hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
про нас каталог продуктів новини де купити ua / ru




       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Акустичні системи DALI Opticon 6 Mk2. тест

Акустичні системи DALI Opticon 6 Mk2. тест

Коли знайома всім модель виходить в оновленому вигляді, то виникає серйозна інтрига: а з чого раптом виробник зважився на зміни? Якщо це усунення недоліків первісної конструкції, має стати прикро першим власникам. Але іноді приводом для модифікації стає прагнення спростити продукт і тим самим знизити його собівартість. Тоді можуть бути розчаровані нові покупці. Давайте дізнаємося, кому треба радіти в історії з другими «Оптикон».

У 2016 році комплект 5.1, складений з Opticon 6/2/Vokal і сабвуфера K-14 F, був визнаний асоціацією EISA «Кращими акустичними системами для домашнього кінотеатру».

Роком пізніше підлогові «шістки» отримали нагороду і від нашого видання. У тесті з вельми серйозним аудіокомпонентів вони здивували лінійністю і делікатністю, рідкісним умінням звучати багато, але не привносячи в звук себе. Тому, незважаючи на приналежність до молодшої аудіофільских серії, в редакції їх визнали «Вибором експерта».

Новина про вихід модернізованої версії колонок, які і так на 100% виправдовували назву бренду Danish Audiophiles Loudspeakers, особисто мене більше насторожила, ніж обрадувала. Гаразд би йшлося тільки про зовнішні оновлення - про більш строгому однотонному матовому оформленні переднього щита, про нову обробці під модний дуб, про нових кольорах текстильних грилі. Тренди в інтер'єрного дизайну змінюються постійно, і освіжити «косметику» через п'ять років виробництва - справа, напевно, правильне. Але чи варто було втручатися в звук? А з технічного опису слід якраз це - інженери DALI поставили нову пискавку і переробили кросовери.

На щастя чи ні, але змін не носять кардинального характеру. Як і «шістка» зразка 2016 року, Mk2 теж має химерну схему в 2 ½ + ½ смуги і навіть зберегла ті ж частоти ділення. Формула означає, що з двох однакових Мідбасові головок тільки одна дограє до «твітерних» частот (2200 Гц), а друга закінчує свою «зміну» дещо раніше (на 800 Гц). Другий доданок - це «половинка», утворена частковим перекриттям робочого діапазону стрічкового супертвітер і смуги основний купольної пищалки.

У магнітних системах основних драйверів використовуються фірмові магніти з Soft Magnetic Compound (цей матеріал через гранулярной структури майже не проводить електрику і тим самим знижує проблему вихрових струмів). Дифузори - традиційна для DALI просочена спеціальним лаком целюлоза з додаванням деревних волокон для усунення резонансів (інший колір матеріалу в порівнянні колишніми моделями вказує, ймовірно, на змінену рецептуру просочення). Котушки - легкі двошарові. Кошики - солідні алюмінієві. Тут, як бачимо, ніяких слідів здешевлення немає.

Новий гібридний ВЧ-модуль узятий від активних систем Callisto . Він більш сучасний, його купольна частина відрізняється збільшеним до 29 мм калібром, що, по ідеї, може забезпечити більш широку дисперсію випромінювання і менші спотворення на високих рівнях. Але я впевнений, що його поставили не тому, що колишня спарка була чимось погана, а для уніфікації «Оптикон» з більш дорогими моделями.

І, нарешті, кросовери. В описі знаходимо обтічну фразу про те, що топологія нових фільтрів зроблена «настільки простий, наскільки можливо, щоб число компонентів між підсилювачем і динаміками було мінімальним». Також в офіційних джерелах зустрічається і фото фільтра (якраз з Opticon 6 Mk2 ). Він дійсно простий, а базою для нього служить не друкована плата, а пластинка з ДВП, на якій навісним монтажем і точкової паянням закріплені чотири котушки, чотири опору і три ємності (фахівці напевно здогадаються, що і яким порядком фільтрується). Виглядає така конструкція не дуже ефектно і дорого, але з виброакустической і електричної точки зору все зроблено грамотно.

Ну а тепер саме час порівняти колишні Opticon 6 з новими моделями в рівних умовах. Для цього я вдався до системи, характер звучання якої мені добре знайомий. До речі, селектор АС у інтегральніка дозволяє оперативно перемикати тестовані пари, але щоб отримати абсолютно рівні умови, я користувався не ним, а вручну перемикав кабелі на колонках.

Отже, з колишніми моделями звучання виходить відмитим і елегантним в середині, повітряним і докладним на ВЧ, але при цьому не настирливим, без агресивних складових. Бас - приємний, округлий, наповнений. Сцена чіткіша у напрямку, ніж за планами. Динаміка жива, загострена, але не метушлива. В цілому - хороший результат. Чи можна від недорогих колонок вимагати більшого?

Виявляється, можна. Mk2 звучать на йоту менш яскраво в середньо-високого смузі і позбавлені іскристого відтінку на найвищих дзвінких, але у них краще опрацьований середній і високий бас. Коли повертаєшся до старої моделі, починає здаватися, що цю частину спектра системи видають з якимись гулковатимі відтінками, та ще й спрощують його - «недокладають» твердості і щільною фактури.

Середина з ВЧ у Mk2 узгоджена інакше. На перший погляд, нові системи тут не так лінійні і комфортні, але чим більше слухаєш, тим повніше усвідомлюєш, що в місці стиковки просто нічого не змальовується - немає інформаційного провалу.

І третя відмінність, яке відразу не кидається в очі - більш стійка локалізація здаються образів, які або винесені за стереобазу, або розташовані на дуже далеких планах. На деяких записах, зроблених бінауральним способом, модернізована акустика взагалі дає майже оптичну точність в ілюзії стерео! І я не думаю, що це пояснюється лише парним підбором АС по фінальним параметрам, які використовує DALI навіть при виробництві недорогих моделей. Швидше за все, це наслідок всіх змін - і застосування нових пискавок, і перероблених фільтрів.

Нові моделі не зажадають довгого звикання до свого тонального почерку. Кому-то вони здадуться трохи «прітемненнимі», але вони натуральніше в передачі тембрів і абсолютно точно перевершують попередників по звуковому вирішенню. А з'ясувалося це зовсім просто.

У моєму розпорядженні було кілька пар акустичних кабелів, близьких за матеріалами і характеристикам (різниця тільки в геометрії). Так ось, на старій моделі заміна одного проводу на інший мало що змінювала в звучанні, а на нових «Оптикон» ставало чітко чутно, що один, наприклад, схильний трохи пом'якшувати динаміку на краях діапазону, зате вкладає в середній регістр щось живе і цільне, з масою пікантних подробиць. А інший забезпечував більш завзятий і прозорий саунд з ефектом «дорогої апаратури» (і цим, до речі, робив другу модифікацію Opticon 6 злегка схожої за характером на першу).

При такій чуйності до кабелів Opticon 6 Mk2, безсумнівно, заслуговує нагород «Вибір експерта» ще в більшій мірі, ніж їх попередники. Ну а співвідноситься це з різницею в ціні - вирішувати вам. У цьому світі вже давно нічого не дешевшає.

Джерело: Журнал Салон АУДІО ВІДЕО

Автор: Руслан Тарасов

 

ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:



Облако тэгов
Купить сабвуфер, продажа силового кабеля, проекторы, ресивер onkyo, система домашнего кинотеатра, dali mentor 2


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2024 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua