hi-fi - на главную
MENUHi-Fi.com.ua
Каталог товаров
ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar
Розпродаж Hi-Fi!!!
о проекте каталог продукции новости где купить ua / ru




       // Портал Hi-Fi
         // Hi-Fi новости
           // Огляд інтегрального підсилювача Rotel A12MKII

Огляд інтегрального підсилювача Rotel A12MKII

Текст і фотографії — Метью Партрік (Matthew Partrick), PartTimeAudiophile — PTA

Цей самопроголошений інтегрований помічник, пристрій "все в одному", такий як Rotel A12MKII, дійсно перебуває в моєму астральному плані з безлічі причин, не останньою з яких є (практично) гарантована бездоганна робота прямо з коробки. І, як його свого роду мінімалістський дизайн, цей вбудований елемент добре вписуються в мій одноповерховий ранчо середини п'ятдесятих років. На момент написання цієї статті у мене вдома було чотири різних інтегральних підсилювача, і всі вони використовуються щодня.

Не бійтеся, я добре знайомий з недоліками інтегральних підсилювачів, а саме із застаріванням апаратного та програмного забезпечення, яке потенційно можна було б пом'якшити за допомогою окремих компонентів. З мого боку, гра "Йти в ногу з Джонсом" з технологічного погляду загрожує фінансовими ризиками і водночас націлена на швидке зниження норми прибутку на інвестиції.

Я був готовий зійти з цього поїзда і знайшов чимало фантастичних нових пропозицій від провідних насьогодні виробників обладнання. Теперішня пропозиція — новий Rotel A12MKII.

Rotel A12MKII зсередини

Оригінальний A12, що є класикою серед Rotel-девайсів, у варіант Rotel A12MKII значно модернізовано. Загальна схема дуже схожа: тороїдальний трансформатор, що видає 60 Вт AB RMS x2 при опорі колонок 8 Ом. Тестова модель виконана з привабливого матового алюмінію, зі знайомим синім розбірливим світлодіодним синім екраном, з ідеальною кількістю кнопок вибору функцій/джерел на передній панелі, що не дуже рідкісні і не надто заплутані. Розміри дуже близькі до оригінального А12. Цей симпатичний маленький підсилювач важить майже 9 кг і ідеально підходить для настільного комп'ютера, кімнати в гуртожитку, або вашої основної системи.

Є досить багато оновлень першого покоління. Перш за все, цифрові функції тепер виконує ЦАП преміум-класу Texas Instruments з частотою 32 біт/384 кГц. Ніде правди діти — доведеться по-справжньому покопатися, щоб знайти файли PCM з такою розподільною здатністю, але в наші дні це частина вуличного авторитету, і він тут є, якщо вам це треба.

Rotel A12MKII оснащений п'ятьма цифровими входами: 2 SPDIF, 2 оптичними і одним USB. Крім того, цей пристрій протестовано як Roon Ready; докладніше про це пізніше. Аналогові сигнали також не залишилися без уваги. MkII оснащений фонокоректором з рухомим магнітом, а також чотирма іншими аналоговими входами RCA. Насамкінець, на передній панелі Rotel є вхід USB-A, який ідеально підходить для iPhone або портативних DAP.

Цей підсилювач прикрашає безліч інших можливостей. Є вбудований Bluetooth з підтримкою aptX. Частотні характеристики вказані в діапазоні 10-100 000 Гц для лінійного входу і 20-20 000 Гц для фонокоректора. Відношення сигнал/шум вказані як 100 дБ (лінійний), 90 дБ (фоно), 103 дБ (цифровий).

Налаштування Rotel A12MKII

Як це працює!?!!?! Як це звучить!?!!?!?!??

Зізнаюся, я не використовував вхід фонокоректора на цьому підсилювачі, бо не зміг вчасно знайти картридж з рухомим магнітом (моє маленьке містечко — аналогова пустка). Плюс, я великий шанувальник Roon, використовую його щонайменше шість років, а може й довше. Rotel позначає цей пристрій як "Roon Ready". Потрібно трохи вивчити корпоративну мову Roon, щоб зрозуміти, що саме це означає, але по суті це означає, що компанія серйозно попрацювала з продуктом і сертифікувала його для роботи відповідно до суворих специфікацій.

Як ви знаєте, Roon має ядро, віддалений комп'ютер і кінцеву точку (стример або ЦАП тощо). Наразі здається, що досить багато виробників поміщають усе вищезазначене в один апаратний корпус. У цьому є свої плюси і мінуси, а стримери дедалі дешевшають (я дивлюся на Raspberry Pi і Chromecast). Rotel A12MKII дає вам змогу вибрати свій власний стример, від дешевого ноунейма до Bentley — як забажаєте.

У моїй першій конфігурації я використовував підсилювач у настільному сетапі, живлячи пару Harbeth P3ESR за допомогою кабелів Cardas Audio і стійок isoAcoustics. Таким чином, я використовував свій iMac як кінцеву точку потокової передачі, відправляючи сигнал USB на вхід USB типу B на задній панелі підсилювача. Вочевидь, це було доволі просте підключення, але лишилося зробити ще одну маленьку річ. Комп'ютеру, чи то Mac, чи то ПК, потрібен завантажуваний драйвер Roon, щоб він міг працювати з Linux. Цей процес зайняв за скромними оцінками шістдесят секунд.

У роботі

Запустивши Rotel як кінцеву точку Roon, я почав розуміти, чого хочуть користувачі настільних комп'ютерів. "Ностальгія за майбутнім" Дуа Ліпи (Dua Lipa) активно слухається в моїй сім'ї; мою дружину це не дратує, дітям, здається, це подобається, і для мене це найближче до платівки, спродюсованої Квінсі Джонсом (Quincy Jones) середини 80-х, але водночас вона зберігає те кумедне сучасне відчуття. Rotel A12MKII з потужністю AB 60 Вт на канал без зусиль вдихнув життя в найменші Harbeths. Вокал був особливо точним, що відповідає принципам їхньої конструкції.

Збільшуючи гучність, аби "дратувати домашнього улюбленця", Rotel продовжував подавати на динаміки чисту і чітку потужність, забезпечуючи при цьому спокійний ланцюжок сигналів.

Наступним у черзі був плейлист The Song Society Джеймі Коллума (Jamie Collum) з його дещо чудернацькими каверами на недавні поп-хіти і деякі старі стандарти. Пісня Майка Познера (Mike Posner) "I Take a Pill in Ibiza" звучить як дуже інтимна: всього лише голос Коллума і його фортепіано перетворюють гімн EDM на дещо меланхолійну прогулянку в стилі Ширана (Ed Sheeran) по депресіях слави. Rotel A12MKII подавав на динаміки безперешкодний сигнал і потужність. Вважаю, само собою зрозуміло, що ЦАП TI 32/394 PCM практично прозорий і вартий аплодисментів. "Інтегровані" компоненти цього інтегрального підсилювача працюють практично бездоганно.

Наступним етапом експерименту «божевільного вченого» було подивитися, що цей відносно стрункий підсилювач робитиме з абсолютно неймовірним порівнянням, під'єднавши його до моєї основної системи в кімнаті для прослуховування, пари Volti Rivals. Це рупори з чутливістю близько 100 дБ, які мають працювати лише з підсилювачами SET маловатної потужності. Здається, це ідеальний час, щоб зірвати кришку конвенції, а також пофліртувати з порушенням шуму Hot Fuzz.

Використовуючи Raspberry Pi IV з Volumio як кінцеву точку/стример Roon, я годував Rotel і рупори постійною дієтою зі старого доброго рок-н-ролу. "Moving in Stereo" з дебютного альбому The Car — чудовий трек для перевірки плавного загасання, до того ж він додає крутості, демонструючи майстерність гри на гітарі Елліота Істона (Elliot Easton). В особливо жахливих обсягах.

Бажаючи продемонструвати низькі частоти динаміків і подивитися, як Rotel A12MKII з ними впорається, я зупинився на старому, але корисному — Dr. "Nothin But A G Thang" Дре (Dr. Dre) з The Chronic. Як вимагає запис, ми вже за кілька секунд кивали головами і постукували ногами.

Під час тестування цього продукту я використовував як SPDIF RPi, так і оптичні входи Rotel, і не зміг помітити помітної різниці між ними. Здається, у мене необґрунтоване упереджене ставлення до SPDIF, можливо, тому, що мені легше змотувати дроти (серйозно).

Якщо відкинути жарти, мені було складно оцінити USB-входи. Думаю, це ознака якісно зробленого продукту. Тактильні елементи управління і пульт дистанційного керування зручно лежать у руці й інтуїтивно зрозумілі. Добре, що немає друкованої інструкції з експлуатації (у комплект входить USB-накопичувач), тому що цей чудовий комплект налаштовується практично сам.

Rotel A12MKII — висновки

У мене був тільки один дуже невеликий сумнів щодо Rotel A12MKII, який можна було б списати на особисті переваги. Якщо Rotel так тісно співпрацює з Roon, щоб підготувати свої продукти до Roon Ready, то цілком зрозуміло, що це був би набагато більш цілісний продукт, якби програмне забезпечення стримера/кінцевої точки перебувало всередині вбудованого підсилювача, а також можна було отримати доступ до сигналу Roon через порт Ethernet. Поглянувши на наступний, найдорожчий продукт у їхній лінійці, A14MkII, і побачивши на ньому порт Ethernet, я підозрюю, що ця функція, за сподіваннями, скоро перейде і в Rotel A12MKII.

Загалом, я був дуже радий, що Rotel з'явився в моєму житті на кілька місяців. Він ідеально поєднувався з моїм настільним комп'ютером і цілком добре себе зарекомендував з моїми великими підлоговими вежами. Я візьмусь вигадати іншого інтегрального підсилювача, що заслуговує на довіру, з таким самим набором функцій у цій ціновій категорії.

Також вам буде цікаво: Стерео підсилювач Rotel A12 MKII — оптимальне співвідношення ціни та якості для вашої hi-fi системи

ArtisonAtlas CablesAudio-GDAureaBowers & WilkinsBurmesterCabasseClasse AudioClearaudioClearaudio VinylDaliDefinitive TechnologyDenonE.A.R./YoshinoHEOSJICOJVCLEDestLW SpeakersMarantzMatrix AudioMean wellNagaokaNordostP5Polk AudioRaidhoReal CableRotelSavantSCANSONIC HDThorensTonar

Hi-Fi рассылка
E-mail:



Облако тэгов
сабвуфер цена, переключатель аудио, dali helicon, стойки под полочную акустику


о проекте | каталог продукции | новости | где купить |

Copyright © 2002-2025 hi-fi.com.ua. Перепечатка и публикация материалов
разрешена при условии указания ссылки на сайт hi-fi.com.ua