hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru




       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Кен Ішівата. посол Marantz

Кен Ішівата. посол Marantz

Кен Ішівата (Ken Ishiwata), ймовірно, був однією з найвпливовіших особистостей в Hi-Fi. Його технічний талант дозволив спроектувати безліч чудових пристроїв і модифікувати багато продуктів Marantz ...

Підсилювачі та програвачі компакт-дисків, підписані його ініціалами, дуже затребувані, а звичайні моделі бренду надходили у виробництво тільки після його схвалення. Не менший вплив на культуру відтворення аудіо зробила просвітницька та громадська діяльність цієї людини - участь у подіях, обговореннях, численні інтерв'ю, які незабаром розбирали на цитати ...

Ken Ishiwata

Кен Ішівата народився в Японії в 1947 році. Він був пристрасним любителем музики, у якого була можливість познайомитися практично з усіма основними технологіями: від лампових підсилювачів до стримерів, від монофонических шелаковим грамплатівок до музичних файлів з високою роздільною здатністю.

Як розповідав сам Ішівата, його захоплення аудіо почалося з дитинства. Батьки дуже любили музику, вона оточувала Кена з найраніших років, він навчався грати на скрипці і згодом навіть виграв кілька конкурсів. Але в той же час дуже Кен ще в дитинстві цікавився пристроями відтворенні музики.

Marantz Model 7C

Як це не дивно, але перша зустріч Ішівати з Marantz сталася, коли Кен ще вчився в школі. Уже тоді Ішівата зробив кілька аудіо систем, йому було всього було 10 років, коли він зібрав свій перший ламповий моно підсилювач. У Кена в той час був один, батько якого був справжнім аудіофіли і мав прекрасну кімнату для прослуховування. Одного разу Кену вдалося почути в ній відмінний звук, набагато кращий, ніж раніше. І Кен побачив дивно виглядає золотий виріб з написом Marantz на передній панелі. Це був попередній Model 7C. Цей компонент, за словами Ішівати, змінив його точку зору на аудіо.

Природно, Кен захотів дістати Model 7C, але він коштував занадто багато для учня середньої школи. Тому замість Ішівата попросив позичити йому цей передпідсилювач і скопіював його схему. Кен вирішив зробити копію цього апарату. Це зайняло досить багато часу, деякі деталі було дуже важко дістати, але йому вдалося дістати всі деталі і зібрати цю копію. Він уже відчував прекрасне звучання, але звуку не було взагалі! Після довгих зусиль апарат все-таки заробив, але звук був зовсім не таким, як в оригінальної моделі. Довелося шукати «правильні» лампи. Marantz використовував лампи Telefunken, а у Ішівата були лише аналоги Toshiba. Як виявилося, це мало велике значення. Потім довелося міняти конденсатори і резистори. Всі вони впливали на якість звуку. Так Ішівата зрозумів, що створити справжній hi-fi зовсім не просто. Щоб домогтися успіху, потрібно звертати увагу на кожну деталь.

Marantz Model 7C зі знятою верхньою кришкою

Кен також цікавився зарубіжними країнами і хотів подорожувати, але, Японія - це острів, відвідувати інші країни можна було тільки на літаку або на кораблі, для чого було необхідно отримати певну ліцензію. Для цього довелося старанно вчитися і здати державний іспит, що Ішівата і зробив, отримавши міжнародну ліцензію радіоінженера першого класу. Цей іспит складається складається з 10 різних етапів, на кожному з яких потрібно зробити більше 90% завдань. Досить сказати, що кожен рік близько 1500 чоловік намагаються це зробити, але проходять лише 10. У той рік Кен став одним з 7 щасливчиків, які здали іспит. Потім він найнявся в японську судноплавну компанію в якості офіцера-радіо фахівця. Так Ішівата побував в США, Канаді, Океанії та багатьох країнах Азії, але життя на кораблі виявилася не цікавою.

Удача знову посміхнулася Ішівате, коли з ним зв'язалися представники Pioneer і запропонували роботу в компанії. Вони збиралися розширювати свою присутність в Європі і потребували інженера, який говорив би по-англійськи і розумів основи бізнесу. На початку Кен деякий час працював в Японії, поки його не перевели до Європи в 1968 році. А через 10 років він приєднався до Marantz. Після він розповідав, що в приватних бесідах представники Pioneer зізналися, що жалкували про його звільнення.

Ішівата працював в Marantz за часів різних власників компанії, відчуваючи вплив, яке вони надавали. Першим була велика в ті часи компанія Superscope, яка купила Marantz у Саула Бернарда Маранца (Saul Bernard Marantz). Це збіглося з часом переходу з ламп на транзистори. Superscope шукав в Японії партнера, здатного виробляти високоякісні компоненти за низькою ціною і знайшов Standard Radio Cooperation of Japan - так тоді називався Marantz. Так в Японію прийшла чиста американська індустріалізація, це сталося ще до появи Ішівати.

CD-63, випущений в 1982 році, став першим комерційним CD-плеєром

Наступним був Philips, це співпало з введенням формату CD. Marantz, на думку Ішівати, дуже пощастило отримати високоякісні цифрові аудіотехнології від Philips. Ішівата в той момент був єдиним японським інженером, який говорив по-англійськи, він брав участь у всіх контактах з інженерами Philips. Так Ішівата став фахівцем в цифровому аудіо. Philips і Marantz були єдиними компаніями, що використовують технологію передискретизации (4x Oversampling Technology), це багато в чому сприяло створенню чудової звукової сцени, яку створювали їх CD плеєри.

Marantz CD45

В епоху Philips Ішівата отримав звання «Посол бренду». Все почалося з бесіди з представником відділу кадрів. Ішівату запитали, яке його звання. І наполягли на присвоєння саме титулу «Посол бренду». На це рішення пішло кілька місяців. Сам Ішівата згадував про це так: «Одного разу мені зателефонували:« Містер Ішівата, ми не змогли знайти вам звання, тому ми пішли в стороннє агентство, щоб придумати його, і вони запропонували «Посол бренду». З тих пір цей титул став відомий і використовувався іншими людьми і компаніями і навіть в інших галузях.

Флагманські SA-10 і PM-10, випущені Кеном Ішіватой

У вісімдесяті роки, коли AV-ресивери завойовували свою ринкову частку, багато виробників перемикали свою увагу на багатоканальні AV, а деякі в результаті повністю пішли від стерео. Усередині Marantz були великі дискусії з цього приводу. У якийсь момент японське керівництво Marantz також хотіло зупинити виробництво стерео і перейти на AV. «Через мій труп! Ми не можемо перестати бути тими, хто ми є! », - заявив тоді Ішівата. Він наполіг на підтримці двоканальних систем і подбав про те, щоб були розробили конкурентні продукти, які завоювали серйозні ринкові частки і внесли великий вклад в прибуток компанії. Через кілька років японське керівництво подякувало Ішівату за цю стратегію.

Предусилитель і підсилювач моделей 7 і 9

«Найбільшим досягненням в моїй кар'єрі в Marantz, без сумніву, є серія CD-програвачів Ken Ishiwata Signature», - говорив Ішівата в своїх інтерв'ю, - «Звичайно, це дуже добре відомо, але набагато менш відомою є акустична система Marantz LD-50 , випущена ще в кінці сімдесятих років. Ну, а CD-63 KI Signature, безумовно, є класикою - багато любителів Hi-Fi і раніше зберігають їх в своїх колекціях. Це не самий нейтрально звучить плеєр, але у нього був дуже особливий, сексуальний звук ».

Marantz CD45

Потім послідувала спеціальна серія Marantz, починаючи з CD-45 Limited Edition, потім CD-65 і CD-75 Special Edition, потім CD-50SE, CD-52SE., CD-63SE, CD-67SE і CD-6000OSE і так далі. Вони виявилися надзвичайно комерційно успішними в той час. За 40 років роботи Marantz Ішівата дав старт багатьом високо оціненим концепціям побудови високоякісного аудіо, серіям аудіо компонентів і просто окремими моделями.

Протягом усього свого співробітництва з Marantz Ішівата постійно займався аналізом перспективності технологій, намагаючись пояснити їх перспективи. Цікаво, що в разі співвідношення аналогового і цифрового аудіо, Ішівата пояснював, що не можна забувати про необхідність конвертації. Ви повинні перетворити аналоговий сигнал в цифровий для запису, потім знову з цифрового в аналоговий для відтворення. І, звичайно, ці перетворення ніколи не проходять без втрат.

Ми спробували підрахувати, скільки зразків висококласної аудіо техніки було створено за участю або під патронатом цього експерта. У Marantz кажуть, що ними були майже всі профільні продукти бренду. Якщо брати тільки ті, з якими пов'язували ім'я Ішівати, виходить близько 60 зразків. Повний список ми розмістили тут . Це моделі Special Editions, що випускалися з 1986 по 2015 рік і системи KI Signature, за підписом самого метра. Коли в минулому році вийшли останні з них, комплект Ruby, CD-плеєр SA-KI і підсилювач PM-KI, ми ще не знали, що вони стануть останнім творінням, випущеним за участю Ішівати від початку і до кінця ...

Рекламний постер Ruby

Цим творчі інтереси Ішівати не обмежувалися. Наприклад, він взяв участь в налаштуванні і доведенні вироби зовсім іншого бренду - Polk Audio. Йдеться про лінійці акустики Polk Signature E. Тут можна побачити демонстрацію її старших напольниками S60e на виставці High End Munich 2018 разом з підсилювачем Marantz KI RUBY, в якій майстер брав участь особисто.

Polk Signature E

Своїм улюбленим носієм аудіо Ішівата вважав трековий магнітний запис на швидкості 38 см/с, але, на жаль, в цьому форматі є не так багато записів. Якщо говорити про цифрову музику, то улюбленими носіями він вважав файли SACD і DSD. Головним, на його думку, слід було вважати якість оригінального запису. Є багато дуже хороших записів в форматі 44,1 кГц/16 біт. При цьому, файли DSD або 192 кГц/24 біта взагалі не можуть гарантувати високу якість, якщо вихідна запис не є гарною.

У колекції метра було близько 8000 тільки вінілових дисків, серед яких, за його словами, чимало унікальних видань, так і не побачили світ в «цифрі». Постійно перебуваючи в курсі актуальних тенденцій звукозапису і відтворення, Ішівата прослуховував, за його словами, близько 100 нових аудіо альбомів в місяць. Все це - поряд з величезною просвітницькою роботою, громадською діяльністю, конструкторськими розробками і консультаціями.

При цьому, до самих останніх днів, Ішівата залишаючи після. Контактним, привітним, готовим до спілкування, готовим ділитися своїми величезними знаннями людиною. Коли його запитували про роботу, він відповідав: «Моя функція полягає в тому, що я повинен переконатися, що все в порядку».

У 2019 Ішівате виповнилося 72 роки. У травні прийшла звістка про те, що він склав із себе обов'язки посла Marantz. Минуло не так багато часу, коли прийшла сумна новина: Кен Ішівата помер 25 листопада 2019 року. Ця людина блискуче представляв індустрію, яку ми любимо - сказали про нього.

ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:



Облако тэгов
Onkyo, meridian плеер, купить проигрыватель виниловых пластинок, dali mentor 5, хороший домашний кинотеатр, цифровой тюнер


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2024 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua