінілу вподобають гарний ММ-фонокоректор, тут використовується той самий, що і в дорожчих ресиверах. Клеми підключення колонок — позолочені з можливістю використання обробленого дроту або штекерів "банан", і це трохи краще, ніж зазвичай у цьому ціновому діапазоні.
Тут передбачено і вихід підсилювача Zone 2, який дозволить вам додати більше потужності, або використовувати інший підсилювач для другої зони, в той час як виходи підсилювача завжди активні. У меню ви можете обрати режим підсилювача, коли відключені кінцеві підсилювачі гучномовців, забезпечуючи тим самим нижчі спотворення та більш високу максимальну напругу.
Ця особливість означає, що власник може отримати розумний шлях модернізації, якщо він пізніше бажатиме більшу потужність або більш якісний підсилювач. На задній панелі ви знайдете роз'єм для підключення сабвуфера 1 і сабвуфера 2, але майте на увазі, що вони паралельні. Але при цьому ви можете отримати набагато більший контроль над сабвуфером, ніж у більшості випадків, оскільки присутній вибір частоти кросовера.
Є також регулювання відстані між основними колонками і сабвуфером, а також регулятори рівня для кожного з них. Крім того, на пульті дистанційного керування є функція Smart Select із чотирма кнопками, які дозволяють вибрати чотири джерела та реалізувати всілякі конфігурації. Є Wi-Fi антена, антена підключення Bluetooth, порт Ethernet та фірмові порти керування, які дозволяють апарату спілкуватися з іншими продуктами Marantz.
До можливостей системи також входить потокова технологія HEOS, яка забезпечить вам доступ до багатьох потокових музичних сервісів високої роздільної здатності. Любителі голосового управління оцінять оновлення цього року: Google Assistant Alexa Siri та Josh AI.
Також маю сказати, що для основного прослуховування дуже гарний пульт дистанційного керування. Він досить елегантний, його легко читати і використовувати, крім того, пульт має підсвічування. Ще одна цікава функція – технологія Marantz під назвою M-DAX, яка покращує звучання аудіо низької роздільної здатності. Це стане у нагоді, наприклад, любителям потокового мовлення Pandora, але ви можете відключити її для справжніх джерел High Fidelity.
Крім того, з пульта дистанційного керування легко перевести Stereo 70s в різні режими прослуховування в режимі стерео, який включає і M-DAX. Є варіант, коли включений він і регулятори тембру. Є режим DIRECT, який обходить M-DAX та регулятори тембру, і, нарешті, PURE DIRECT, який відключає ще й схему дисплея, забезпечуючи максимально можливу чистоту сигналу.
Частина підсилювача потужності дуже схожа на ту, що застосована в більш дорогих інтегральних підсилювачах, призначених тільки для аудіо. Це повністю дискретна конструкція класу AB, така ж, як і в високопродуктивних окремих підсилювачах потужності.
Але справжня магія з'явилася з додаванням HDAM - Hyper-Dynamic Amplifier Modules (Модулі гіпердинамічних підсилювачів - англ.) Marantz розробив ці HDAM ще 1992 року. Щоб забезпечити найчистіший звук, вони складаються із повністю дискретних схем із підібраними вручну компонентами.
Stereo 70s – перший випадок, коли HDAM з'явився у двоканальному ресівері Marantz Slimline. Ми підключили до Stereo 70s пару колонок 606 S2 ювілейного випуску Bowers & Wilkins на спеціальних стійках та сабвуфер Bowers & Wilkins ASW 608 початкового рівня, але дуже гарної якості.
Нам сподобалося, що за допомогою меню Marantz можна налаштувати сабвуфер, як у просунутому ресивері для домашнього кінотеатру. Для нашого приміщення ми встановили кросовер на 80 герц. Було чудово мати можливість швидко експериментувати за допомогою пульта та підключеного до нього телевізора, це дозволило легко інтегрувати сабвуфер у двоканальну систему.
Потім ми використовували HEOS для потокового відтворення кількох наших улюблених тестових треків, а також програвач вінілу Project Evo — щоб перевірити фоно-підсилювач. Маю сказати, що це один із найкращих звукових пристроїв для своєї вартості. HDAM за рівнем шуму просто мертвий – до того він тихий. Так що ваша музика, здається, приходить з абсолютно чорного тла з чудовою візуалізацією, до того ж саб задіяний так, що ми могли «качати низи» в нашій досить великій кімнаті.
Потім ми ще спробували слухати й без сабвуфера і виявили, що баси тоді можуть трохи виходити з-під контролю, якщо ми справді «навалимо» як слід, але цей апарат відмінно впорався зі своїм завданням. Так, ми не можемо очікувати, що він звучатиме як старший продукт Marantz, який коштує вдвічі-втричі дорожче, але найприємніше, що навіть після нашого досить тривалого прослуховування не було відчуття пригуків, Stereo 70s передає той чистий і природний звук Marantz, котрий люди полюбили з давніх-давен.
За більш ніж 70 років компанія Marantz провела в цілому чудову роботу з інтеграції безлічі відмінних функцій у пристрій, який справді може зайняти гідне місце у світі двоканального аудіо. І я вважаю, що якщо після саундбару або базової потокової акустики ви готові перейти у веселий світ окремих аудіокомпонентів, то Marantz Stereo 70s і скромна пара поличних колонок просто підірвуть ваш мозок, наскільки краще вони звучатимуть.
У вас з'явиться відеокомутація, все необхідне для перегляду телевізора, і буде щось ще, ніж ваші друзі-вінільники будуть дуже вражені, коли почують звучання вашого плеєра. Він виглядатиме чудово. Він простий у використанні, може рости разом з вами та звучить фантастично для своєї ціни.
Також вам буде цікаво: Нова акустична система Bowers & Wilkins 606 S3 — п’ять зірок та огляд від журналу What Hi-Fi?