hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru




       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Як вибрати домашній кінотеатр. Вибираємо звукову систему дом...

Як вибрати домашній кінотеатр. Вибираємо звукову систему домашнього кінотеатру

Будь-яка колонка, яку фахівці, втім, вважають за краще називати «акустична система», незмінно оцінюється з точки зору вірності відтворення (переклад всіма почутого англійського терміна Hi-Fi - висока вірність). На неї, цю вірність опосередковано вказують різні параметри, типу нерівномірності амплітудно-частотної характеристики або коефіцієнта нелінійних спотворень. У разі відтворення музики - це найважливіші величини.

Домашній кінотеатр DALI - затишок і якість

Для кіно, вірніше, для звукових доріжок до кінофільмів, акценти дещо зміщуються. Музика в кіно, як правило, служить ілюстрацією, фоном. Набагато важливіше точно почути голоси героїв, відчути звукову атмосферу дії - від шуму вітру до гуркоту землетрусу. А в сучасних фільмах все це записується в розрахунку на просторове відтворення - джерела звуку, сателіти домашнього кінотеатру, з цією метою, розташовуються навколо слухача. Тут потрібна хороша пікова потужність, в поєднанні з точним позиціонуванням джерел звуку і так далі.

Все це наклало на акустику ДК свої вимоги. Перш за все, застосовувати в цьому випадку стаціонарні підлогові системи, рівно і точно «відіграватися» весь діапазон, напевно, круто - але просто не рентабельно. Набагато дешевше або компактніше й ефективніше за ті ж гроші, стане застосування схеми «сателіти плюс сабвуфер». Саб (Саби) бере на себе низькочастотний діапазон, тут йому «... і карти в руки» - це ж спеціалізований пристрій. Сателіти при цьому можуть мати мінімальні розміри, оскільки великі динаміки необхідні тільки для роботи на низьких частотах, для чого вже застосований сабвуфер.

Акустика центрального каналу Burmester C8

Для максимально точного відтворення голосів в домашньому кінотеатрі є система центрального каналу - це часто фактично той же сателіт, тільки, як правило, симетричний в горизонтальній орієнтації, наявний по центру, під екраном.

Ясна річ, підібрати такий комплект з окремих компонентів, які є у продажу - цілком реальна справа. Правда, на практиці результат не буде оптимальним. Навіть при серйозної кваліфікації важко розраховувати на те, що вийшла система буде органічно звучати в комплексі. Для цього випускаються свідомо призначені для спільної роботи «коробкові» комплекти для домашнього кінотеатру. З ними - все просто.

ДК в одній коробці Dolby Atmos Onkyo HT-S5805 (AV-ресивер + Акустика 5.1.2)

Система налаштована ще на заводі. Все під'єднується до центрального блоку (найпростішого AV ресивера, він, як правило, йде в комплекті). Переплутати що-небудь не вдасться - всі кабелі мають «роз'єми-ключі», які можна під'єднати тільки в призначені місця. До цього додаємо плеєр і плоску панель або проектор - і можна насолоджуватися. Правда, «коробковий» домашній кінотеатр, за визначенням, обмежений розмірами коробки. При бажанні отримати більш високий рівень варто поміняти підхід до вибору комплекту.

Акустика DALI Zensor - комплект для домашнього кінотеатру

Мова про серійних комплектах акустики для домашнього кінотеатру. Як правило, в якості сателітів в них використовуються поличні системи, до них - системи центрального каналу і, бажано, сабвуфери з тієї ж серії. Такі комплекти формуються на місці продажу, за потребами покупця. Питання - в конфігурації. Кількість сателітів плюс система центрального каналу - це, як правило, п'ять предметів. Додамо сабвуфер - і отримаємо комплект акустики для домашнього кінотеатру в конфігурації 5.1. Є ще і 7.1, і 9.1, і це - не межа. До речі, відеотехніку (цифра після крапки) може бути і два ... З іншого боку, мінімізувати число компонентів допоможе застосування саундбара - деякі з них, як стверджується, здатні замінити весь набір сателітів.

Саундбар - система об'ємного звучання з Bluetooth Onkyo LS-T30

Прогрес останніх років пропонує по-справжньому просторове звучання. Найбільш поширений його стандарт на поточний момент - Dolby Atmos. Для нього буде потрібно ще, як мінімум, пара сателітів, краще спеціалізованих, «малюють» вертикальний вимір звукового поля.

Любителі якісного стерео часто в якості фронтальних сателітів все-таки набувають «повноцінну» підлогову акустику. Точно так же, «вежі» рекомендується купувати з тієї ж серії. В іншому випадку, вас чекає розчарування: звучання фронтальних і тилових, наприклад, сателітів з різним забарвленням і по-різному «зшитих» з діапазоном сабвуфера здатне здорово зіпсувати враження навіть від дорогого комплекту. Застосування компонентів від різних виробників ускладнює настройку системи.

Комплект акустики Cabasse IO2 - можливі різноманітні варіанти установки

І ще. Мабуть, найважливішим параметром звукової системи домашнього кінотеатру після якості звучання (або навіть перед ним) є якість адаптації до інтер'єру кімнати, де цей ДК буде встановлений. Зверніть увагу на варіанти і можливості монтажу сателітів - часто вони можуть бути встановлені на стійках, передбачається настінне кріплення або ці невеликі колонки можна поставити на площину, наприклад, на полицю.

Окрему увагу вимагає до себе сабвуфер. Стандартна кубічна форма дає можливість максимально реалізувати можливості низькочастотного динаміка, зате більш плоска конструкція дозволяє отримати більш гнучкі варіанти розміщення. Оптимальне місце установки саба, з точки зору звучання, часто не збігається з тим, яке було для нього виділено спочатку - будьте готові до такого повороту подій.

9.2 канальний AV-ресивер Marantz SR7011

Природно, для кожного такого комплекту, передбачається наявність AV-ресивера, або багатоканального підсилювача. При його виборі варто проявити строгість і уважність. Параметри компонентів повинні відповідати один одному. Перш за все, це - кількість звукових каналів. Якщо у ресивера їх більше - ви просто заплатили за зайві вбудовані схеми. Якщо навпаки - зайвими виявиться, скажімо, пара сателітів ... Коштує все це підрахувати заздалегідь, завдання елементарна. Прикро буває, коли для повного комплекту доводиться докуповувати, скажімо, підсилювач, що вимагає окремого пульта управління і власної підстроювання при, скажімо, зміні гучності всієї системи - варіант вкрай небажаний, як з точки зору результуючої сумарної вартості всього комплекту, так і з точки зору зручності .

Більш складне завдання - поєднання потужності. В даному випадку, мова йде про те, що максимальна потужність кожного підсилювача не повинна перевищувати максимальну рекомендовану потужність підключається до нього акустики. Дуже корисно звернути увагу і на клас пристроїв, почасти, «зашитий» в їх вартості - все повинно бути пропорційно.

Функціональні можливості вашого AV-ресивера також повинні бути затребувані і актуальні. Якщо ви використовуєте частина комплекту домашнього кінотеатру для якісного аудіо - зверніть увагу на ресивери з можливістю «індивідуальної» роботи з фронтальним акустикою. Важливі параметри ресивера - наявність можливості роботи з різними джерелами сигналу - Інтернет, мережевими, USB Bluetooth - проаналізуйте, що затребуване з цього набору.

Blu-ray плеєр Onkyo BD-SP809

Найякісніші версії кіно для домашнього кінотеатру поширюються на лазерних дисках. Таким чином, вам необхідний Blu-ray/DVD плеєр. Зверніть увагу на те, як його оснащення доповнюється обладнанням ресивера. Дублювання функцій цілком виправдано, якщо не коштує великих зайвих грошей. Важливо, щоб напівпровідникові компоненти в своїй обчислювальної частини не тільки доповнювали один одного, а й були сумісні з актуальними форматами і технологіями.

Ще один критерій вибору - дизайн. Вибираючи компоненти, уявіть собі, як вони поєднуються з уже наявними інтер'єром. Поцікавтеся, які варіанти обробки пропонує виробник - скоріше за все, серед них знайдеться саме ваш, єдино правильний.

Стаціонарний домашній кінотеатр Meridian

Кімната, де встановлюється сучасна потужна звукова система, повинна мати хоча б мінімальну акустичну підготовку. Самий мінімум зажадає від вас позбутися предметів, здатних входити в резонанс, деренчати, давати призвуки. Це відноситься до скла та об'єктів з великою поверхнею і малою вагою - вікна, дверцята. Другий етап - позбавлення від гулкости приміщення. Потім - отримання правильного рівня реверберації і правильних характеристик звукопоглинання. Це можливо вже скоріше в спеціально підготовленому приміщенні, куди потрібно устаткування професійного класу, з яким повинні працювати професійні інсталятори. Але це вже зовсім інша історія ...

ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:



Облако тэгов
Купить сабвуфер, продажа силового кабеля, проекторы, ресивер onkyo, система домашнего кинотеатра, dali mentor 2


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2024 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua