hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
о проекте каталог продукции новости где купить ua / ru
       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Технології Rotel

Технології Rotel

Rotel — сімейний японський виробник високоякісного аудіо- та відеообладнання: домашніх кінотеатрів, підсилювачів, програвачів компакт-дисків, тощо. Саме сімейне керування бізнесом накладає особливий відбиток на підходи Rotel до якості своєї продукції, а відтак — до того, як ця продукція створюється.

Концепція збалансованого дизайну

Вимоги Rotel до кожного зі своїх продуктів прості. Апарат має забезпечувати музичне або кінематографічне звучання, що визиває вихор почуттів у слухачів. Неможливо відобразити людські емоції в технічних характеристиках, але ж це напевно можна зрозуміти, слухаючи. Емоційний зв'язок полягає в об’єднанні фізики, електроніки та приладобудування, що його Rotel називає концепцією збалансованого дизайну (Balanced Design). Збалансований дизайн — це вибір компонентів, топологія схеми і критична оцінка звуку для досягнення можливостей, що перевершують суму окремих частин.

Він заснований на таких принципах:

  • Відмінний звук досягається завдяки грамотному проектуванню, але не обов'язково високій вартості.
  • Жоден аспект конструювання не має отримувати переваги за рахунок зниження параметрів інших частин продукту.

Збалансоване проектування обертається навколо трьох основних царин: вибору деталей, топології схеми і критичної оцінки. Ці аспекти суттєво впливають на кінцеву якість звуку та ілюструють цілісний підхід Balanced Design до розробки продукту.

Ретельний вибір деталей

Ось приклад застосування концепції збалансованого дизайну: маємо доступні конденсатори однієї і тієї ж специфікації, але різних рівнів якості. Недорогий електролітичний конденсатор може відповідати необхідним характеристикам, проте інженери Rotel знають, що використання конденсатора низької якості істотно знизить якість звуку. Тому й обирають конденсатор преміум-класу.

На кожному етапі розробки інженери Rotel прослуховують прототипи схем і переглядають конструкцію. Оскільки Rotel є незалежним виробником, вони можуть вільно купувати деталі від шанованих постачальників по всьому світу, згідно своїм вимогам, наприклад, електролітичні конденсатори від спеціалізованих виробників: "Slit Foil" і T-Network з Великої Британії; Rubycon з Японії; полістирольні конденсатори LCR з Уельсу.

У компонентах Rotel застосовуються високоточні термо- і частотно-стабільні металоплівкові резистори, розроблені у Великій Британії; мікросхеми Analog Devices, Texas Instruments Burr-Brown зі США. Це ті ж самі якісні деталі, що акцентовано підкреслюються в описах багатьох дорогих продуктів від екзотичних брендів. І які зазвичай зустрічаються в конструкціях Rotel.

Ключовий інгредієнт

Серцем будь-якого аудіокомпонента є джерело живлення, де важливу роль відіграє трансформатор. Rotel зробив інвестиції в розробки ноу-хау власних тороїдальних трансформаторів. Кожен трансформатор виготовляється відповідно до суворих стандартів з використанням матеріалів. Матеріал сердечника ретельно перевіряється на відсутність домішок. Сертифікований провід надходить лише від надійних постачальників. Кожен трансформатор виготовлений, запечений, намотаний і підданий стресовим випробуванням на виробництві Rotel.

Топологія схеми

Замало просто використовувати хороші деталі. Те, як вони будуть розташовані, не менш, якщо не більш важливо. Ось чому Rotel робить з'єднувальні шляхи в ланцюгах схеми якомога коротшими; менше шансів, що паразитні наводки і небажані витоки спотворюватимуть тонкі нюанси сигналу.

Саме тому Rotel зазвичай використовує дорожче релейне перемикання джерел замість маршрутизації сигналу від входу на задній панелі до елемента керування на передній. 

Rotel також по-максимуму застосовує симетричне трасування — коли шляхи сигналу в каналах ідентичні, це зберігає відображення і звукову сцену. Rotel також використовує більш ефективне заземлення "зіркою", аби зменшити петлі, які можуть вносити шум або створювати фон. Крім того, в підсилювачах Rotel класу A/B не використовуються вихідні дроселі, оскільки вони погіршують керованість і, отже, якість звуку.

Технологія поверхневого монтажу

Rotel вже давно прийняв рішення виробляти всю продукцію власноруч, щоб гарантувати її якість на всіх етапах, від вхідної сировини до готових виробів. З цією метою значні інвестиції було вкладено у виробничі технології.

Зокрема, на виробництві Rotel застосовується сучасна технологія поверхневого монтажу (SMT), обладнання для проточної пайки, автоматизоване випробувальне обладнання, бездоганні й ефективні складальні лінії і, звісно ж, ціла низка обладнання для трансформаторів.

Для компанії такого розміру, як Rotel, не є розповсюдженим мати у власності машини SMT через їхню вартість. Невеликі компанії на цьому етапі виробництва зазвичай вдаються до OEM. Але у SMT є важливі переваги, тому власники Rotel й інвестували в цю технологію. SMT дає змогу організувати суворіший контроль якості, ефективніше організувати виробництво. А ще компоненти можуть бути розміщені на обох сторонах друкованої плати, забезпечуючи менший опір та індуктивність у з'єднаннях і поліпшені механічні характеристики в умовах вібрації. Результат — надійність і стабільність.

Оператори обладнання та персонал виробничих ліній мають високу кваліфікацію і добру підготовку. Вони співпрацюють з командою контролю якості на виробничій лінії та в зонах контролю. Вони з гордістю розміщують логотип Rotel на кожному продукті, що залишає завод.

Прослуховування

Для більшості компаній наявність потрібних деталей у потрібних місцях була б досягненням. Rotel робить ще один важливий крок вперед, надаючи великого значення сеансам критичного прослуховування.

Інженери Rotel з електроніки та акустики, як у Великій Британії, так і в Азії, протягом десятиліть колективного досвіду відточували гостроту свого слуху. На деяких заняттях оцінюються різні елементи схеми: конденсатори, резистори та активні пристрої, такі як транзистори або операційні підсилювачі. Інші зосереджені на відмінностях у схемах або відмінностях, викликаних елементами живлення. Тільки після завершення процесу налаштування і підтвердження звукових характеристик продукт буде випущено на ринок.

Масове виробництво буде відкладено доти, доки не буде завершено критичний етап, щоб нові продукти могли з гордістю представляти бренд Rotel. Компанія не відправляє продукцію передчасно, ніколи не розраховує «доробляти» її вже на ринку.

Завдяки збалансованому дизайну компоненти Rotel легко перевершують за своїми можливостями багато аудіопродуктів масового виробництва, які пропонують безліч функцій, але економлять на якості звуку. Цим продукція Rotel вигідно відрізняється від у багато разів дорожчіх компонентів.

Також вам буде цікаво: Бренд Rotel набуває нового значення в Україні. Історія Rote

ArtisonAtlas CablesAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:Облако тэгов
Кабель купить, кеф, куплю виниловые пластинки, av ресивер, предварительные усилители на микросхемах


о проекте | продукция | новости | где купить |

Copyright © 2002-2024 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua