Бренд Rotel набуває нового значення в Україні. Історія Rotel
Нещодавно продукція всесвітньо відомого японського бренду Hi-Fi компонентів Rotel отримала європейський рівень супроводу та з'явилась у повному асортименті в Україні.
Компанія Rotel була заснована понад 50 років тому і є сімейною власністю династії японських аудіофілів. Бренд не потребує представлення серед поцінувачів якісного звуку, але все ж таки ми підготували огляд його історії.
"Ніщо не в змозі замінити досвід. Понад п'ятдесят років розробок, конструювання і виробництва аудіо- та відеокомпонентів привели нас на вершину у сфері аудіотехніки. Наша компанія завжди була сімейним бізнесом. Тому ми завжди приділяємо достатньо часу розробці, випробуванням і критичній оцінці кожної нової моделі, перш ніж віддати її у виробництво. Наша репутація має особистий характер".
ROTEL
Томокі Тачікава
Засновник компанії Rotel, пан Томокі "Так" Тачікава (Tomoki Tachikawa) народився на Тайвані. Закінчивши японський університет, він залишився в цій країні. До появи Rotel він встиг створити різні підприємства і торгові компанії.
Вважається, що компанія Rotel (початкова назва Roland) з'явилася з укладенням контракту на дистрибуцію в Японії американських телевізорів Sylvania. Це відбувалося на початку 50-х, ще до масової появи японських телевізорів. Дистрибуція передбачала й обслуговування, адже різниця параметрів електроживлення в Японії вимагала також втручання в конструкцію телевізора. Це на початку й стало одним із профілів компанії.
Перші кроки
1961 року компанія провела реорганізацію і вийшла з бізнесу дистрибуції телевізорів, зосередившись на виробництві якісних аудіокомпонентів. Цього ж року компанія офіційно стала називатися Rotel. Виробництво знаходилося в Токіо.
У 60-х основним напрямком діяльності компанії були розробка і збирання OEM-аудіотехніки. І, паралельно, дедалі більше зусиль переходило на розробку і маркетинг виробів під своїм власним брендом. Один із результатів — у 1973 році видання "Consumer Reports" нагородило приймач RX-402 титулом "Найвигідніша покупка". Втім, видання навряд чи знало, що двох призерів, які посіли друге і третє місце, було випущено на тому самому заводі Rotel, хоча продавали їх під іншими брендами!
Наприкінці 1970-х років виробники намагалися привабити покупців, скоріше, не якістю звучання своїх стереосистем, а великою кількістю яскравих функціональних можливостей.
Незабаром це переросло в справжню маркетингову війну. Замість реального поліпшення характеристик, зрозумілого під час порівняльного прослуховування, виробники приваблювали покупців завищеними сумнівними параметрами або яскравими флюоресцентними індикаторами.
У Rotel згадують про це так: "Ми вибрали протилежний шлях — і жодного разу не озирнулися назад". До 1979 року компанія визначила свою місію, повернувшись до розроблення аудіокомпонентів без жодних надмірностей — з акцентом на точність відтворення музики, чудову якість збірки і доступність. Багато з цих вже 30-річних компонентів працюють досі!
Хоча основні конструкторські роботи проводилися в Японії, відбір критично важливих деталей і чистове налаштування відбувалися в лабораторії, розташованій в Англії.
Так наприкінці 1982 року було запущено модель RA-820B, найуспішніший інтегральний підсилювач Rotel на той час. Він відкрив велику лінійку виробів, створивших репутацію Rotel і, зокрема, завоював для компанії перше звання продукту року за версією журналу "What Hi-Fi" і отримав безліч схвальних відгуків від британської преси.
У наступні роки Rotel має неймовірну кількість нагород у всіх категоріях. А 1985-го — випускає перший програвач компакт-дисків.
Стратегічний альянс
Ще на початку 1980-х років стартувала глобальна співпраця між компаніями Rotel і Bowers & Wilkins. Було встановлено ексклюзивну дистрибуцію в Північній Америці та на кількох європейських ринках. Протягом наступних 20 років практично всі дистриб'ютори Bowers & Wilkins в усьому світі почали представляти й Rotel.
У 2000 році група B&W заснувала Rotel Europe у Великій Британії для консолідації всієї діяльності Rotel з продажу та підтримки продукції за межами Північної Америки. У 2006 році Rotel з Bowers & Wilkins уклали угоду про спільне підприємство, що охоплює спільну експлуатацію великих виробничих і логістичних об'єктів.
Бренди завжди поділяли тверду прихильність виробництву аудіопродукції світового класу за найвищими стандартами і підтримання ексклюзивної, відданої своїй справі мережі спеціалізованих дилерів Hi-Fi по всьому світу.
Продовження сімейної традиції
Наприкінці 1980-х років до Rotel доєднався Боб Тачікава (Bob Tachikawa). Він допомагав компанії на наступному етапі її зростання. Боб, син Томокі Тачікави, відкрив нову еру для Rotel, розширивши бренд за межі традиційних стерео продуктів і вивівши його на зростаючий ринок домашніх кінотеатрів, зберігши при цьому аудіоцінності компанії. Процесори об'ємного звучання, аудіо/відео ресивери, багатоканальні підсилювачі та DVD-плеєри отримали велике визнання і комерційний успіх.
Випускник Університету Вірджинії в США, носій глобального світогляду, Боб швидко став обличчям Rotel, був визнаний рушійною силою бренду та його продукції. Ці цінності зберігаються і сьогодні, оскільки Rotel, як і раніше, належить родині Тачікава. Нинішній генеральний директор Пітер Као — племінник Боба Тачікави, очолює міжнародну команду інженерів. Останні моделі компанії повністю відповідають звуковим традиціям Rotel.
Результатом цього підходу стало представлення серії 900 — 1990-го року, серії Michi — 1993-го, а 1995-го з’явився перший процесор об'ємного звуку Rotel.
Спадщина розвитку
Тим часом Rotel продовжує розвиватися, відповідаючи стандартам 21-го століття. У 1995 році Пітер Као (Peter Kao) навчався в Токіо, час від часу відвідуючи свого двоюрідного дядька Томокі Тачікаву (засновника Rotel) і дядька Боба Тачікаву (генерального директора Rotel). Під час одного з таких візитів обговорювалася ідея розширення виробництва Rotel у Гонконзі та Китаї. Було зрозуміло, що Rotel необхідно перенести виробництво до Китаю через зростаючі витрати на робочу силу в Японії і Тайвані. Ця ідея захопила Пітера і дала йому можливість побачити багато інших частин світу.
У 1996 році Пітер приєднався до Rotel і працював у токійському офісі, а за три роки переїхав до Гонконгу, щоб відкрити офіс у Гонконзі та фабрику в Китаї, де він лишається й донині.
У 2000 році Rotel представив серію 10. 2009-го було представлено серію 15, у 2016 — запущено 14 серію, отримавши світове визнання.
2019-го року відбулося відродження серії Michi, 2020-го року вийшла серія Tribute, натхненна Кеном Ішиватою (Ken Ishiwata). 2022-го року відбувся запуск серії Diamond.
Моделі серії Diamond поєднують у собі новітню мову промислового дизайну, що не тільки підкреслює сучасні конструкції, але й водночас доповнює поточні пропозиції Rotel і віддає данину поваги культовій спадщині бренду протягом поколінь попередніх моделей.
Компанію Rotel заснувала сім'я, яка пристрасно любить музику і прагне до збалансованого дизайну і точного втілення. Через 60 років Rotel, як і раніше, прагне створювати нові цінності для аудіофілів і любителів музики.
Техніка Rotel вже є в наявності у повному асортименті у офіційних продавців Hi-Fi в Україні. Звертайтеся та заходьте на прослуховування!
Також вам буде цікаво: Bowers & Wilkins Nautilus — це все і навіть більше. Огляд флагман