hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru




       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Огляд стерео пари Denon PMA-600NE і Denon DCD-600NE

Огляд стерео пари Denon PMA-600NE і Denon DCD-600NE

Як ви могли помітити, вибір недорогих компонентів в «повному розмірі» за останнє десятиліття звузився в рази. Причиною тому стало нашестя дешевих китайських підсилювачів, зроблених на готових чіпах для імпульсних схем посилення. Однак японська Denon робить все, щоб цей Hi-Fi не загубився в морі новодела з AliExpress, і вступає в бій на бюджетному фланзі з новим підкріпленням - з компонентами «шестисотої» серії.

Звичайно, у кожного свої уявлення про те, що таке недорого. В середині дев'яностих, коли виробники Hi-Fi пропонували чи не по десятку компонентів одного і того ж призначення, але різної вартості, найдоступніший японський CD-програвач можна було придбати всього за 200 у.о., підсилювач - за 300, а акустику - за 400. Але більшості радянських меломанів навіть такий комплект здавався недозволеною розкішшю.

Інфляція до сьогоднішнього дня практично подвоїла цінники в тих самих у.о. на всю аудіотехніку. У перекладі: музичний джерело за 400 у.о. і повнорозмірний інтегральнік за 600 у.о. - і є нижня планка Hi-Fi. Дешевше тільки апаратура невідомого походження до популярного китайського онлайн-магазину - ті самі, у яких вся електронна начинка в сукупності «тягне» в грошовому еквіваленті за все на десяток тих же у.о. Приблизно стільки ж коштує один електролітичний конденсатор японського виробництва For Audio.

Тепер сфокусуємось на вартості компонентів в нашому тесті. Тут впору задатися питанням: а чи треба взагалі іменитому виробнику вторгатися в нішу, де «дешево до непристойності»? Граючи на цьому полі не за його правилами, компанії доведеться миритися з вкрай низькою рентабельністю. А якщо економити буквально на всьому і теж випускати техніку на копійчаних «потрухах», то можна зіпсувати свою бездоганну репутацію.

З іншого боку, іншого способу викликати інтерес до цього Hi-Fi у широких мас меломанів сьогодні, вважай, і немає. Ось на таких «місіонерських» позиціях і стояли перш компоненти Denon 520-й серії - до слова, дуже популярні в нашій країні. Я до сих пір їх сприймаю не інакше як акт благодійності. При дуже бюджетною ціною ці компоненти мали всі ознаки якісних виробів: були зроблені в солідних корпусах, мали перевірену начинку, нормальні блоки живлення і гідні характеристики. В цьому році серія знята з виробництва, а їй на зміну прийшла «шестисотий». Незважаючи на загальний ринковий тренд, Denon не покидає найдоступніший сегмент, що викликає одночасно і повагу до бренду, і деяку настороженість: а раптом все-таки почали затягувати гайки, економлячи на комплектющіх?

У CD-програвачі DCD-600NE зовні простежується спадкоємність з моделлю DCD-520AE - трохи змінилося лише оформлення дисплея і розташування оптичного виходу на задній панелі. Але якраз останнє, як і зросла на 0,3 кг маса, говорить про те, що шасі зроблено за подобою більш серйозного DCD-720AE. Зокрема, вжито заходів щодо кращого механічного демпфированию силового трансформатора (він встановлюється через посилений підрамник) і самого пристрою, що зчитує механізму (через спеціальні опори). Схемотехніка друкованих плат оптимізована для придушення перехресних електромагнітних наведень і забезпечує максимально короткий шлях сигналу. Як і в попередній моделі, тракт можна перемкнути в режим Pure Direct. Конвертує і аналогова частини мають ідентичні з колишніми характеристики, але чіп новий - 32-бітовий Burr-Brown PCM5142 (замість поважного PCM1791, який стояв ще в програвачах три покоління тому). Плюс до цього реалізована фірмова технологія обробки цифрового потоку AL32 Processing. Отже, тут ми нічого не втратили - технічний рівень програвача тільки зріс і за його новизну не шкода доплатити трохи більше щодо «п'ятсот-двадцятого».

Підсилювач PMA-600NE пропонується за вищою ціною, ніж його попередник. Але різниця пояснюється не маркетингової накруткою на новизну, а тим, що тут нам пропонується і 32-бітний ЦАП на Burr-Brown PCM5141 (але без AL32 Processing), і вбудований Bluetooth, що підтримує базові кодеки SBC і AAC. Можливо, такі опції не сильно переконають прискіпливого аудиофила, але вони наділяють підсилювач серйозною зброєю проти «китайців», яких нерідко вибирають саме з такого функціоналу. Самих буркотливих адептів аналога заспокоїмо - все цифрові процеси в новому інтегральніке вирубуються начисто спеціальною кнопкою Analog Mode.

В іншому «шестисотий» є чи не копією вельми вдалої моделі PMA-520AE. Без змін залишилися фірмові однокаскадні оконечника на сильнострумових польових транзисторах і стабілізація харчування на діодах Шотткі, малошумящий фонокоректор для головок типу ММ і відключається темброблок з класичними регуляторами НЧ/ВЧ (у останнього лише вирізана тонкомпенсація). При цьому інженери Denon зробили все необхідне, щоб додавання цифрових плат не привело до погіршення характеристик базового пристрою. Тому PMA-600NE отримав новий трансформатор з окремими обмотками для аналогових і цифрових секцій, новий електромеханічний селектор на розширене число входів (аналогових стало на один менше, зате додалася пара оптичних, один коаксіальний і бездротове з'єднання).

Також на задній панелі інтегральніка ми раптово знаходимо і моно вихід на сабвуфер, якого не було навіть у більш дорогих і потужних інтегральніков Denon. Як бачите, новинку підготували не тільки для роботи з мобільними гаджетами і цифровими розширювач, а й для того, щоб підсилювач можна було включити до складу найпростішого домашнього театру за схемою 2.1.

Що ж, з підсилювача та почнемо, а в якості перевіреного джерела візьмемо мережевий програвач Denon DNP-800NE , в якому вихідна частина реалізована на просунутому і музичному DAC Burr-Brown PCM1795.

Загальне враження від підсилювача, що працює в режимі Source Direct і Analog Mode, таке: звук карбований, лише трохи різкуватий, зате відкритий, щирий і прозорий в такій мірі, що ніколи не скажеш, що посилення покладено на недорогий апарат. Геометрія сцени НЕ зім'ята, а контроль баса досить хороший. PMA-600NE чутливий до фази включення в розетку електроживлення, але спершу губишся у визначенні яке однозначно краще. Один варіант дає більший просторовий обсяг і витягує найнижчі складові з баса. Другий робить сцену більш панорамної, укрупнює образи, зате надає більше «ударної» динаміки і конкретики в мідбас.

Якщо використовуємо стовпчик InAkustik LS-1603 Silver, то більш переважно «об'ємне» включення - кабель делікатно акцентує динаміку на краях діапазону. Якщо міняємо його на аудіфільскій LS-804 Air, який поступається в перерізі, то краще інша фаза вилки, що дає більш тактильний бас. При цьому «повітряний» кабель добре доповнює відтворення і віддаленими планами в просторі, і деталізацією. Заодно він знижує і помічену в самому початку різкувато на ВЧ. На цьому варіанті, як на основному, ми і зупиняємося.

З двосмуговими колонками HECO система звучить так, що народжується ілюзія повного діапазону. Нижній регістр подається дуже вражаюче по динаміці, без «сирих» або «сухих» відтінків, несе в собі приємне відчуття текстури. Трохи просвітлений великі букви, але в цілому вся дзвінка смуга звучить м'яко і природно - без будь-яких сталевих, срібних або синтетичних добавок. Мабуть, відсутність «хімії» - і є головний плюс цієї системи. У міру глибока проробка НЧ/СЧ дає вельми музичний фундамент - образи ясні, рухливі і десь навіть атлетичні.

З підлоговими Canton отримуємо вражаючу тривимірність і більш правильну подачу нижнього баса, причому навіть найнижчі барабани відмінно фокусуються в сцені, а не розносяться гучним маревом, що говорить про достатню демпфіруванні підсилювачем. Незважаючи на більш сувору і важку ходу, пара не «заводить» кімнату, відмінно витягує динаміку в нижній середині і досить нейтральна вище по спектру. Сталева струна передається дуже ефектно і життєво, нейлонової злегка не вистачає м'якості, а на шумових складових є трохи металевий відтінок. Включення темброблока привносить в звучання легку скутість, а перехід від чисто аналогового режиму до повнофункціонального злегка «підчищає» і мікродінаміческій малюнок. Але я повинен нагадати, що ми слухаємо підсилювач ціною всього 13 375 грн. І в режимі найкоротшого тракту по аналоговому входу він реально хороший - потрібне пом'якшення по ВЧ під АС легко отримати підбором межблочнікі.

Тепер розберемося з цифровими входами. Якщо передавати з мережевого програвача сигнал з оптики, то спочатку народжується відчуття більшої динаміки і більшої чіткості в деталях. І чіткіше передній план, чистіше загальна атмосфера. Але після третього-п'ятого треку починаєш помічати, що звучання кілька формально - воно не втомлює, але не захоплює. Все-таки той ЦАП, що стоїть в мережевому програвачі, більш пластичний і відвертий у музичній подачі. І це особливо помітно, коли слухаєш музику в майстер-якості (24 біт/96 кГц) - програвач показує переваги таких файлів в деяких просторових нюансах і деталировке, а ЦАП підсилювача, навпаки, призводить все до спільного знаменника. І це, до речі, непогано, тому що поширюється і на бездротовий канал. Пробую Bluetooth з AAC, отримую в хорошому сенсі яскраву, динамічну і опуклу подачу, але в ній немає звичних артефактів! Далі пробую з SBC, наголошую більш спокійний і об'ємний малюнок на ВЧ, але і тут немає неоковирностей «цифри»! Вбудований «Синьозубий» приймач не підтримує просунуті кодеки, але про це просто перестаєш шкодувати - фільтрація і ЦАП в PMA-600NE, схоже, дуже грамотно підчищають сліди компресії стандартних кодеків. Дозволи вистачає навіть для того, щоб помітити відмінності між софтові плеєрами в смартфонах, які по-різному «готують» з Hi-Res файлів потік для передачі в каналі, обмеженому на 16 біт/44,1 кГц.

Підсумовуючи враження від PMA-600NE, приходиш до несподіваного висновку - новачок виглядає набагато привабливіше не тільки свого попередника, але набагато функціональніша і такого хіта, яким колись був PMA-720AE. Моя порада: якщо ваші колонки не вимагають великих потужностей, то сміливо беріть «шестисотий».

Залишається програвач. Відразу зазначу тиху роботу механізму у нового апарату. За цифрі в комбінації з PMA-600NE звучить, як я вже описав вище - часом неможливо відрізнити, який саме програвач, дисковий або мережевий, служить джерелом. Втім, тонкий, але вірний і стабільно повторюється ознака є - «сидюк» все-таки трохи укрупнює образи. За аналогу - краще. Здавалося б, різниця в ЦАПах тільки в Грейді (вони абсолютно однакові по топології, але PCM5141 забезпечує шум і спотворення на рівні -106, а PCM5142 - на рівні -112 дБ). Однак той, що встановлений в програвачі, вже видає і тонку музичну фактуру, і більш щедрий на тембральні відтінки. У саунде немає ні помітних їдких або фарбувальних призвуків, ні похибок з фокусуванням КІ, які говорили б про підвищений джиттера, ні замиленості від дешевих аналогових вихідних каскадів ...

Нарешті, випущений бюджетний ідеальний CD-програвач.

Джерело: salonav.com

ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:



Облако тэгов
Куплю усилитель мощности, av процессоры, dali concept center, meridian cd, проектор украина, цифровой тюнер


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2024 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua