Красиві флагмани Polk Reserve R700. Огляд підлогових колонок від Polk Audio
Серія Reserve в портфоліо американської компанії Polk прийшла на зміну серії RTi. Серед акустики Polk, Reserve – друга за класом після лінійки Legend. Помітно, що «башти» Reserve R700 навіть виглядають, як бюджетна версія Legend L600 – та сама геометрія, величина та розташування випромінювачів. За своєю архітектурою Reserve R700 — це трисмугова колонка з спрямованим вниз басовим портом.
Reserve R700 — типові стаціонарні гучномовці. Вони виглядають раціонально, а це часто є більш, ніж синонімом слова «красиво». Корпус випускається в оздобленні з чорного текстурованого вінілу або такої ж імітації шпону горіхового дерева. Шпон, який насправді теж вініловий, з відстані півметра вже не відрізняється від натурального. Закруглені вертикальні кути корпусу додають йому привабливості, хоча з грилями колонки виглядають, мабуть, занадто нейтрально.
Ці округлості покращують акустичну якість внутрішнього об'єму кабінету, запобігаючи шкідливим резонансам. Разом з тим ззовні покращується дифракційна картина для високих частот. З іншого боку, горизонтальна поверхня кабінету дозволить встановити на ній висотні модулі Reserve R900 (продаються окремо). Ці додаткові колонки потрібні системі домашнього кінотеатру, щоб відтворювати звук у форматах Dolby Atmos, DTS, DTS:X, DTS:X Virtual, IMAX Enhanced та Auro-3D.
Вигляд Reserve R700 з відкритими динаміками набагато цікавіший, хоч і без зайвої активності. Дифузори низькочастотників мають холодний металевий блиск, трохи приглушений у СЧ-динаміка та твітера. При цьому дифузор середньочастотника має витончені закручені «ребра», а твітер — загострений полюсний наконечник. І ось про все це варто розповісти докладніше.
Почнемо з твітера. Це 1-дюймовий кільцевий випромінювач Pinnacle. Він продовжує принципи високоякісних гучномовців Polk. Замість кріплення звукової котушки до купола, як в традиційних конструкціях, її каркас з'єднується з двома великими м'якими кільцевими підвісами — зовнішнім та внутрішнім, з'єднаним, в свою чергу, із нерухомим центральним стрижнем. Випромінювальну поверхню утворюють ці два підвісних кільця.
Такий твітер набагато менше схильний до «розривних мод», спотворень, викликаних деформаціями великої випромінюючої поверхні. Кільцеві випромінювачі можуть легко грати аж до ультразвукових частот, це тому, що їхня рухома частина набагато легша, ніж у традиційних конструкцій. Твітер має мідний ковпачок, що знижує індуктивність і задню резонаторну камеру, що демпфує та нейтралізує відбиття від зворотнього боку мембрани.
На середніх частотах у Reserve R700 працює 6,5-дюймовий турбінний випромінювач, майже такий, як у колонках Legend. Його дифузор Polk називає "турбіною" (Turbine Cone). Він має сім реберних виступів «вихорової» геометрії. Ці виступи роблять конструкцію більш жорсткою та антирезонансною. Непарне число нейтралізує симетрію, яка в акустиці, зазвичай, шкідлива.
Ще одне фірмове ноу-хау — структура дифузора. Це дуже жорстка піна із щільною зовнішньою поверхнею. Так вдалося отримати високі показники жорсткості та антирезонансних властивостей без збільшення ваги.
Два 8-дюймові поліпропіленові басові дифузори з потужними напівкруглими зовнішніми підвісами, використовують по дві внутрішні центруючі шайби. Це робить підвісну систему симетричною, зменшуючи гармонійні спотворення парного порядку. СЧ- і НЧ-драйвери також отримали закорочуючі кільця для придушення ефекту індукції.
Фазоінверторний порт R700 діє за фірмовою технологією «Power Port», з центральною вертикальною віссю, покликаною зменшити турбулентність. У Reserve R700 застосували Power Port версії 2.0. Замість штиря на виході з порту встановлено трубку з набором закритих поглиначів, що діють, як фільтри власних тонів (акустичних резонансів паралельних стінок).
Всередині кабінет оснащений безліччю элементів жорсткості та серйозною звукоізоляцією. СЧ-драйвер, як завжди, розміщений у власній герметичній камері всередині корпусу. Основа корпусу – металева.
Клеми акустичного кабелю R700 передбачають одно- та двоканальне підключення. Все разом дає право чекати від Reserve R700 чудової музичності. Варто відзначити, що R700 сертифіковано Hi-Res Audio та IMAX Enhanced від THX, тобто, вони відповідають вимогам висококласного домашнього кінотеатру.
Разом із колонками R700 ми вирішили використовувати стерео підсилювач Marantz PM8006. Це інтегральник з струмовим зворотним зв'язком, який використовує фірмові схеми HDAM-SA3. При коефіцієнті гармонік 0,02% він може видати до 2x70 Вт на колонки з імпедансом 8 Ом (100 Вт на канал при 4 Ом).
Заявлений мінімальний імпеданс Polk Reserve R700 становить 3.6 Ом, але при цьому обіцяна сумісність із виходом підсилювача на 4-8 Ом. Рекомендована потужність підсилювача: 50 - 300 Вт. І навіть ціни акустики та підсилювача цілком сумісні. Таким чином, нашу створену для прослуховування пару не можна вважати мезальянсом.
Цю гармонію всеж-таки трохи порушили акустичні кабелі Nordost – їх клас набагато вищий, ніж у решти компонентів сетапу. Залишилося додати, що чутливість Polk Reserve R700 - 88 дБ, тобто гучності очікувалося достатньо.
Так воно й вийшло. Reserve R700 порадували справжнім американським саундом із емоційним, нестандартизованим басом, який органічно доповнив загальне звучання — потужне та повнодіапазонне. Верхня частина звукового спектру виводилася легко й чітко, з доброю злагодженістю всього акустичного ансамблю, що не дозволяє відстежити частоти поєднання основних діапазонів.
Пара Reserve R700 - Marantz PM8006 відзначилася чудовою сумісністю — ці дві моделі здатні підкреслити основні переваги одна одної. Підсилювач гарно й чітко розкриває можливості колонок. Системі вдалося сформувати точну як за позиціонуванням, так і за глибиною сцену. Причому (напевно, це завдяки властивостям «турбін» та кільцевих твітерів) «довертати» акустику у бік слухачів не було потреби.
Колонки легко й вільно озвучили кінотеатральний демозал площею під 30 квадратних метрів. За бажання можна було «навалити» ще й ще, доводячи звук до рівня домашньої дискотеки. Якихось помітних змін у характері звучання при цьому не вбачалося.
Традиційна думка про те, що якщо акустика гарна для музики, то для кіно вона, безперечно, підійде, дозволяє рекомендувати Reserve R700 для застосування в складі серйозного домашнього кінотеатру. Ясна річ, насамперед на фронтальній позиції. Водночас ця пара дозволить при потребі насолоджуватися також і олдскульним стерео.
Акустика Polk Reserve R700 підкуповує раціональністю, вивіреністю технологій та відмінним співвідношенням якості та ціни. Відмінний універсальний компонент — як класичного стереосетапу, так і якісного домашнього кінотеатру.
Також вам буде цікаво: Огляд мережевого інтегрального підсилювача Marantz PM7000N